PERFEKTNÍ TVARY. NESPOUTANÝ TEMPERAMENT. RYCHLOST.

Jízdní dynamika BMW řady 2 Cabrio je doprovázena hospodárností.

PERFEKTNÍ TVARY. NESPOUTANÝ TEMPERAMENT. RYCHLOST.

Jízdní dynamika BMW řady 2 Cabrio je doprovázena hospodárností.

Perfektní kombinace kontrastů: Dynamická pohonná jednotka BMW řady 2 Cabrio a inovativní technologie BMW EfficientDynamics jsou receptem na bezkonkurenční výkon a maximální hospodárnost. Výsledek: BMW řady 2 Cabrio vyniká výbornou manévrovatelností a agilitou v ulicích bez ohledu na to, zda využíváte režim ECO PRO nebo vyznáváte sportovnější jízdní styl. Je to impulzivní, temperamentní vůz, který uspokojí všechny vaše smysly.

PERFEKTNÍ TVARY. NESPOUTANÝ TEMPERAMENT. RYCHLOST.Jízdní dynamika BMW řady 2 Cabrio je doprovázena hospodárností.

Perfektní kombinace kontrastů: Dynamická pohonná jednotka BMW řady 2 Cabrio a inovativní technologie BMW EfficientDynamics jsou receptem na bezkonkurenční výkon a maximální hospodárnost. Výsledek: BMW řady 2 Cabrio vyniká výbornou manévrovatelností a agilitou v ulicích bez ohledu na to, zda využíváte režim ECO PRO nebo vyznáváte sportovnější jízdní styl. Je to impulzivní, temperamentní vůz, který uspokojí všechny vaše smysly.

TECHNOLOGIE BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Díky technologii BMW TwinPower Turbo mohou inovativní zážehové a vznětové motory BMW nové generace z řady BMW EfficientDynamics dosahovat temperamentního výkonu a vynikající odezvy i při nízkých otáčkách, ale zároveň si zachovávají mimořádně nízkou spotřebu paliva a hladinu emisí. Vyšší hospodárnost a optimální dynamika zaručují ještě větší radost z jízdy. Zážehové motory jsou vybaveny inovativní technologií turbodmychadla, plně variabilním řízením ventilů Valvetronic s variabilním řízením vačkového hřídele Double-VANOS a vysoce přesným vstřikováním paliva High Precision Injection. Pečlivě vyvinuté součásti dohromady poskytují fantastický výkon a vyšší hospodárnost. Vznětové motory jsou opatřeny turbodmychadlem s variabilní geometrií lopatek a nejnovější Common Rail technologií přímého vstřikování. Vylepšené spalování pak ještě více přispívá k nižší spotřebě paliva a úrovni emisí.

VZRUŠENÍ VE VZDUCHU.

Zažijte jízdní dynamiku BMW řady 2 Cabrio.

VZRUŠENÍ VE VZDUCHU.

Zažijte jízdní dynamiku BMW řady 2 Cabrio.

DYNAMICKÁ POHONNÁ JEDNOTKA.

Vysoký výkon, nízká spotřeba – to je cíl dynamické pohonné jednotky BMW řady 2 Cabrio. Propracované zážehové a vznětové motory TwinPower Turbo z řady BMW EfficientDynamics několikrát získaly ocenění „Motor roku“. Mají působivě nízkou úroveň emisí, ale zároveň nabízejí hladký chod a mimořádnou dynamiku. A díky 8stupňové samočinné převodovce Steptronic také impozantní a nepřerušovanou akceleraci.

 • Zážehové motory BMW Twin Power Turbo

  Nejnovější generace zážehových motorů BMW TwinPower Turbo umožňuje pozoruhodnou agilitu přenosu síly a skvělou odezvu, dokonce v nízkých otáčkách. Současně jsou ještě úspornější, produkují méně emisí a poskytují vyšší výkon než jejich předchůdci. Tyto inovativní motory kombinují špičkovou technologii vstřikování paliva a plně variabilní řízení ventilů, včetně Double-VANOS s moderní technologií turbodmychadla, a představují milník ve vývojové strategii BMW EfficientDynamics. Výsledkem je obzvláště úsporná hnací jednotka, která klade důraz na vyhlášené schopnosti motorů BMW. Zážehovému řadovému šestiválci BMW TwinPower Turbo bylo několikrát uděleno ocenění „Motor roku“ a po celém světě je známý svým výkonem, dynamikou, extrémně hladkou charakteristikou chodu a ohromující efektivitou. Motory z nabídky BMW EfficientDynamics využívají technologický koncept, který se osvědčil jako vysoce úspěšný a je implementován téměř do všech zážehových motorů.

 • Vznětové motory BMW TwinPower Turbo

  Nová generace vznětových motorů BMW TwinPower Turbo je odkazem důsledné aplikace filozofie BMW EfficientDynamics, která kombinuje špičkové výkonové charakteristiky s nízkou spotřebou paliva. Vznětové motory jsou pozoruhodné díky své vynikající citlivosti a agilnímu výkonu v jakékoli rychlosti. Zaujmou také nízkou spotřebou paliva. Jsou proslulé svojí výjimečnou účinností a dynamikou, produkují velmi nízké množství emisí a tření, a nabízejí tak maximální radost z jízdy. Nové vznětové motory řady BMW EfficientDynamics využívají lehkou hliníkovou konstrukci a jedno, dvě nebo tři turbodmychadla s variabilní geometrií lopatek. Také jsou dodávány s nejmodernější Common Rail technologií přímého vstřikování, která zajišťuje optimální spalování a snižuje spotřebu paliva a emise CO2.

 • 8stupňová samočinná převodovka Steptronic

  8stupňová samočinná převodovka Steptronic nastavuje nové standardy z hlediska komfortu a dynamického výkonu. Je klíčovým prvkem souboru technologií a opatření BMW EfficientDynamics. Nebývale plynulé odstupňování jednotlivých rychlostí umožňuje konstantní přísun výkonu v jakékoli rychlosti. Tím je dosaženo výrazného snížení spotřeby paliva a řidič si přitom může užívat ještě sportovnější jízdu s vyšší dynamikou. Zejména při vysokých rychlostech jsou sníženy otáčky motoru, což přináší nižší spotřebu paliva i nižší hlučnost motoru.
  K tomu napomáhá také spojka měniče – a to dokonce i při aktivaci režimu manuálního řazení. Rychlé změny otáček motoru a přesné vyladění převodovky zaručují mimořádně plynulé řazení. Způsob řazení výrazným způsobem ovlivňují integrované funkce, jako např. Predictive Drivetrain a nepřetržité sledování pohybů vozu a dopravní situace. Systém zvolí vždy ten nejvhodnější převod bez ohledu na aktuální jízdní režim, dokonce i v případě aktivace režimu manuálního řazení. V režimu Sport dále vylepšuje jízdní dynamiku citlivější nastavení motoru a řada integrovaných funkcí využívajících data z navigačního systému. V režimu Comfort je převodovka nastavena na maximální komfort. Tento režim tedy garantuje méně časté řazení.

REŽIM ECO PRO.

Režim ECO PRO napomáhá řidičům podle jejich stylu jízdy snižovat spotřebu paliva až o 20 procent – jak ukazuje interní studie BMW týkající se spotřeby paliva. Funkce jízdy setrvačností a funkce ECO PRO Route umožňují snížení spotřeby paliva o dalších pět procent. Funkce jízdy setrvačností (dostupná pouze v kombinaci s 8stupňovou samočinnou převodovkou Steptronic) funguje následovně: Když řidič sundá nohu z plynu při rychlosti v rozmezí od 50 do 160 km/h a nesešlápne brzdu, funkce odpojí hnací systém od motoru a vozidlo se pohybuje vlastní setrvačností bez jakéhokoliv pohonu. Funkce ECO PRO Route (dostupná pouze v kombinaci s navigačním systémem Professional nebo navigačním systémem Business) zobrazuje nejlepší trasu na základě aktuální dopravní situace, jízdního stylu a stavu silnice. Palubní počítač zobrazuje v procentech palivo, které lze ušetřit jízdou po trase doporučené funkcí ECO PRO Route.

BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky, takže za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.