ZAMĚSTNEJTE SPOLEHLIVÉ POMOCNÍKY.

Asistenční systémy řidiče BMW ConnectedDrive v BMW řady 5 Gran Turismo.

Nepřeberné množství inovativních technologií vám různými způsoby poskytuje podporu a zaručuje vysokou míru pohodlí a bezpečnosti. Vy se tak můžete zaměřit na jedinou důležitou věc svého života – bezstarostnou radost z jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plnobarevný BMW Head-up displej promítá důležité informace o jízdě přímo do Vašeho zorného pole a Vy se tak můžete plně koncentrovat na řízení. Displej zobrazuje informace o rychlosti a – v závislosti na výbavě – navigační pokyny, informace o maximální povolené rychlosti a zákazu předjíždění, seznam kontaktů z telefonu a seznam multimédií, spolu s informacemi a výstrahami z různých jízdních asistenčních systémů. Barevné ikony promítané na čelní sklo jsou zobrazovány ve zvláště vysokém rozlišení. Promítaný obraz vypadá, jako kdyby byl 2,3 m před vozidlem. Tyto parametry v kombinaci s optimálním umístěním displeje umožňují rychlé a pohodlné čtení údajů, aniž by byla Vaše pozornost odváděna od řízení. Jas projekce se automaticky přizpůsobuje venkovním světelným podmínkám. Zobrazení displeje má denní a noční režim. Displej je výškově nastavitelný. Řidič si může také zvolit, jaké informace kromě aktuální rychlosti a výstrah z jízdních asistenčních systémů se budou na Head-up displeji zobrazovat.

ASISTENT JÍZDY V KOLONÁCH.

ASISTENT JÍZDY V KOLONÁCH.

Asistent jízdy v kolonách zbavuje řidiče zátěže během monotónních situací při jízdě. V hustém provozu do rychlosti 60 km/h systém umožňuje „splynutí“ s okolním provozem a snižuje tak stres při jízdě v koloně. Automaticky udržuje požadovanou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a reguluje rychlost vozidla až do úplného zastavení – a aktivně ovládá řízení. Vozidlo tak napomáhá řidiči setrvat v jízdním pruhu za předpokladu, že má alespoň jednu ruku na volantu. Vozidlo také dokáže samo zcela zastavit na dobu až 30 vteřin a poté se automaticky znovu rozjet. Další milník na cestě k dosažení vysoce automatizovaného řízení.

Dotykový ovladač iDrive.

Dotykový ovladač iDrive (součást navigačního systému Professional) umožňuje jednoduchým způsobem jednou rukou obsluhovat kontrolní displej. Díky na dotyk citlivé ploše, integrované do ovladače iDrive, lze jednoduchými pohyby prstu zadávat informace do navigačního systému, například cílové destinace. S ovladačem je možné také otáčet a pro přístup k různým funkcím ho lze stisknout. Umožňuje měnit nejrůznější nastavení nebo listovat seznamy. Je možné ho jednoduše a intuitivně ovládat, protože přirozeně reaguje na dotyk. To řidiči velmi usnadňuje pobyt ve voze, protože je minimálně rozptylován a může se soustředit na provoz na silnici. Všechny funkce obsluhované pomocí ovladače lze jasně sledovat na kontrolním displeji.

BMW NIGHT VISION S FUNKCÍ DYNAMIC LIGHT SPOT.

Systém BMW Night Vision s funkcí Dynamic Light Spot dokáže v noci rozpoznávat osoby a větší zvířata – a to i na značnou vzdálenost – a osvětlit je.
Infračervená kamera v přední masce BMW přenáší obraz osob a zvěře přímo na hlavní displej. Inteligentní systém včasného varování s jasným výhledem: V případě rozpoznání chodců nebo větších zvířat prostřednictvím infračervených snímačů, kdy hrozí potenciální srážka, na ně systém nasměruje dva samostatné dynamické světelné body, bez dalšího nepříjemného efektu oslnění. Toto osvětlení umožňuje, aby byli řidič i blížící se osoby velmi účinným způsobem varováni před možným rizikem nebezpečné situace. Řidič obdrží další varování na plnobarevném BMW Head-up displeji nebo na sdruženém přístroji v případě, že dojde k aktivaci zobrazení termokamery. Pokud hrozí okamžité riziko srážky s detekovanými osobami nebo zvěří, zazní také akustický signál a bude zahájena příprava brzd na bezprostřední akci. Systém BMW Night Vision s funkcí Dynamic Light Spot je další z inovací BMW ConnectedDrive.

BMW SELECTIVE BEAM.

S funkcí BMW Selective Beam je noční jízda pohodlnější a bezpečnější. Zajišťuje mimořádnou viditelnost ve tmě, aniž by došlo k oslnění ostatních řidičů.
BMW Selective Beam rozpoznává ostatní účastníky silničního provozu a eliminuje jejich oslnění dálkovými světly. Kužel dosahující do vzdálenosti 400 m zajišťuje včasné rozpoznání rizika a zdokonalené schopnosti udržování směru jízdy.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent usnadňuje podélné parkování. Bez ohledu na to, zda je aktivován, analyzuje systém při jízdě nízkou rychlostí (nižší než 35 km/h) a v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel možná parkovací místa.
Po nalezení dostatečně velké mezery řidič aktivuje ukazatel směru a parkovací asistent převezme řízení, zatímco se může řidič soustředit na volbu správného rychlostního stupně a také ovládání plynového a brzdového pedálu. Systém také zobrazuje informace na hlavním displeji a vydává doplňkové akustické signály. Řidič se tak může zcela uvolnit a užívat si během parkování pocitu vyššího bezpečí.

KAMEROVÉ SYSTÉMY.

Parkovací asistent, Surround View, zadní kamera: Užívejte si jasný přehled o okolí svého vozidla při parkování a na silničních výjezdech. Přední a zadní parkovací asistent (PDC) vám umožňuje bezpečné a pohodlné parkování s využitím vizuální a akustické signalizace.
Monitorování prostoru v okolí vozidla Surround View zobrazí na hlavním displeji vaše vozidlo z ptačí perspektivy. Pomocný systém bočních kamer zaručuje lepší přehled za špatné viditelnosti na silničních výjezdech. Zadní kamera zajišťuje vítanou podporu při couvání na parkovací místo rychlostí nižší než 20 km/h.

AKTIVNÍ OCHRANA.

Aktivní ochrana představuje systém preventivní ochrany cestujících, který je součástí BMW ConnectedDrive.


Pokud při jízdě nastane kritická situace, přední bezpečnostní pásy se předepnou a boční okna se automaticky zavřou. Je-li vůz vybaven elektricky ovládanými sedadly, opěradlo sedadla předního spolujezdce a opěradla zadních sedadel se vrátí do vzpřímené pozice. Příkladem krizové situace je nouzové brzdění nebo přílišná nedotáčivost nebo přetáčivost vozu.


Pokud je Váš vůz vybaven systémem upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu nebo systémem upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s automatickou aktivací brzd, systém je schopen předvídat hrozící srážku s vpředu jedoucími nebo stojícími vozidly (v rámci možností systému).


Za určitých podmínek může systém po kolizi zastavit vůz bez zásahu řidiče. Tím se snižuje pravděpodobnost další srážky a minimalizuje škoda způsobená během střetu.


Asistent bdělosti také monitoruje Vaše chování a detekuje možné známky únavy. Vaše reakce řízení jsou analyzovány a systém reaguje na případné mimořádné jízdní chování. Na hlavním displeji se pak zobrazí doporučení, abyste si udělali přestávku.