SEŠLÁPNOUT PLYNOVÝ PEDÁL NIKDY NEBYLO JEDNODUŠŠÍ.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 1 3dveřové.

SEŠLÁPNOUT PLYNOVÝ PEDÁL NIKDY NEBYLO JEDNODUŠŠÍ.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 1 3dveřové.

Díky své agilitě je BMW řady 1 ideálním vozem pro městský provoz.

Sešlápnout plynový pedál nikdy nebylo jednodušší.Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 1 3dveřové.

Díky své agilitě je BMW řady 1 ideálním vozem pro městský provoz.

TECHNOLOGIE BMW EFFICIENTDYNAMICS.

S BMW EfficientDynamics získáte z každého litru paliva více: více výkonu, lepší hospodárnost a bohatší zážitky z jízdy. Technické inovace, které snižují spotřebu paliva, zatímco současně zvyšují radost z jízdy, znamenají, že ryzí dynamika je součástí standardní výbavy každého BMW.

 • BMW 116d EfficientDynamics Edition

  BMW 116d EfficientDynamics Edition je vybaveno vznětovým 1,5litrovým 3válcem BMW TwinPower Turbo a pokud jde o hospodárnost, nemá přímého soupeře. Motor generuje 85 kW (116 k) při 4000 1/min a disponuje maximálním točivým momentem 270 Nm v rozmezí 1750 a 2250 1/min. Díky tomu BMW 116d EfficientDynamics Edition zrychluje z 0 na 100 km/h za 10,4 s. Jeho kombinovaná spotřeba dosahuje pouze od 3,8 do 3,4 l/100 km a produkuje jen 101 až 89 g/km emisí CO2. To je působivé svědectví o vynikající účinnosti tohoto motoru.
  Vznětový 3válec BMW TwinPower Turbo o objemu 1,5 litru neuvěřitelně rychle reaguje na sešlápnutí plynového pedálu, a to i v nízkých otáčkách. Vyznačuje se také klidným chodem. Je vybaven přímým vstřikováním paliva Common Rail a inovativní technologií turbodmychadla s variabilní geometrií rozváděcích lopatek. Jeho vynikající účinnost je také zásluhou řady aerodynamických opatření, včetně aerodynamicky optimalizovaných 16palcových kol z lehkých slitin a elektricky ovládaných klapek, které podle potřeb otevírají a zavírají přívody vzduchu k chladiči.

MOTORY BMW TWINPOWER TURBO.

Díky technologiím BMW TwinPower Turbo dosahuje nejnovější generace zážehových a vznětových motorů BMW od BMW EfficientDynamics vysokých výkonů a okamžitých reakcí na řidičovy podněty, a to i v nízkých otáčkách. Současně vykazuje výjimečně nízké hodnoty spotřeby paliva a produkce emisí CO2.

8STUPŇOVÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC.

8stupňová převodovka Steptronic stanovuje nová měřítka v oblastech dynamiky a hospodárnosti a je zásadním prvkem soustavy technologií BMW EfficientDynamics. Malé rozestupy jednotlivých převodových stupňů umožňují optimální přenos výkonu v jakékoliv rychlosti. Tím je dosaženo výrazného snížení spotřeby paliva, a přitom si řidič může užívat sportovně dynamický jízdní styl. Zejména ve vysokých rychlostech snižují dodatečné rychlostní stupně otáčky motoru, a tím klesá nejen spotřeba paliva, ale i hluk motoru. Spojka v hydrodynamickém měniči pomáhá – a to i v manuálním režimu řazení. Rychlý přenos otáček motoru a precizní naladění převodovky garantují nebývale jemné změny rychlostních stupňů. Integrované funkce jako prediktivní strategie řazení či neustálé monitorování pohybu vozu a dopravní situace znatelně ovlivňují způsob, jakým převodovka řadí. Bez ohledu na zvolený jízdní režim převodovka vždy volí nejvhodnější rychlostní stupeň. Řídicí jednotka převodovky je propojena s navigačním systémem, takže prediktivní strategie řazení podle typu silnice přepíná mezi sportovním režimem SPORT a komfortně zaměřeným programem řazení COMFORT, a zajišťuje tak méně časté změny rychlostních stupňů.

REŽIM ECO PRO.

Režim ECO PRO pomáhá řidičům snížit spotřebu paliva až o 20 % v závislosti na jejich jízdním stylu – podle interní studie BMW o spotřebě paliva. Funkce jízdy setrvačností (pouze ve spojení s 8stupňovou převodovkou Steptronic) a režim ECO PRO (pouze ve spojení s navigačním systémem Professional a Business) ušetří dalších 5 procent.

 • Funkce jízdy setrvačností

  Funkce jízdy setrvačností odpojí pohonnou jednotku od motoru, takže vůz jede vlastní setrvačností bez přísunu výkonu. Dochází k tomu v rychlostech od 50 až do 160 km/h, jakmile řidič uvolní plynový pedál a nezačne brzdit. 

 • ECO PRO route

  Funkce ECO PRO Route vypočítává nejhospodárnější trasu do cíle cesty v závislosti na dopravní situaci, stylu jízdy řidiče a hustotě dopravy. Palubní počítač ukazuje, kolik procent paliva je možné díky zvolení trasy ECO PRO Route v daném okamžiku ušetřit.

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ TOKŮ ENERGIÍ.

Inteligentní řízení toků energií v BMW řady 1 zajišťuje značné množství standardně dodávaných technologií BMW EfficientDynamics, například v podobě ukazatele doporučeného rychlostního stupně, funkce Auto Start Stop, elektrického posilovače řízení a systému rekuperace kinetické energie. Vzájemná souhra těchto technologií zaručuje udržitelnou mobilitu a maximální hospodárnost.

 • Funkce Auto Start Stop

  Funkce Auto Start Stop zajišťuje, že palivo se spotřebovává pouze v případě, kdy se automobil pohybuje. Když vozidlo zastaví, například na semaforech nebo v koloně, funkce Auto Start Stop šetří palivo vypnutím motoru v okamžiku, kdy už běží na volnoběh a noha je pryč ze spojky (u manuální převodovky), nebo když se zabrzdí do úplného zastavení a drží se noha na pedálu brzdy (u převodovky Steptronic).
  Na informačním displeji se v tomto okamžiku zobrazí, zda je funkce Auto Start Stop aktivní. Jakmile se sešlápne spojka (u manuální převodovky) nebo pustí brzdový pedál (samočinná převodovka), motor automaticky naskočí.
  Funkce Auto Start Stop nikdy nedělá kompromisy v oblasti komfortu a bezpečnosti, což znamená, že zůstane neaktivní, dokud motor nedosáhne ideální provozní teploty, interiér není dostatečně vytopen/vychlazen a také pokud je baterie málo nabitá anebo se pohybuje volantem. Centrální řídicí jednotka nastartuje motor v případě, že je to potřeba, i v situaci, kdy automobil stojí – třeba v případě, že se přední okno začne mlžit.
  Funkci Auto Start Stop lze kdykoliv manuálně deaktivovat pouhým stiskem tlačítka.

 • Rekuperace kinetické energie

  Pokaždé, když brzdíte, zaniká kinetická energie. Až donedávna tato energie mizela nevyužita v podobě tepla. Systém rekuperace kinetické energie tento dlouho přehlížený potenciál využívá při jízdě setrvačností, kdy řidič sundá nohu z plynového pedálu, k výrobě elektrické energie. Tato elektřina se následně používá na dobíjení baterie. Systém chytrého řízení toků energií umožňuje, že alternátor nemusí běžet trvale, což snižuje zatížení motoru při akceleraci. Výsledkem je snížení spotřeby paliva a zvýšení výkonu – typické BMW EfficientDynamics.

 • Elektronický posilovač řízení

  Elektrický posilovač optimálně upravuje svůj účinek podle aktuální rychlosti. Výsledkem je přímé a precizní řízení ve vysokých rychlostech a jednoduchá ovladatelnost při parkování. Řízení energii spotřebovává pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné. Klesá tak spotřeba paliva a rovněž emise CO2.
  Namísto hydraulického čerpadla spoléhá na elektromotor. U konvenčních systémů je čerpadlo neustále poháněno motorem, ovšem tento posilovač spotřebovává energii jen v případě, kdy kola opravdu zatáčejí. Když se volantem nepohybuje nebo je natočen v konstantním úhlu (například v táhlých zatáčkách), elektrický motor není aktivní a nespotřebovává žádnou energii. Flexibilním přizpůsobováním účinku posilovače podle současné jízdní situace a rychlosti vozu se zvyšuje komfort řízení.

 • Ukazatel vhodného převodového stupně

  Optimální, skvěle načasované změny rychlostních stupňů pomáhají snížit spotřebu, zejména v městském provozu a při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Optimální okamžiky řazení, menší spotřeba – elektronika motoru určí na základě jízdní situace a otáček motoru nejhospodárnější rychlostní stupeň. Světelná šipka na informačním displeji naznačí, kdy je dobré řadit vyšší, anebo naopak nižší rychlostní stupeň. Systém také rozpozná, kdy vozidlo intenzivně akceleruje, a počká s doporučením podle aktuálních otáček motoru a průběhu jejich nárůstu. Srovnávací testy dokázaly, že vozidlo s ukazatelem optimálního rychlostního stupně uspoří přibližně čtyři procenta paliva.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky, takže za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.