PRAVDĚPODOBNĚ TEN NEJLEPŠÍ SPOLUJEZDEC VŠECH DOB.

Asistenční systémy řidiče BMW ConnectedDrive v BMW řady 2 Coupé.

BMW řady 2 Coupé je vybaveno spolehlivým spolujezdcem – řadou asistenčních systémů BMW ConnectedDrive. Poskytují řidiči podporu a umožňují prožití skutečně jedinečného zážitku z řízení. Zajistí včasné varování, je-li to potřeba, a pomůžou vám s parkováním. Usnadňují i manévrování, protože couvací kamera funguje jako třetí oko. BMW řady 2 Coupé je spolehlivým partnerem, který vám umožní plně se koncentrovat na to nejdůležitější: na silnici.*

 * Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

DRIVING ASSISTANT.

Bezpečnostní výbava Driving Assistant v sobě spojuje kamerové systémy pro varování při opuštění jízdního pruhu (Lane Departure Warning), upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a varování před přítomností osob s funkcí samočinného brzdění ve městě.

Systém Lane Departure Warning sleduje vodorovné značení a jemnými vibracemi ve volantu upozorní řidiče při neúmyslném opuštění jízdního pruhu v rychlostech nad 70 km/h. Výstraha se neaktivuje, pokud je změna jízdního pruhu úmyslná, tj. když dojde k zapnutí směrového ukazatele.

Upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s funkcí samočinného brzdění ve městě identifikuje vozidla a varování před přítomností osob s funkcí samočinného brzdění ve městě rozpoznává chodce. Pokud vozidlo před Vámi náhle zabrzdí, aktivuje se upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a Vaše BMW okamžitě zareaguje. Nejprve se objeví výstražný symbol, který v další fázi začne blikat, a poté zazní výstražný zvukový signál. Pokud řidič ani přesto nereaguje, v rychlostech do 60 km/h systém začne sám brzdit. V rychlostech přibližně 20–25 km/h pomáhá varování před přítomností osob zabraňovat nehodám s chodci a v rychlostech do 60 km/h snižuje závažnost nehody. Pokud systém varuje před potenciální srážkou, brzdový systém se připraví na rychlejší reakci. V případě mimořádné události systém začne sám brzdit. Asistent pozornosti sleduje chování řidiče a detekuje možné známky únavy. Pokud zjistí nebezpečné chování nebo hrozící riziko, na hlavním displeji se zobrazí návrh na přestávku.

DOTYKOVÝ OVLADAČ iDRIVE TOUCH.

Dotykový ovladač iDrive (součást navigačního systému Professional) umožňuje pohodlné ovládání kontrolního displeje jednou rukou. Díky dotykové plošce integrované v ovladači je ruční zadávání informací, jako například destinace do navigace, velmi snadné. Ovladač je zároveň otočný a jeho stiskem se dostanete k řadě funkcí, změnám různých nastavení a posunování v seznamech. Jeho ovládání, založené na dotyku, je intuitivní a jednoduché. Díky tomu vyžaduje pouze minimální pozornost řidiče, který se může plně věnovat řízení. Všechny změny provedené ovladačem jsou jasně viditelné na kontrolním displeji.

UKAZATEL RYCHLOSTNÍCH LIMITŮ.

Raději mít přehled, než litovat: Informace o rychlostních omezeních včetně ukazatele zákazu předjíždění zobrazuje aktuální rychlostní limit, stejně jako informace o úsecích se zákazem předjíždění. Tyto jsou zobrazeny na informačním displeji na přístrojové desce. Speciální kamera rozpoznává příslušné dopravní značky.
Tyto informace jsou spolu s údaji navigačního systému zpracovávány řídicí jednotkou. V kombinaci s dalšími funkcemi vozidla může systém také vypočítat variabilní rychlostní limity – například za deště nebo pro různé denní nebo noční doby. Tato výbava je k dispozici pouze ve spojení s navigačním systémem Business nebo Professional.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent usnadňuje paralelní a příčné parkování. Bez ohledu na to, zda je aktivován, analyzuje systém při jízdě nízkou rychlostí (nižší než 35 km/h) a v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel možná parkovací místa – a to i úzká paralelní parkovací místa.

Po nalezení dostatečně velké mezery řidič jednoduše aktivuje ukazatel směru a parkovací asistent převezme řízení, zatímco řidič dále ovládá plynový pedál, řazení a brzdy. Systém také zobrazuje informace na hlavním displeji a vydává doplňkové akustické signály.

Když se auto pomalu přibližuje k překážce, parkovací asistent se automaticky aktivuje pomocí funkce „Auto PDC“ (Automatic Park Distance Control). Mezi zdokonalené funkce systému patří podpora řidiče při parkování na místech, která jsou kolmá k vozovce. Funkce PDC také vydává výstražný signál, pokud se vozidlo k překážkám přiblíží příliš.

Při parkování bez parkovacího asistenta lze využít boční senzory, které sledují oblasti po stranách vozidla a zobrazují překážky na hlavním displeji. Řidič se tak může zcela uvolnit a užívat si během parkování pocitu vyššího bezpečí.

ZADNÍ KAMERA.

Zadní kamera umožňuje řidiči sledovat na hlavním displeji oblast za vozidlem při couvání a parkování. Zadní kamera zlepšuje přehled při couvání rychlostí nižší než 20 km/h, například při parkování. Interaktivní vodicí čáry označují, zda je zvolené parkovací místo pro vaše vozidlo dostatečně a poskytují pomoc během parkování tím, že na hlavním displej barevně zobrazují dostupnost vybraného parkovacího místa. Je-li vůz vybaven tažným zařízením, přibližovací funkce zadní parkovací kamery výrazně usnadňuje připojení přívěsu.