ZAMĚSTNEJTE SPOLEHLIVÉ POMOCNÍKY.

Asistenční systémy řidiče BMW ConnectedDrive v BMW řady 2 Cabrio.

Nepřeberné množství inovativních technologií vám různými způsoby poskytuje podporu a zaručuje vysokou míru pohodlí a bezpečnosti. Vy se tak můžete zaměřit na jedinou důležitou věc svého života – bezstarostnou radost z jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

DRIVING ASSISTANT.

Bezpečnostní výbava Driving Assistant v sobě spojuje kamerové systémy pro varování při opuštění jízdního pruhu (Lane Departure Warning), upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a varování před přítomností osob s funkcí samočinného brzdění ve městě. Systém Lane Departure Warning sleduje vodorovné značení a jemnými vibracemi ve volantu upozorní řidiče při neúmyslném opuštění jízdního pruhu v rychlostech nad 70 km/h. Výstraha se neaktivuje, pokud je změna jízdního pruhu úmyslná, tj. když dojde k zapnutí směrového ukazatele.

 

Upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s funkcí samočinného brzdění ve městě identifikuje vozidla a varování před přítomností osob s funkcí samočinného brzdění ve městě rozpoznává chodce. Pokud vozidlo před Vámi náhle zabrzdí, aktivuje se upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a Vaše BMW okamžitě zareaguje. Nejprve se objeví výstražný symbol, který v další fázi začne blikat, a poté zazní výstražný zvukový signál. Pokud řidič ani přesto nereaguje, v rychlostech do 60 km/h systém začne sám brzdit. V rychlostech přibližně 20–25 km/h pomáhá varování před přítomností osob zabraňovat nehodám s chodci a v rychlostech do 60 km/h snižuje závažnost nehody. Pokud systém varuje před potenciální srážkou, brzdový systém se připraví na rychlejší reakci. V případě mimořádné události systém začne sám brzdit. Asistent pozornosti sleduje chování řidiče a detekuje možné známky únavy. Pokud zjistí nebezpečné chování nebo hrozící riziko, na hlavním displeji se zobrazí návrh na přestávku.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM PROFESSIONAL.

Navigační systém Professional se vyznačuje elegantním designem a mimořádným rozsahem nabízených služeb: Jde o jednoduchý a snadno ovladatelný navigační systém, který je integrální součástí vozu BMW a jako takový je projektován v souladu s konceptem ovládání iDrive a využívá ovladač iDrive s dotykovou funkcí.

Systém se skládá z handsfree sady s USB rozhraním a hlasovým ovládáním a z rádia BMW Professional s DVD mechanikou a pamětí 20 GB pro audio soubory. Kromě toho se dokáže připojit k systému dopravních informací v reálném čase (RTTI). Zabudovaný barevný LCD displej s úhlopříčkou 8,8" s možností rozdělení obrazovky na dvě části je navržen pro optimální čitelnost a přehlednost.

  • Dotykový ovladač iDrive Touch

    Ovladač iDrive s dotykovou funkcí disponuje tlačítky pro přímý přístup do nabídky, osmi programovatelnými tlačítky funkcí a hlasovým ovládáním. Dotykové rozhraní nabízí uživateli intuitivnější ovládání a umožňuje zadat cíl cesty do navigace pohybem prstu po dotykové ploše, která snímá tahy napsaných písmen. Trojrozměrné navigační mapy, které využívají satelitní snímky a fotorealistické vyobrazení zajímavých míst, umocňují bezprostřední zážitek z jízdy.

  • Automatické aktualizace mapových podkladů

    Zákazník může získat bezplatnou aktualizaci navigačních map u autorizovaných prodejců BMW po dobu tří let. V rámci služeb BMW ConnectedDrive ve vybraných zemích Evropy jsou navigační mapy automaticky aktualizovány až čtyřikrát ročně po dobu tří let.

UKAZATEL RYCHLOSTNÍCH LIMITŮ VČETNĚ UKAZATELE ZÁKAZU PŘEDJÍŽDĚNÍ.

UKAZATEL RYCHLOSTNÍCH LIMITŮ VČETNĚ UKAZATELE ZÁKAZU PŘEDJÍŽDĚNÍ.

Ukazatel rychlostních limitů včetně ukazatele zákazu předjíždění zobrazuje aktuální rychlostní limit na přístrojové desce, stejně jako informace o úsecích se zákazem předjíždění. Tyto jsou zobrazeny na informačním displeji na přístrojové desce. Kamera integrovaná ve zpětném zrcátku rozpozná příslušné dopravní značení. Řídicí jednotka pak zpracuje a zobrazí tuto informaci spolu s daty z navigačního systému. V kombinaci s dalšími funkcemi ve vozidle lze zobrazit dokonce i variabilní rychlostní omezení – které platí například za deště nebo v určitou denní hodinu.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent usnadňuje paralelní a příčné parkování. Bez ohledu na to, zda je aktivován, analyzuje systém při jízdě nízkou rychlostí (nižší než 35 km/h) a v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel možná parkovací místa – a to i úzká paralelní parkovací místa.

 

Po nalezení dostatečně velké mezery řidič jednoduše aktivuje ukazatel směru a parkovací asistent převezme řízení, zatímco řidič dále ovládá plynový pedál, řazení a brzdy. Systém také zobrazuje informace na hlavním displeji a vydává doplňkové akustické signály.

 

Když se auto pomalu přibližuje k překážce, parkovací asistent se automaticky aktivuje pomocí funkce „Auto PDC“ (Automatic Park Distance Control). Mezi zdokonalené funkce systému patří podpora řidiče při parkování na místech, která jsou kolmá k vozovce. Funkce PDC také vydává výstražný signál, pokud se vozidlo k překážkám přiblíží příliš.

 

Při parkování bez parkovacího asistenta lze využít boční senzory, které sledují oblasti po stranách vozidla a zobrazují překážky na hlavním displeji. Řidič se tak může zcela uvolnit a užívat si během parkování pocitu vyššího bezpečí.

ZADNÍ KAMERA.

ZADNÍ KAMERA.

Zadní kamera umožňuje řidiči sledovat na hlavním displeji oblast za vozidlem při couvání a parkování. Zadní kamera zlepšuje přehled při couvání rychlostí nižší než 15 km/h, například při parkování. Naváděcí čáry a barevné označení překážek zobrazované na hlavním displeji ukazují řidiči, zda je vybrané parkovací místo dostatečně velké pro zaparkování vozidla a výrazně tak usnadňují parkování. Když je volant natočený do plného rejdu, systém zobrazí červené kružnice a zelené naváděcí čáry, které se přizpůsobují pohybům volantu. Zadní kamera se automaticky deaktivuje po deseti metrech nebo jakmile rychlost překročí hodnotu 15 km/h. Ve spojení s tažným zařízením může zadní kamera nabídnout i velmi užitečnou funkci přiblížení obrazu.