NOVÁ DEFINICE KOMFORTNÍ ZÓNY.

Komfort & Bezpečnost v BMW řady 2 Coupé.

Někdy je větší zábava plavat proti proudu. A BMW řady 2 Coupé to předvádí dokonale. Ti, kdo razí nové cesty, ocení dokonalé osvětlení prostoru před vozem. Aniž by se museli obávat, že oslní protijedoucí vozidla. Posilovač řízení Servotronic poskytuje za všech okolností optimální účinek. Řada dalších detailů ještě více usnadňuje nekonvenční dny – bez ohledu na to, kam se vydáte.

ADAPTIVNÍ SVĚTLOMETY.

Adaptivní světlomety s variabilní distribucí světla ve městě a na silnici, včetně aktivních světlometů s přisvěcováním zatáček spolu s technologií bi-xenonových světlometů zajišťují optimální osvětlení silnice před vozem. Aktivní světlomety vyšlou kužel světla do zatáčky, jakmile řidič začne otáčet volantem. Pro lepší viditelnost na krátkou vzdálenost se automaticky rozsvítí aktivní světlomety s přisvěcováním zatáček v okamžiku, kdy zapnete směrovku nebo otočíte volantem – a to i u stojícího vozidla. Adaptivní světlomety zajišťují optimální osvětlení v každé jízdní situaci a výrazně zvyšují míru bezpečnosti při jízdě.

ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL.

Asistent dálkových světel „High-Beam Assistant“ usnadňuje řidiči jízdu v noci automatickým přepínáním dálkových a potkávacích světel v závislosti na přítomnosti vozu vpředu nebo na protijedoucích vozidlech. Světla se automaticky ztlumují i v případě dostatečného pouličního osvětlení.
Kamera umístěná v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka detekuje světlomety v okolí vozu do vzdálenosti až 1000 metrů. Když je aktivován asistent dálkových světel „High-Beam Assistant“ a blíží se jiný vůz nebo jsou detekována zadní světla vozu jedoucího vpředu, systém automaticky přepne dálková světla na potkávací.

SERVOTRONIC.

SERVOTRONIC.

Optimální účinek posilovače řízení v každé situaci.

Systém Servotronic je garancí optimálního účinku posilovače řízení v každé jízdní situaci. Systém upravuje sílu posilovače tak, aby jeho účinek vyhovoval aktuální rychlosti a aby poskytoval nezkreslenou a přesnou odezvu i při vysokých rychlostech. Systém Servotronic zajišťuje naprosté pohodlí při řízení, protože minimalizuje energii vynaloženou na otáčení volantem a maximalizuje manévrovatelnost vozu při parkování, manévrování nebo jízdě po úzkých či klikatých silnicích.

Mimořádná preciznost.

Řídicí jednotka na základě elektronického měření rychlosti stanovuje optimální účinek posilovače řízení pro každou jízdní situaci. Systém Servotronic přesně reguluje účinek posilovače a přizpůsobuje jeho nastavení určitým jízdním situacím mnohem citlivěji, než je tomu u konvenčních posilovačů.

Méně fyzické námahy.

Ve výsledku to znamená, že při nízkých rychlostech musí řidič vynaložit jen minimální úsilí k tomu, aby otočil koly vozu. Na druhou stranu s rostoucí rychlostí vozu se síla posilovače řízení postupně sníží, aby bylo dosaženo lepšího kontaktu s vozovkou, a tudíž optimální směrové stability.

PRAKTIČNOST.

Interiér BMW řady 2 Coupé poskytuje překvapivé množství prostoru. Úložné prostory ve dveřích poskytují dostatek místa i pro litrové lahve. Nápoje lze bezpečně odložit do držáků na středové konzole a zadní středové loketní opěrce. Pokud potřebujete více prostoru pro přepravu větších nebo objemnějších nákladů, můžete sklopit zadní opěradla dělená v poměru 40 : 20 : 40. Odkládací paket rozšíří výbavu BMW řady 2 Coupé o praktické detaily, jako jsou podlahová síť, držáky na zavazadla a kotvicí body zavazadlového prostoru. Toto příslušenství je nejen bezpečné, ale i vysoce funkční.

SYSTÉM KOMFORTNÍHO PŘÍSTUPU.

Inovativní a snadno ovladatelný – systém komfortního přístupu umožňuje otevírat dveře vašeho vozidla a startovat motor bez nutnosti použití klíče. Klíč, který si můžete ponechat v kapse kalhot nebo v kufříku, bude automaticky rozpoznán, jakmile se k vozidlu přiblížíte. Po automatickém odemknutí dveří může řidič nastoupit a nastartovat motor stisknutím tlačítka Start/Stop. Systém komfortního přístupu pracuje na principu ověření klíče, který zajišťuje maximální bezpečnost.