MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.

Nové BMW M240i Cabrio: 340 k, 250 kW.

BMW M Performance

MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.

Nové BMW M240i Cabrio: 340 k, 250 kW.

MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.Nové BMW M240i Cabrio: 340 k, 250 kW.

Když přeplňovaný zážehový řadový 6válec BMW M240i Cabrio akceleruje, proud vzduchu se změní v proud živé vody. Motor 3,0 litru využívá mnoho technologií ze světa motoristického sportu. Typické rysy M Performance dodávají tomuto elegantnímu sportovnímu vozu více dravosti. Je to skutečné M Performance Cabrio, navržené pro příkladnou radost z jízdy s otevřeným nebem nad hlavou.


Technické údaje BMW M240i Cabrio:
Spotřeba paliva (kombinovaná): 8,3 až 7,4 l/100 km
Emise CO2 (kombinované): 189 až 169 g/km

M PERFORMANCE DESIGN BMW M240i CABRIO.

Díky podpisu od M GmbH je BMW M240i Cabrio nezaměnitelné. Kromě M sportovního paketu je vybaveno mnoha specifickými prvky M Performance, které tomuto dvoudveřovému vozu dodávají speciální výraz. Exkluzivní kola z lehké slitiny, koncovky výfuku po stranách nárazníku, barevně odlišené kryty vnějších zpětných zrcátek – toto M Performance Cabrio dává jednoznačně na odiv svoji sportovní DNA. Na první pohled je diskrétní, na druhý podmanivé, ale jakmile naskočí šestiválcový motor, je intenzivně vzrušující.

 • Speciální prvky exteriéru

  Prvky v krajních nasávacích otvorech aerodynamického předního nárazníku BMW M240i Cabrio jsou lakovány šedou barvou Ferric Grey. Stejná barva je použita také na 18palcových kolech z lehké slitiny M Double-spoke 436, které jedinečným způsobem přenášejí sílu motoru na silnici. Zakulacené kryty vnějších zpětných zrcátek v šedé barvě Ferric Grey a loga M na bocích v provedení tmavého chromu jsou elegantními poznávacími znaky automobilů M Performance. Koncovky výfuku mají povrchovou úpravu černého chromu a jsou umístěné na pravé i levé straně zadního nárazníku, což BMW M240i Cabrio propojuje s modely BMW M.

 • Speciální prvky interiéru

  Také v interiéru je mnoho prvků M sportovního paketu, například v podobě sportovních sedadel pro řidiče a spolujezdce či M sportovního volantu. To vše doplňují exkluzivní dveřní prahy s označením modelu, které vzbuzují u řidiče i spolujezdce očekávání radosti ze společného jízdního zážitku. Sportovní akcenty jsou přímo v zorném poli řidiče: na displeji zobrazené označení modelu, červená barva v grafice přístrojů a jejich jemnější stupnice.

ZÁŽEHOVÝ ŘADOVÝ 6VÁLEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

BMW M240i Cabrio zaujme nejen nekonečnou silou svého motoru, ale také ryzí rychlostí a každodenní praktičností. Zážehový řadový 6válec M Performance TwinPower Turbo s objemem 3,0 litru je vybaven technologiemi Valvetronic včetně proměnného časování Double-VANOS, přímého vstřikování a dvoukomorového turbodmychadla TwinScroll. Extrémně rychlé reakce motoru, značný točivý moment již v nízkých otáčkách a široký rozsah použitelných otáček jsou pro tento motor typické vlastnosti. Šestiválec zaujme točivým momentem 500 Nm a kombinovanou spotřebou 8,3 l/100 km (s 8stupňovou převodovkou Steptronic Sport: 7,4 l/100 km). Cabrio zrychluje z 0 na 100 km/h za 4,9 s (s 8stupňovou převodovkou Steptronic Sport: 4,7 l/100 km). V rámci BMW řady 2 je tento motor vyhrazen pouze modelu M Performance.

 • Emotivní zvuk M Performance

  Specifický výfukový systém BMW M240i Cabrio lze okamžitě rozpoznat podle černě chromovaných koncovek výfuku na obou stranách zadního nárazníku. Odstranění středového tlumiče a inteligentní systém s aktivní klapkou produkují charismatický zvuk, který pasažérům sedícím ve sportovních sedadlech způsobuje husí kůži. Tyto rozsáhlé úpravy zvukového projevu ještě více zesilují sportovní dojem z vozu.

M PERFORMANCE DYNAMIKA BMW M240i CABRIO.

BMW M240i Cabrio bylo navrženo s cílem dosažení nejlepší možné jízdní dynamiky. Základem je zvýšená výkonnost při nijak neomezené každodenní použitelnosti. Vysoká míra agility a přesnosti ovládání, stejně jako pečlivě vyvážené sladění všech komponentů pocítí každý řidič nejen při akceleraci ze zatáčky. Inženýři BMW M GmbH rozsáhlými úpravami přepracovali podvozek a charakteristiku řízení do nejmenších detailů, tím vzniklo toto exkluzivní cabrio.

 • Více dynamiky: snížený M sportovní podvozek

  Aby bylo možné mimořádný výkon motoru převést do působivé jízdní dynamiky, došlo k upravení pružin a stabilizátorů tak, aby vhodně odpovídaly vysokému točivému momentu 6válcového motoru. Specifická elastokinematika přední nápravy zaručuje působivé jízdní zážitky. Ještě podmanivější agility je dosaženo speciálně naladěným M sportovním podvozkem sníženým o 10 milimetrů a variabilním sportovním řízením včetně posilovače Servotronic. Volitelně dodávaný pohon všech kol BMW xDrive rozděluje hnací sílu modelu BMW M240i xDrive Cabrio flexibilně mezi nápravy a nabízí nejlepší možnou trakci i za zhoršených podmínek na silnici.

  Technické údaje BMW M240i xDrive Cabrio:
  Spotřeba paliva (kombinovaná): 7,8 l/100 km
  Emise CO2 (kombinované): 179 g/km

 • Více sportovnosti: 8stupňová převodovka Steptronic Sport

  Dynamické sprinty BMW M240i Cabrio zajišťuje volitelně dodávaná 8stupňová převodovka Steptronic Sport. Systém Launch Control, který je součástí výbavy, umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,7 sekundy. Jednoduše stiskněte tlačítko DSC, nastavte páku voliče do polohy „S“, krátce podržte brzdu a sešlápněte pedál akcelerátoru – uvolnění pedálu brzdy vás naučí, co přesně znamená „forsáž“.

 • Více kontroly: standardně dodávané brzdy M Sport

  Dvoupaprsková 18palcová kola z lehkých slitin M Double-spoke 436 M za sebou ukrývají přední pevné čtyřpístkové třmeny a kotouče s hliníkovými středy. Na zadní nápravě pracuje jejich dvoupístková verze. Díky vnitřnímu chlazení brzdy fungují spolehlivě i při vysokém tepelném zatížení. Tuto obrovskou brzdnou sílu lze identifikovat podle výrazných modrých brzdových třmenů s logem M dokonce i ve chvíli, kdy vozidlo nehybně stojí.

RODINA M PERFORMANCE.

Precizně vypilovaný design, dokonalý pohon, intenzivní jízdní dynamika. Automobily M Performance ztělesňují tuto trojici vlastností. Tyto exkluzivní vozy od BMW M GmbH spojují to nejlepší z jednotlivých modelových řad s dynamickými geny vozů BMW M. Tím vytvářejí svou vlastní třídu.

Intenzivnější radost z jízdy.

Více informací o nabídce všech automobilů M Performance.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Údaje pro spotřebu paliva, emise CO2 a spotřebu elektrické energie závisí na vybraném rozměru kol a pneumatik. Spotřeba paliva je stanovena na základě evropského jízdního cyklu (ECE).

  Jízdní dosah závisí na mnoha faktorech, zejména na: osobním chování řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, používání topení/chlazení a klimatizace.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních automobilů lze najít ve „Směrnici pro spotřebu paliva a emise CO2 u nových osobních automobilů“, která je k bezplatně dispozici na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo nebo u všech BMW Autorizovaných dealerů.