NEOMEZENÁ RADOST Z JÍZDY.

Jízdní dynamika BMW řady 4 Cabrio.

Zažijte radost z jízdy v té nejčistší podobě. S BMW řady 4 Cabrio můžete při každé jízdě posílit svoji touhu po svobodě. To vše díky inovativním technologiím BMW, které vás spolehlivě doprovázejí a nabízejí maximální bezpečnost, a to i při skutečně sportovní jízdě.

8STUPŇOVÁ SAMOČINNÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC.

8stupňová samočinná převodovka Steptronic nastavuje nová měřítka s ohledem na dynamiku, výkon a hospodárnost. Je klíčovým prvkem souboru technologií a opatření BMW EfficientDynamics. Přesně vyladěné odstupňování rychlostních stupňů umožňuje optimální přenos výkonu – při nízkých, ale také vysokých rychlostech. To umožňuje dosáhnout značného snížení spotřeby paliva a pro řidiče to znamená, že si může užívat ještě sportovnější jízdu s vyšší dynamikou. Při vysokých rychlostech snižují vyšší rychlostní stupně otáčky motoru, což přispívá ke snížení spotřeby paliva a hluku motoru. V tomto případě je zásadním faktorem spojka – a to i při přepnutí do režimu manuálního řazení. V kombinaci s rychlými změnami otáček motoru a přesným naladěním řazení poskytuje velmi vysokou míru komfortu řazení a citelně snižuje hlučnost. Díky 8stupňové samočinné převodovce Steptronic od BMW EfficientDynamics je nyní možné pomocí nového režimu Predictive Drive Train funkce Driving Experience Control aktivně zvyšovat výkon vozidla. V režimu „Sport“ využívá řízení převodovky údaje navigačního systému a na základě charakteristiky trasy poskytuje ještě dynamičtější a impulzivnější reakční vlastnosti motoru. Jak je patrné již z názvu, režim „Comfort“ nabízí program řazení, který je zaměřený především na komfort, takže ke změně rychlostních stupňů nedochází tak často.

DRIVING EXPERIENCE CONTROL.

Systém Driving Experience Control vám dává na výběr: můžete přepínat z režimu Comfort, se standardním nastavením motoru a převodovky, do režimu ECO PRO, jehož zpřevodování přispívá k úsporné jízdě, nebo do režimu Sport, který umožňuje dynamičtější jízdu.

  • Režim ECO PRO

    Ekonomický režim ECO PRO inteligentně upravuje charakteristiku plynového pedálu i strategii řazení převodovky, stejně jako činnost systému topení a klimatizace. Režim ECO PRO pomáhá řidičům snižovat spotřebu paliva až o 20 procent. Doplňkové funkce, jízda setrvačností (pouze se samočinnou převodovkou Steptronic) a funkce ECO PRO Route (pouze s navigačním systémem Professional) skrývají potenciál dalších úspor.

  • Funkce ECO PRO Route

    Funkce ECO PRO Route také umožňuje ekonomické využívání paliva. Nabízí trasu, která je optimalizována z hlediska efektivity na základě intenzity silničního provozu, individuálního stylu jízdy a místních podmínek.

ADAPTIVNÍ M PODVOZEK.

Ideální podvozek pro ještě dynamičtější jízdu – elektronické řízení tlumičů adaptivního M podvozku umožňující přizpůsobení aktuálnímu stylu jízdy a stavu vozovky. Charakteristiku tlumení lze měnit prostřednictvím systému Driving Experience Control. Znatelně tužší nastavení podvozku je aktivováno v případě, kdy je prostřednictvím Driving Experience Control zvolen režim Sport. V režimu Sport+ je kontrola jízdní stability (DSC) nahrazena dynamickou kontrolou trakce (DTC), která umožňuje ještě dynamičtější jízdu.

VARIABILNÍ SPORTOVNÍ ŘÍZENÍ.

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní jízdní charakteristiku s minimálními požadavky na řízení. Nezávisle na aktuální rychlosti mění převodový poměr řízení. Redukuje nutnost výrazně otáčet volantem pro dosažení plného rejdu. To vede k zásadnímu zvýšení obratnosti, zejména při dynamické jízdě v zatáčkách a při vyhýbacích manévrech. Také přispívá ke zvýšení komfortu při parkování, zatáčení a couvání. V případě malých úhlů natočení kol zajišťuje systém vynikající směrovou stabilitu a velmi vysokou přesnost řízení.