NOVÝ ROZMĚR SVOBODY.

Design BMW řady 5 Gran Turismo.

NOVÝ ROZMĚR SVOBODY.

Design BMW řady 5 Gran Turismo.

NOVÝ ROZMĚR SVOBODY.Design BMW řady 5 Gran Turismo.

DESIGN EXTERIÉRU.

BMW řady 5 Gran Turismo láká naprosto jasnými prvky: harmonickým spojením stylového vzhledu sedanu a sportovní elegance coupé. Díky tomu má BMW řady 5 Gran Turismo zcela individuální charakter. Více než neobyčejný automobil – unikátní BMW. Díky jeho prodloužené kapotě, krátkým převisům a charakteristické Hofmeisterově křivce u C sloupku je možné okamžitě rozpoznat, že BMW řady 5 Gran Turismo patří do rodiny BMW. Linie střechy ve stylu coupé elegantním a moderním způsobem ztvárňuje klasický vzhled modelu Gran Turismo a svažuje se k dynamicky tvarované zadní části. Nízký profil nápadné výklopné zádě a zadní světla přispívají ke sportovnímu vzhledu. Volitelné LED světlomety podtrhují sebevědomý design BMW řady 5 Gran Turismo.

DESIGN.

Seznamte se s důležitými prvky nového designu BMW řady 5 Gran Turismo.

DESIGN.

Seznamte se s důležitými prvky nového designu BMW řady 5 Gran Turismo.

DESIGN INTERIÉRU.

Působivé z vnějšku a ještě přitažlivější zevnitř. Elegance bezrámových dveří je příslibem toho, co se ukrývá uvnitř: interiér BMW řady 5 Gran Turismo hýčká všechny cestující špičkovými materiály, precizním zpracováním a maximálním důrazem na detaily.
Harmonické propojení přední a zadní části vozidla dodává interiéru bezkonkurenční pocit velkorysosti. K maximálnímu komfortu přispívá také překvapivě velký prostor v oblasti nohou na zadních sedadlech. Vzniká tak působivá atmosféra první třídy, která vás v BMW řady 5 Gran Turismo vyzývá k tomu, abyste zůstali – dokonce i poté, co jste dorazili do cíle. Interiér BMW řady 5 Gran Turismo je navíc natolik přizpůsobivý, že představuje ideální volbu pro každou situaci.

ADAPTIVNÍ LED SVĚTLOMETY.

Adaptivní LED světlomety zahrnují adaptivní světlomety s funkcí variabilní distribuce světelného kuželu ve městě a na dálnici, přisvěcování zatáček a BMW Selective Beam (Asistent dálkových světel „High-Beam Assistant“) s funkcí automatického přepínání mezi dálkovými a potkávacími světly. Tento systém tak za všech podmínek zajišťuje optimální osvětlení vozovky. Pohyblivé světelné moduly umožňují lepší viditelnost do zatáček už ve chvíli, kdy začnete točit volantem. Pro lepší viditelnost na krátkou vzdálenost se automaticky rozsvítí aktivní světlomety s přisvěcováním zatáček v okamžiku, kdy zapnete směrovku nebo otočíte volantem – a to i u stojícího vozidla. Adaptivní světlomety zajišťují optimální osvětlení v každé jízdní situaci a výrazně zvyšují míru aktivní bezpečnosti.
BMW Selective Beam (Asistent dálkových světel „High-Beam Assistant“) automaticky tlumí a znovu rozsvěcuje dálková světla v závislosti na okolních světelných podmínkách a na dopravní situaci. Poskytuje tak excelentní viditelnost při jízdě v noci. Systém monitoruje přítomnost vpředu jedoucích nebo protijedoucích vozidel a průběžně upravuje dálkové světlomety tak, aby nedošlo k oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

ATMOSFÉRA.

Jedinečná atmosféra uvnitř BMW řady 5 Gran Turismo se vyznačuje speciální vlastností: absolutním komfortem a prostředím, ve kterém se budete cítit jako doma. Středová konzola je mírně pootočena k řidiči. Všechny přístroje a displeje se nacházejí přesně tam, kde byste je intuitivně očekávali. Díky volitelnému Head-up displeji BMW si může řidič nejdůležitější informace dokonce zobrazit do svého zorného pole na čelní sklo. Pro další individualizaci a dotvoření nezaměnitelného celkového dojmu, kterým BMW řady 5 Gran Turismo disponuje, je k dispozici široká řada výbavy.

  • Ambientní osvětlení

    Osvětlení interiéru v rámci zvláštní výbavy poskytuje příjemné a stylové osvětlení. Podtrhuje luxusní dojem v interiéru vozidla a slouží také jako funkční zdroj světla, např. v odkládací přihrádce ve středové konzole a také v přihrádkách ve dveřích a jejich obložení. Funkce změny barvy umožňuje navodit požadovanou atmosféru. Přepínat lze mezi jasně bílým nebo tlumeným oranžovým světlem.

  • Multifunkční palubní ukazatele

    Volitelné multifunkční palubní ukazatele navozují svým uživatelským nastavením zcela odlišné režimy pro zážitek z jízdy – a umožňují tak tvořit svět barev a nálad pro zajištění vyšší bezpečnosti, výkonu a příkladné orientace na řidiče. Navigační pokyny a informace asistenčních systémů řidiče je nyní možné sledovat o mnoho zřetelněji. Díky těmto funkcím zvyšuje nové digitální provedení významným způsobem komfort, zážitek a bezpečnost jízdy.

  • Bang & Olufsen high-end surround sound systém

    BMW řady 5 Gran Turismo může být vybaveno pokrokovým audiosystémem Bang & Olufsen high-end surround sound. Zcela výjimečný poslechový zážitek spojený s mimořádným jízdním projevem vytvářejí neobyčejný celkový zážitek. Šestnáct aktivních reproduktorů o celkovém výkonu 1200 wattů je zdrojem křišťálově čistého zvuku té nejvyšší kvality. Připraveno je několik možností poslechu: režim „Studio“ pro čistý studiový zvuk nebo „Expanded“, který akusticky zvětší vnitřní prostor a umožní v maximální míře poznat, co to znamená prostorový zvuk – surround sound.

PANORAMATICKÁ PROSKLENÁ STŘECHA.

Panoramatická prosklená střecha vám umožní objevovat nové perspektivy. Větší množství světla, které touto střechou vstupuje do interiéru, zvýrazňuje jeho výjimečnou atmosféru. Pokud jsou sluneční paprsky příliš intenzivní, je možné sluneční clonu elektricky zatáhnout. Díky funkci posouvání a vyklápění nabízí panoramatická skleněná střecha širokou řadu možností ventilace. Po otevření se automaticky vysune větrná clona, která cestující chrání před turbulencemi při jízdě se staženou střechou.