MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.

Nové BMW M140i 5dveřové: 340 k, 250 kW.

BMW M Performance

MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.

Nové BMW M140i 5dveřové: 340 k, 250 kW.

MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.Nové BMW M140i 5dveřové: 340 k, 250 kW.

BMW M140i doplňuje nabídku BMW řady 1 o unikátní model se zážehovým řadovým 6válcem o výkonu 340 k pod kapotou, díky němuž 5dveřový vůz zrychluje z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. S cílem dosáhnout nekompromisní radosti z jízdy experti divize M modifikovali a vyladili k dokonalosti velké množství detailů – od designu, přes motor až po podvozek. Výsledkem je kompaktní M Performance model s optikou a jízdním projevem, jež podtrhují jeho unikátní postavení v rámci BMW řady 1.

Technické údaje BMW M140i 5dveřové:
Spotřeba paliva (kombinovaná): 7,8 až 7,1 l/100 km
Emise CO2 (kombinované): 179 až 163 g/km

Design

M PERFORMANCE DESIGN 5DVEŘOVÉHO BMW M140i.

Mimořádných výsledků lze dosáhnout pouze dokonalou souhrou všech komponentů. Ta začíná u nasávacích otvorů v přední části vozu, které zajišťují chlazení, a pokračuje u M sportovního podvozku, díky němuž je BMW M140i ještě ovladatelnější. Vybrané prvky M sportovního paketu byly obohaceny o exkluzivní detaily M Performance. Na první pohled pomáhají vyjadřovat speciální charakter vozu. I díky nim podlehnete výkonnému zážehovému řadovému 6válci M Performance TwinPower Turbo ještě před tím, než ho poprvé vytočíte do otáček.

EXKLUZIVNÍ PRVKY 5DVEŘOVÉHO BMW M140i.

Designové prvky v kontrastní barvě.

Exkluzivními doplňky jsou zvýrazňující prvky v šedé barvě Ferric Grey umístěné v krajních nasávacích otvorech M aerodynamického nárazníku BMW M140i.

18'' kola M Double-Spoke 436 M.

Exkluzivní kola z lehkých slitin v šedé barvě Ferric Grey ve spojení s M sportovními brzdami optimálním způsobem přenášejí zrychlení a brzdění vozu na silnici (pneumatiky vpředu 225/40 ZR18, vzadu 245/35 ZR18).

Kryty vnějších zpětných zrcátek.

Tvarované kryty vnějších zpětných zrcátek jsou vyvedeny v šedé barvě Ferric Grey. Jejich aerodynamický tvar je téměř rezistentní vůči proudu vzduchu.

M logo v tmavém chromu.

M logo v tmavém chromu je elegantním způsobem, jak zdůraznit fakt, že BMW M140i je automobil M Performance.

Koncovky výfuku na obou stranách.

Koncovky výfuku mají povrchovou úpravu černého chromu a jsou umístěné na pravé i levé straně zadního nárazníku BMW M140i, tím se odlišují od ostatních verzí BMW řady 1. Prozrazují modifikovanou výfukovou soustavu bez středního tlumiče, ale s aktivně řízenou klapkou.

Označení modelu v tmavém chromu.

Specifické označení modelu na zádi ve výrazném barevném provedení podtrhuje intenzivní propojení BMW M140i s modely BMW M.
Engines

ZÁŽEHOVÝ ŘADOVÝ 6VÁLEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

Třílitrový zážehový řadový 6válec M Performance TwinPower Turbo kombinuje dvoukomorové turbodmychadlo TwinScroll se systémy Valvetronic, double-VANOS a vysokotlakým přímým vstřikováním paliva. Tento soubor inovativních technologií snižuje kombinovanou spotřebu paliva modelu BMW M140i s 8stupňovou převodovkou Steptronic Sport na pouhých 7,1 litru na 100 km (xDrive: 7,4 litru na 100 km), emise CO2 na 163 g/km (xDrive: 169 g/km) a umožňuje dosahovat působivých dynamických parametrů: 250 kW (340 k), maximální točivý moment 500 Nm a zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,6 s (xDrive: 4,4 s). Elektronicky omezená maximální rychlost činí 250 km/h. Tento motor je v rámci modelů BMW řady 1 exkluzivně vyhrazen pro BMW M140i.

 • Emotivní zvuk M Performance

  Specifický výfukový systém BMW M140i lze okamžitě rozpoznat podle černě chromovaných koncovek výfuku na obou stranách zadního nárazníku. Odstranění středového tlumiče a inteligentní systém s aktivní klapkou produkují charismatický zvuk, který pasažérům sedícím ve sportovních sedadlech způsobuje husí kůži. Tyto rozsáhlé úpravy zvukového projevu ještě více zesilují sportovní dojem z vozu.

Driving Dynamics

M PERFORMANCE DYNAMIKA 5DVEŘOVÉHO BMW M140i.

5dveřové BMW M140i ztělesňuje sportovní radost z jízdy a mimořádnou míru jízdní dynamiky. O 10 milimetrů snížený podvozek přenáší výkon vozu přímo na vozovku. Brzdy M Sport s modrými brzdovými třmeny a logem M garantují maximální zpomalení dokonce i při obzvláště dynamickém jízdním stylu. Variabilní sportovní řízení s upraveným posilovačem a samocentrujícím účinkem nabízí obzvláště uklidňující pocit precizní směrové stability.

 • Více dynamiky: snížený M sportovní podvozek

  Aby bylo možné mimořádný výkon motoru převést do působivé jízdní dynamiky, došlo k upravení pružin a stabilizátorů tak, aby vhodně odpovídaly vysokému točivému momentu 6válcového motoru. Specifická elastokinematika přední nápravy zaručuje působivé jízdní zážitky. Ještě podmanivější agility je dosaženo speciálně naladěným M sportovním podvozkem sníženým o 10 milimetrů a variabilním sportovním řízením včetně posilovače Servotronic. Volitelně dodávaný pohon všech kol BMW xDrive rozděluje hnací sílu modelu BMW M140i xDrive flexibilně mezi nápravy a nabízí nejlepší možnou trakci i za zhoršených podmínek na silnici.

  Technické údaje BMW M140i xDrive 5dveřové:
  Spotřeba paliva (kombinovaná): 7,4 l/100 km
  Emise CO2 (kombinované): 169 g/km

 • Více sportovnosti: 8stupňová převodovka Steptronic Sport

  Dynamické sprinty BMW M140i zajišťuje volitelně dodávaná 8stupňová převodovka Steptronic Sport. Systém Launch Control, který je součástí výbavy, umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,6 sekundy. Jednoduše stiskněte tlačítko DSC, nastavte páku voliče do polohy „S“, krátce podržte brzdu a sešlápněte pedál akcelerátoru – uvolnění pedálu brzdy vás naučí, co přesně znamená „forsáž“.

 • Více kontroly: standardně dodávané brzdy M Sport

  Přední pevné čtyřpístkové třmeny a kotouče s hliníkovými středy rezolutním způsobem zpomalují dvoupaprsková 18palcová kola z lehkých slitin M Double-spoke 436 M. Na zadní nápravě pracuje jejich dvoupístková verze. Díky vnitřnímu chlazení brzdy fungují spolehlivě i při vysokém tepelném zatížení. Tuto obrovskou brzdnou sílu lze identifikovat podle výrazných modrých brzdových třmenů s logem M dokonce i ve chvíli, kdy vozidlo nehybně stojí.

RODINA M PERFORMANCE.

Precizně vypilovaný design, dokonalý pohon, intenzivní jízdní dynamika. Automobily M Performance ztělesňují tuto trojici vlastností. Tyto exkluzivní vozy od BMW M GmbH spojují to nejlepší z jednotlivých modelových řad s dynamickými geny vozů BMW M. Tím vytvářejí svou vlastní třídu. 

Intenzivnější radost z jízdy.

Seznamte se s kompletní nabídkou automobilů M Performance.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Údaje pro spotřebu paliva, emise CO2 a spotřebu elektrické energie závisí na vybraném rozměru kol a pneumatik. Spotřeba paliva je stanovena na základě evropského jízdního cyklu (ECE).

  Jízdní dosah závisí na mnoha faktorech, zejména na: osobním chování řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, používání topení/chlazení a klimatizace.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních automobilů lze najít ve „Směrnici pro spotřebu paliva a emise CO2 u nových osobních automobilů“, která je k bezplatně dispozici na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo nebo u všech BMW Autorizovaných dealerů.