UŽIJTE SI RADOST Z BEZSTAROSTNÉ JÍZDY.

Komfort & Bezpečnost v BMW řady 2 Cabrio.

Užívejte si svobodnou radost z jízdy s otevřenou střechou a nechte četné asistenční systémy v BMW řady 2 Cabrio, aby se postaraly o zbytek. Zaručují optimální viditelnost a nejlepší možnou podporu. Důmyslné funkce pro převoz předmětů a ukládání pomohou přepravit i ty nejobjemnější předměty. A díky rozsáhlé nabídce služeb BMW Service si nemusíte dělat starosti, ani když je potřeba provést údržbu nebo opravy.

ADAPTIVNÍ SVĚTLOMETY.

Díky sofistikované schopnosti přizpůsobení zajišťují adaptivní světlomety s variabilní distribucí světla ve městě a na silnici, včetně aktivních světlometů s přisvěcováním zatáček a nastavitelných bi-xenonových světlometů, optimální osvětlení silnice před vozem. Řidič má výhled daleko do zatáčky, jakmile začne otáčet volantem. Tato funkce je velmi praktická zejména při jízdě v noci. Pro lepší viditelnost na krátkou vzdálenost se automaticky rozsvítí aktivní světlomety s přisvěcováním zatáček v okamžiku, kdy zapnete směrovku nebo otočíte volantem – a to i u stojícího vozidla. Adaptivní LED světlomety zajišťují optimální osvětlení silnice za každé jízdní situace a významně tak zlepšují aktivní bezpečnost.

PRŮCHOZÍ NÁKLADOVÝ SYSTÉM.

Když sklopíte celé opěradlo zadního sedadla, vznikne praktický velký otvor o šířce 450 mm a výšce 246 mm, umožňující snadnou přepravu dlouhých objektů, například sportovního vybavení. Zadní strana opěradla zadního sedadla pak funguje jako ukládací plocha. Když je plátěná střecha zavřená, lze přepravovat například dva golfové bagy. A když je střecha otevřená, můžete převážet dlouhé předměty uložené ve velkém průchozím otvoru.

BMW SELECTIVE BEAM.

S funkcí BMW Selective Beam je noční jízda pohodlnější a bezpečnější. Zajišťuje mimořádnou viditelnost ve tmě, aniž by došlo k oslnění ostatních řidičů. Systém rozpoznává ostatní účastníky silničního provozu a eliminuje jejich oslnění dálkovými světly. Světlomety dosahují do vzdálenosti 400 m a umožňují tak včasné rozpoznání rizika a zdokonalené schopnosti udržování směru jízdy.

SERVOTRONIC.

Systém Servotronic je garancí optimálního účinku posilovače řízení v každé jízdní situaci. Systém upravuje sílu posilovače tak, aby jeho účinek vyhovoval aktuální rychlosti a aby poskytoval nezkreslenou a přesnou odezvu i při vysokých rychlostech.

Systém Servotronic zajišťuje naprosté pohodlí při řízení, protože minimalizuje energii vynaloženou na otáčení volantem a maximalizuje manévrovatelnost vozu při parkování, manévrování nebo jízdě po úzkých či klikatých silnicích.

Řídicí jednotka na základě elektronického měření rychlosti stanovuje optimální účinek posilovače řízení pro každou jízdní situaci. Systém Servotronic přesně reguluje účinek posilovače a přizpůsobuje jeho nastavení určitým jízdním situacím mnohem citlivěji, než je tomu u konvenčních posilovačů.

Ve výsledku to znamená, že při nízkých rychlostech musí řidič vynaložit jen minimální úsilí k tomu, aby otočil koly vozu. Na druhou stranu s rostoucí rychlostí vozu se síla posilovače řízení postupně sníží, aby bylo dosaženo lepšího kontaktu s vozovkou, a tudíž optimální směrové stability.

OCHRANA PŘI PŘEVRÁCENÍ VOZU.

Nenápadně integrovaný a zcela skrytý systém ochrany při převrácení účinně posiluje pasivní bezpečnost vozidla. Pokud by mělo dojít k přetočení vozidla na střechu, ochrání posádku vozidla kromě zesíleného rámu čelního skla také ochranné sloupky, které se automaticky vysunou. Speciální integrované snímače převrácení aktivují vysunutí dvou sloupků ochrany při převrácení, které se nacházejí za zadními opěrkami hlavy. Sloupky se vysunou ve zlomku sekundy, zapadnou na místo a vytvoří ochrannou konstrukci. Aktivují také předpínače bezpečnostních pásů prostřednictvím řídicí jednotky airbagu a zajistí posádce vozu maximální úroveň ochrany. Díky plně integrované konstrukci ochranných modulů ve voze nebudou elegantní dynamické křivky vozu narušovány žádnými nevzhlednými prvky.

KOMFORTNÍ PŘÍSTUP.

Inovativní a snadno ovladatelný – systém komfortního přístupu umožňuje otevírat dveře vašeho vozidla a startovat motor bez nutnosti použití klíče. Klíč, který si můžete ponechat v kapse kalhot nebo v kufříku, bude automaticky rozpoznán, jakmile se k vozidlu přiblížíte. Po automatickém odemknutí dveří může řidič nastoupit a nastartovat motor stisknutím tlačítka Start/Stop. Systém komfortního přístupu pracuje na principu ověření klíče, který zajišťuje maximální bezpečnost.

SERVIS PRO VAŠE BMW.

Když si koupíte BMW, zvolíte si nejen nedostižnou dynamiku a radost z jízdy, ale také perfektní servis a rozsáhlou péči. Nikdo totiž nezná vaše BMW lépe než profesionálové u vašeho servisního partnera BMW. Ať už jde o údržbu, kontrolu, opravy nebo péči o vůz – s každou z našich pečlivě sestavených nabídek servisu a oprav se můžete spolehnout na prvotřídní dovednosti a znalosti našich specialistů. Zajistíme, aby bylo vaše BMW vždy v prvotřídním stavu a mohli jste se těšit na maximální radost z jízdy, kdykoliv si vzpomenete.

 • BMW Service Inclusive

  Se službami BMW Service Inclusive si můžete naplno vychutnávat radost z jízdy. Po vámi zvolené období nebudete muset ztrácet ani chvíli přemýšlením o nákladech za údržbu, kontrolu nebo opotřebení. Služba BMW Service Inclusive pokrývá tyto práce u nových i ojetých vozů, včetně originálních dílů BMW. Tato nabídka je platná po celém světě, ve všech servisních centrech BMW v naší síti.

 • BMW Teleservices

  Teleservices znamená inteligentní spojení mezi řidičem, automobilem a BMW. Nezávisle přeposílá potřebné informace o automobilu přímo do BMW. Servisní partner BMW poté může na jejich základě naplánovat servisní prohlídky. To například znamená, že všechny potřebné náhradní díly lze objednat s předstihem. A některé problémy lze dokonce vyřešit i na dálku.

 • Servis na základě CBS dat

  Systém inteligentní údržby (CBS) nepřetržitě monitoruje hladinu oleje a stupeň opotřebení jednotlivých součástí. Analyzuje tyto údaje a informuje vás, kolik času zbývá do dalšího servisu. Hlavní displej iDrive poskytuje přesné informace o tom, které součásti je potřeba zkontrolovat. Můžete tedy plánovat servisní návštěvy s předstihem a předejít zbytečným úkonům údržby.

 • BMW podpora pro případ poruchy nebo havárie

  Svěřte se do rukou odborníků: 365 dnů v roce, 24 hodin denně. Díky naší BMW podpoře pro případ poruchy nebo havárie se vám dostane náležité péče, když se ocitnete v nouzi. V případě poruchy stačí zavolat asistenční službu BMW Mobile Care, která vám poskytne potřebnou podporu po telefonu nebo přímo na místě. V případě nehody se vás ujmou odborníci z BMW Accident Hotline a postarají se o komunikaci s policií, záchrannými složkami, odtahovou službou, servisem, pojišťovnou apod.