MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.

Nové BMW M240i Coupé: 340 k, 250 kW.

BMW M Performance

MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.

Nové BMW M240i Coupé: 340 k, 250 kW.

MÁ VŠE POTŘEBNÉ: SÍLU I DUŠI.Nové BMW M240i Coupé: 340 k, 250 kW.

BMW M240i Coupé dokáže nabídnout mnohem více než ostatní: kompaktní Coupé M Performance je vybavené technologií M Performance TwinPower Turbo a speciálně naladěným M sportovním podvozkem. Vítáme vás ve světě dvoudveřového sportovního vozu s M geny a dechberoucí dynamikou.

Technické údaje BMW M240i Coupé:
Spotřeba paliva (kombinovaná): 7,8 až 7,1 l/100 km
Emise CO2 (kombinované): 179 až 163 g/km

M PERFORMANCE DESIGN BMW M240i COUPÉ.

Díky podpisu od M GmbH je BMW M240i Coupé nezaměnitelné. Kromě M sportovního paketu je vybaveno mnoha specifickými prvky M Performance, které tomuto dvoudveřovému vozu dodávají speciální výraz. Exkluzivní kola z lehké slitiny, koncovky výfuku po stranách nárazníku, barevně odlišené kryty vnějších zpětných zrcátek – toto M Performance Coupé dává jednoznačně na odiv svoji sportovní DNA. Na první pohled je diskrétní, na druhý podmanivé, ale jakmile naskočí šestiválcový motor, je intenzivně vzrušující.

M PERFORMANCE DESIGN BMW M240i COUPÉ.

Designové prvky v kontrastní barvě.

Exkluzivními doplňky jsou zvýrazňující prvky v šedé barvě Ferric Grey, umístěné v krajních nasávacích otvorech M aerodynamického nárazníku BMW M240i Coupé.

18'' kola M Double-spoke 436 M.

Exkluzivní kola z lehkých slitin v šedé barvě Ferric Grey ve spojení s M sportovními brzdami optimálním způsobem přenášejí zrychlení a brzdění na silnici (pneumatiky vpředu 225/40 ZR18, vzadu 245/35 ZR18).

Kryty vnějších zpětných zrcátek v kontrastní barvě.

Tvarované kryty vnějších zpětných zrcátek jsou vyvedeny v šedé barvě Ferric Grey. Jejich aerodynamický tvar je téměř rezistentní vůči proudu vzduchu.

M logo v tmavém chromu.

M logo v tmavém chromu je elegantním způsobem, jak zdůraznit fakt, že BMW M240i Coupé je automobil M Performance.

Koncovky výfuku na obou stranách.

Koncovky výfuku mají povrchovou úpravu černého chromu a jsou umístěné na pravé i levé straně zadního nárazníku BMW M240i, tím se odlišují od ostatních verzí BMW řady 2. Prozrazují modifikovanou výfukovou soustavu bez středního tlumiče, ale s aktivně řízenou klapkou.

Označení modelu v tmavém chromu.

Specifické označení modelu na zádi ve výrazném barevném provedení podtrhuje intenzivní propojení BMW M240i Coupé s modely BMW M.

Prahové lišty s označením modelu.

Exkluzivní hliníkové lišty s označením modelu vzbuzují u řidiče i spolujezdce očekávání radosti ze společného jízdního zážitku.

Označení modelu v kokpitu.

Sportovní akcenty jsou přímo v zorném poli řidiče: na displeji zobrazené označení modelu, červená barva v grafice přístrojů a jejich jemnější stupnice.

ZÁŽEHOVÝ ŘADOVÝ 6VÁLEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

BMW M240i zaujme nejen nekonečnou silou svého motoru, ale také ryzí rychlostí a každodenní praktičností. Zážehový řadový 6válec M Performance TwinPower Turbo s objemem 3,0 litru je vybaven technologiemi Valvetronic včetně proměnného časování Double-VANOS, přímého vstřikování a dvoukomorového turbodmychadla TwinScroll. Extrémně rychlé reakce motoru, značný točivý moment již v nízkých otáčkách a široký rozsah použitelných otáček jsou pro tento motor typické vlastnosti. Šestiválec zaujme točivým momentem 500 Nm a kombinovanou spotřebou 7,8 l/100 km (s 8stupňovou převodovkou Steptronic Sport: 7,1 l/100 km). BMW M240i zrychluje z 0 na 100 km/h za 4,8 s (s 8stupňovou převodovkou Steptronic Sport: 7,1 l/100 km). V rámci BMW řady 2 je tento motor vyhrazen pouze modelu BMW M240i.

 • Emotivní zvuk M Performance

  Specifický výfukový systém BMW M240i Coupé lze okamžitě rozpoznat podle černě chromovaných koncovek výfuku na obou stranách zadního nárazníku. Odstranění středového tlumiče a inteligentní systém s aktivní klapkou produkují charismatický zvuk, který pasažérům sedícím ve sportovních sedadlech způsobuje husí kůži. Tyto rozsáhlé úpravy zvukového projevu ještě více zesilují sportovní dojem z vozu.

M PERFORMANCE DYNAMIKA BMW M240i COUPÉ.

BMW M240i Coupé bylo navrženo s cílem dosažení nejlepší možné jízdní dynamiky. Základem je zvýšená výkonnost při nijak neomezené každodenní použitelnosti. Vysoká míra agility a přesnosti ovládání, stejně jako pečlivě vyvážené sladění všech komponentů pocítí každý řidič nejen při akceleraci ze zatáčky. Inženýři BMW M GmbH rozsáhlými úpravami přepracovali podvozek a charakteristiku řízení do nejmenších detailů, tím vzniklo toto exkluzivní coupé.

 • Více dynamiky: snížený M sportovní podvozek

  Aby bylo možné mimořádný výkon motoru převést do působivé jízdní dynamiky, došlo k upravení pružin a stabilizátorů tak, aby vhodně odpovídaly vysokému točivému momentu 6válcového motoru. Specifická elastokinematika přední nápravy zaručuje působivé jízdní zážitky. Ještě podmanivější agility je dosaženo speciálně naladěným M sportovním podvozkem sníženým o 10 milimetrů a variabilním sportovním řízením včetně posilovače Servotronic. Volitelně dodávaný pohon všech kol BMW xDrive rozděluje hnací sílu modelu BMW M240i xDrive Coupé flexibilně mezi nápravy a nabízí nejlepší možnou trakci i za zhoršených podmínek na silnici.


  Technické údaje BMW M240i xDrive Coupé:
  Spotřeba paliva (kombinovaná): 7,4 l/100 km
  Emise CO2 (kombinované): 169 g/km

 • Více sportovnosti: 8stupňová převodovka Steptronic Sport

  Dynamické sprinty BMW M240i Coupé zajišťuje volitelně dodávaná 8stupňová převodovka Steptronic Sport. Systém Launch Control, který je součástí výbavy, umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 4,6 sekundy. Jednoduše stiskněte tlačítko DSC, nastavte páku voliče do polohy „S“, krátce podržte brzdu a sešlápněte pedál akcelerátoru – uvolnění pedálu brzdy vás naučí, co přesně znamená „forsáž“.

 • Více kontroly: standardně dodávané brzdy M Sport

  Dvoupaprsková 18palcová kola z lehkých slitin M Double-spoke 436 M za sebou ukrývají přední pevné čtyřpístkové třmeny a kotouče s hliníkovými středy. Na zadní nápravě pracuje jejich dvoupístková verze. Díky vnitřnímu chlazení brzdy fungují spolehlivě i při vysokém tepelném zatížení. Tuto obrovskou brzdnou sílu lze identifikovat podle výrazných modrých brzdových třmenů s logem M dokonce i ve chvíli, kdy vozidlo nehybně stojí.

OPTIMÁLNÍ OVLADATELNOST.

BMW M240i Coupé v rukách profesionála.

RODINA M PERFORMANCE.

Precizně vypilovaný design, dokonalý pohon, intenzivní jízdní dynamika. Automobily M Performance ztělesňují tuto trojici vlastností. Tyto exkluzivní vozy od BMW M GmbH spojují to nejlepší z jednotlivých modelových řad s dynamickými geny vozů BMW M. Tím vytvářejí svou vlastní třídu.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Údaje pro spotřebu paliva, emise CO2 a spotřebu elektrické energie závisí na vybraném rozměru kol a pneumatik. Spotřeba paliva je stanovena na základě evropského jízdního cyklu (ECE).

  Jízdní dosah závisí na mnoha faktorech, zejména na: osobním chování řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, používání topení/chlazení a klimatizace.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních automobilů lze najít ve „Směrnici pro spotřebu paliva a emise CO2 u nových osobních automobilů“, která je k bezplatně dispozici na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo nebo u všech BMW Autorizovaných dealerů.