STVOŘENO PRO RADOST Z JÍZDY.

BMW řady 4 Gran Coupé.

STVOŘENO PRO RADOST Z JÍZDY.BMW řady 4 Gran Coupé.

Maximální rychlost v km/h (440i)

250

Max. výkon v kW (k) při 1/min (440i)

240 (326)/5500

Zrychlení 0–100 km/h za s (440i)

5,1

Objem zavazadlového prostoru

480–1300

Přirozená elegance: BMW řady 4 Gran Coupé je kombinací fascinující estetiky a typického výkonu BMW s promyšlenou funkčností. Mezi hlavní prvky patří vynikající prostor v oblasti hlavy a nohou, velké víko zavazadlového prostoru a unikátní designové prvky. Dynamická jízdní charakteristika vozidla je doplněna volitelným adaptivním M odpružením a hospodárnými vysoce výkonnými motory TwinPower Turbo. To vše utváří v případě BMW řady 4 Gran Coupé jedinečnou kombinaci dynamiky, elegance a komfortu.

ELEGANCE V KAŽDÉ LINII.

Vždy středem pozornosti.

Dokonalé tvary: Elegantní křivky čtyřdveřového coupé s bezrámovými okny představují spojení estetiky a dynamiky s výjimečnou praktičností.

Exteriér

BMW řady 4 Gran Coupé je nezaměnitelné již na první pohled. Vyznačuje se dynamickými liniemi, vytříbenou estetikou a přirozenou eleganci. Tento dojem se odráží ve všech křivkách a zvláště nápadný je při bočním pohledu. Díky své prodloužené linii střechy působí dokonale vymodelovaný tvar coupé ještě aerodynamičtější, elegantnější a současně sportovnější. Tyto tvary spolu se čtyřmi dveřmi s bezrámovými okny a velkým jednodílným víkem zavazadlového prostoru tvoří dokonalou souhru každodenní praktičnosti a sportovní dravosti.

Interiér

Stejně jako při pohledu zvnějšku nabízí interiér prvního BMW řady 4 Gran Coupé dokonalou kombinaci elegance a funkčnosti. K té přispívají exkluzivní materiály a barvy, a také výrazná orientace na řidiče: Všechny ovládací prvky jsou ergonomicky rozmístěny tak, aby je měl řidič vždy na dosah, a z každého povrchu a detailu čiší luxus a špičková kvalita. Dveře s bezrámovými okny umocňují působivou prostornost interiéru BMW řady 4 Gran Coupé – stejný dojem získáte také v zadní části vozidla, kde jsou k dispozici zadní sedadla v uspořádání 2+1 a dostatek prostoru v oblasti hlavy i nohou. Široká zadní sedadla současně nabízejí výjimečné pohodlí a navozují harmonický pocit prostoru.

Jízdní dynamika

Jízdní charakteristika BMW řady 4 Gran Coupé je spojením špičkového výkonu a optimálního komfortu. Typické vlastnosti BMW, jako je dokonalé rozložení hmotnosti mezi nápravami, pohon zadních kol nebo systém Driving Experience Control, zaručují bezkonkurenční radost z jízdy. Jízdní dynamiku lze dále posílit volitelným adaptivním M podvozkem. A v kombinaci s variabilním sportovním řízením můžete zůstat naprosto klidní i v těch nejostřejších zatáčkách.

190 kW.

BMW 430d zapůsobí svým maximálním výkonem, obrovským zátahem a nízkou spotřebou paliva. I při nízkých otáčkách je k dispozici točivý moment 560 Nm. Extrémně plynulá a spontánní odezva motoru o výkonu 190 kW (258 k) zaručuje působivý zátah. BMW řady 4 Gran Coupé tak dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5,6 sekundy (Převodovka xDrive Steptronic: 5,3 s), maximální rychlost dosahuje 250 km/h (elektronicky omezeno), průměrná spotřeba paliva činí pouhých 5,3 až 5,1 l/100 km (Převodovka xDrive Steptronic: 5,5 až 5,3 l) a emise CO₂ jen 139 až 134 g/km (Převodovka xDrive Steptronic: 145 až 140 g/km).

BMW 435d xDrive se může pochlubit výkonem 230 kW (313 k) a točivým momentem 630 Nm se spotřebou paliva 5,7 až 5,6 l/100 km a příkladnými emisemi CO₂ pouhých 150 až 146 g/km. BMW řady 4 Gran Coupé dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h (elektronicky omezeno).