MÉNĚ PRAVIDEL. VÍCE VÝKONU.

První BMW řady 2 Coupé.

MÉNĚ PRAVIDEL. VÍCE VÝKONU.

První BMW řady 2 Coupé.

MÉNĚ PRAVIDEL. VÍCE VÝKONU.První BMW řady 2 Coupé.

Výkon v kW (k) při 1/min (M240i)

250 (340)/5500

Průměrná spotřeba paliva v l/100 km (M240i)

7,8 [7,1]

Zrychlení 0–100 km/h v s (M240i)

4,8 [4,6]

Divoké, nespoutané, jedinečné! BMW řady 2 Coupé má vše, co má správné sportovní coupé mít. Jeho nezaměnitelné sportovní tvary zdůrazňují jízdní dynamiku, která jej řadí na absolutní špičku v dané třídě. Model Coupé se vyznačuje především perfektně vyváženým rozložením hmotnosti v poměru 50 : 50, výkonnými motory BMW TwinPower Turbo a souborem inteligentních řešení a technologií BMW EfficientDynamics. Vrcholem dynamiky je M240i – motor schopný zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,8 s. Beze zbytku splňuje slogan: Méně pravidel. Více výkonu.

NEPOTŘEBUJE ŘIDIČE. HLEDÁ KOMPLICE.

BMW řady 2 Coupé M240i.

Tento vůz začíná tam, kde ostatní končí! Zážehový řadový šestiválec s turbodmychadlem o výkonu 250 kW (340 k) poskytuje vozu výjimečné zrychlení s maximální možnou hospodárností. M aerodynamický paket, zadní spoiler a M podvozek dodávají vozu extrémně atletický vzhled, zlepšují přítlak a zajišťují optimální jízdní vlastnosti v jakékoliv situaci. Interiér BMW M240i se sportovními sedadly pro řidiče a předního spolujezdce a M koženým multifunkčním volantem s řadou dalších možností navozuje atmosféru známou z prostředí automobilových závodů. A jak lze očekávat, nabízí i bezkonkurenční vysoký výkon.

Exteriér

Nespoutaný charakter: vzrušující prolis, který se táhne od přední nápravy nahoru až k zadnímu spoileru, zdůrazňuje sportovně dynamický klínovitý profil. Robustní široké blatníky dávají jasně najevo, že BMW řady 2 Coupé je vždy připraveno zaujmout vedoucí pozici.

Interiér

Když se posadíte za volant BMW řady 2 Coupé, ocitnete se v centru dění. Celý kokpit je totiž orientován na řidiče. Asymetrická středová konzola je nakloněna směrem k řidiči, volně umístěný středový displej je optimálně v zorném poli a řidič tak má všechny důležité funkce neustále pod kontrolou. Bezrámová okna charakteristická pro coupé poskytují ničím nerušený výhled. Sportovní charakter exteriéru je přenesen do interiéru v podobě dráždivých překrývajících se ploch a dynamických linií. Samozřejmostí je perfektní zpracování a použití materiálů nejvyšší kvality.

Jízdní dynamika

Když žijete svůj život naplno, nechcete dělat kompromisy. A totéž platí i pro BMW řady 2 Coupé. Jeho jízdní stabilita, rozložení hmotnosti 50 : 50 a sportovní výkon zadního pohonu jsou v této třídě naprosto jedinečné. Dynamické a temperamentní, zaměřené na jediný cíl: maximální radost z jízdy.

240 kW

BMW M240i neohromuje pouze výkonem svého motoru, ale také působivou agilitou a každodenní použitelností. Zážehový řadový 6válec M Performance TwinPower Turbo s objemem 3,0 litru je vybaven technologiemi Valvetronic, Double-VANOS, vysokotlakým přímým vstřikováním a dvoukomorovým turbodmychadlem TwinScroll. Jeho typickými znaky jsou působivá rychlost reakcí a síla v širokém spektru otáček. Výsledkem je točivý moment 500 Nm a kombinovaná spotřeba 7,8 l/100 km (převodovka Steptronic: 7,1 l/100 km; Steptronic xDrive: 7,4 l/100 km). Zážehový řadový 6válec M Performance TwinPower Turbo zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 4,8 s (převodovka Steptronic: 4,6 s; Steptronic xDrive: 4,4 s).