SPOLEHLIVÉ. V KAŽDÉ SITUACI.

Asistenční systémy řidiče BMW ConnectedDrive v BMW řady 4 Cabrio.

Vůz BMW řady 4 Cabrio je dodáván s širokou řadou asistenčních systémů, které vám různým způsobem poskytují spolehlivou podporu během jízdy. Přítomnost technologií BMW ConnectedDrive znamená, že se můžete při každé jízdě těšit na maximální bezpečnost a komfort. Umožní vám soustředit se na to nejdůležitější: na jízdu.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnobarevný BMW Head-up displej promítá důležité informace o jízdě přímo do Vašeho zorného pole a Vy se tak můžete plně koncentrovat na řízení. Displej zobrazuje informace o rychlosti a – v závislosti na výbavě – navigační pokyny, informace o maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, seznam kontaktů z telefonu a seznam multimédií, spolu s informacemi a výstrahami z různých jízdních asistenčních systémů. Barevné ikony promítané na čelní sklo jsou zobrazovány ve zvláště vysokém rozlišení. Promítaný obraz vypadá, jako kdyby byl 2,3 m před vozidlem. Tyto parametry v kombinaci s optimálním umístěním displeje umožňují rychlé a pohodlné čtení údajů, aniž by byla Vaše pozornost odváděna od řízení. Jas projekce se automaticky přizpůsobuje venkovním světelným podmínkám. Zobrazení displeje má denní a noční režim. Displej je výškově nastavitelný. Řidič si může také zvolit, jaké informace kromě aktuální rychlosti a výstrah z jízdních asistenčních systémů se budou na Head-up displeji zobrazovat.

Head-up displej BMW.

DRIVING ASSISTANT.

Součástí výbavy Driving Assistant jsou kamerové systémy varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě.


Systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu sleduje vodorovné dopravní značení a upozorní řidiče vibracemi volantu na nechtěné opuštění jízdního pruhu při rychlostech nad 70 km/h. Výstraha se neaktivuje, pokud je změna jízdního pruhu úmyslná, tj. když dojde k zapnutí směrového ukazatele.


Zatímco systém upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s funkcí automatické aktivace brzd ve městě varuje před hrozící srážkou s vpředu jedoucími vozidly, systém varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě upozorňuje na hrozící srážku s chodci. Pokud vozidlo před vámi prudce zabrzdí, aktivuje se upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a Vaše BMW okamžitě zareaguje. Systém funguje v několika krocích. Nejprve se zobrazí varovný symbol, který se následně rozbliká, a zároveň zazní výstražný zvukový signál, a nakonec automobil začne pozvolna brzdit (při jízdě rychlostí do 60 km/h). Systém varování před přítomností osob funguje při rychlostech v rozmezí 10 až 60 km/h. V případě bezprostředního nebezpečí kolize s chodcem se rozezní akustický výstražný signál. Pokud systém vyhodnotí, že vozu hrozí možná kolize, v brzdové soustavě v tu chvíli dojde ke zvýšení tlaku, aby se dosáhlo rychlejší odezvy brzd. V případě nutnosti reagovat na nenadálou dopravní situaci systém začne sám brzdit. Tuto funkci může negativně ovlivnit tma nebo mlha.

Navigační systém Professional s dotykovým ovladačem iDrive Touch.

Navigační systém Professional se vyznačuje elegantním designem a mimořádným rozsahem nabízených služeb: Jde o jednoduchý a snadno ovladatelný navigační systém, který je integrální součástí vozu BMW a jako takový je projektován v souladu s konceptem ovládání iDrive a využívá ovladač iDrive s dotykovou funkcí. Systém se skládá z handsfree sady s USB rozhraním a hlasovým ovládáním a z rádia BMW Professional s DVD mechanikou a pamětí 20 GB pro audio soubory. Kromě toho se dokáže připojit k systému dopravních informací v reálném čase (RTTI). Zabudovaný barevný LCD displej s úhlopříčkou 8,8" s možností rozdělení obrazovky na dvě části je navržen pro optimální čitelnost a přehlednost.


Ovladač iDrive s dotykovou funkcí disponuje tlačítky pro přímý přístup do nabídky, osmi programovatelnými tlačítky funkcí a hlasovým ovládáním. Dotykové rozhraní nabízí uživateli intuitivnější ovládání a umožňuje zadat cíl cesty do navigace pohybem prstu po dotykové ploše, která snímá tahy napsaných písmen. Trojrozměrné navigační mapy, které využívají satelitní snímky a fotorealistické vyobrazení zajímavých míst, umocňují bezprostřední zážitek z jízdy.


Zákazník může získat bezplatnou aktualizaci navigačních map u autorizovaných prodejců BMW po dobu tří let. V rámci služeb BMW ConnectedDrive ve vybraných zemích Evropy jsou navigační mapy automaticky aktualizovány až čtyřikrát ročně po dobu tří let.

Navigační systém Professional.

UKAZATEL RYCHLOSTNÍCH LIMITŮ.

Bezpečnost především: ukazatel rychlostních limitů včetně zákazu předjíždění vám na palubním přístroji zobrazuje aktuální rychlostní omezení a také informace týkající se úseků, kde je zakázáno předjíždění. Tyto informace jsou zobrazeny na palubním přístroji nebo na Head-up displeji. Speciální kamera rozpoznává příslušné dopravní značky. Tyto informace jsou spolu s údaji navigačního systému zpracovávány řídicí jednotkou. V kombinaci s dalšími funkcemi vozidla může systém také vypočítat variabilní rychlostní limity – například za deště nebo pro různé denní nebo noční doby. Tato výbava je k dispozici pouze ve spojení s navigačním systémem Business nebo Professional.

AKTIVNÍ OCHRANA.

AKTIVNÍ OCHRANA.

Ochrana cestujících BMW ConnectedDrive.

Aktivní ochrana představuje systém preventivní ochrany cestujících, který je součástí BMW ConnectedDrive.


Po zapnutí předních bezpečnostních pásů dojde po rozjetí vozidla k jejich automatickému přitažení. Pokud za jízdy nastane krizová situace, předepnou se podle potřeby přední bezpečnostní pásy a zavřou se přední okna. Pokud je vůz vybaven elektricky ovládanými sedadly, opěradlo sedadla spolujezdce se přenastaví do vzpřímené polohy. Příkladem krizové situace je nouzové brzdění.


Pokud je Váš vůz vybaven systémem upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu nebo systémem upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s automatickou aktivací brzd, systém je schopen předvídat hrozící srážku s vpředu jedoucími nebo stojícími vozidly (v rámci možností systému). Za určitých podmínek může systém po kolizi zastavit vůz bez zásahu řidiče. Tím se snižuje pravděpodobnost další srážky a minimalizuje škoda způsobená během střetu.


Asistent sledování bdělosti navíc monitoruje řidiče a dokáže na něm včas rozpoznat známky únavy. Tento systém analyzuje pohyby volantu a reaguje na chování řidiče, které vybočuje z průměru. Na hlavním displeji pak zobrazí doporučení, aby si řidič udělal přestávku.

KAMEROVÉ SYSTÉMY.

Parkovací asistent, Surround View, zadní kamera: ideální pro udržování odstupu od okolních vozidel při parkování. Přední a zadní parkovací asistent (PDC) vám umožňuje bezpečné a pohodlné parkování s využitím vizuální a akustické signalizace. Monitorování prostoru v okolí vozidla Surround View zobrazí na hlavním displeji vaše vozidlo z ptačí perspektivy. Systém bočního zobrazení Side View, který je součástí tohoto systému, oceníte v nepřehledných výjezdech. Zadní kamera usnadňuje couvání a lze ji využít až do rychlosti 20 km/h.

ADAPTIVNÍ SYSTÉM PRO AUTOMATICKÉ UDRŽOVÁNÍ RYCHLOSTI S FUNKCÍ STOP&GO.

ADAPTIVNÍ SYSTÉM PRO AUTOMATICKÉ UDRŽOVÁNÍ RYCHLOSTI S FUNKCÍ STOP&GO.

Zvýšený komfort a aktivní bezpečnost.

Aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, včetně radarem řízeného upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s funkcí automatické aktivace brzd, zvyšuje bezpečnost jízdy a je obzvláště užitečný v hustém provozu. Systém navíc neustálé snímá odstup od vozidel před Vámi a zachovává od nich nastavenou vzdálenost. Funkce Stop & Go nejenže automaticky přizpůsobuje rychlost vozu až do jeho úplného zastavení, ale také ji dokáže rychle automaticky zvýšit na požadovanou hodnotu, jakmile to dopravní situace dovolí. Pokud vozidlo před vámi prudce zabrzdí, aktivuje se upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a Vaše BMW okamžitě zareaguje. V první fázi systém varování před kolizí upozorní řidiče na hrozící nebezpečí pomocí optické výstrahy. Pokud řidič na varování nereaguje, systém v druhé fázi aktivuje akustickou výstrahu. Pokud řidič ani potom nezačne brzdit, vůz automaticky aktivuje brzdy tak, aby bylo dosaženo maximálního brzdného účinku.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

S funkcí BMW Selective Beam je noční jízda pohodlnější a bezpečnější. Zajišťuje mimořádnou viditelnost ve tmě, aniž by došlo k oslnění ostatních řidičů.
BMW Selective Beam rozpoznává ostatní účastníky silničního provozu a eliminuje jejich oslnění dálkovými světly. Kužel dosahující do vzdálenosti 400 m zajišťuje včasné rozpoznání rizika a zdokonalené schopnosti udržování směru jízdy.