NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK.

Jízdní dynamika BMW řady 5 Gran Turismo.

Všechna vozidla BMW se vyznačují jednou společnou vlastností: bezkonkurenční dynamikou. Ta je patrná zvláště u BMW řady 5 Gran Turismo – s každým ujetým metrem máte možnost prožívat ryzí radost z jízdy.

PODVOZEK.

Sportovní radost z jízdy si můžete vyzkoušet na vlastní kůži díky podvozku BMW řady 5 Gran Turismo, který ji přenáší z vozovky přímo do volantu, a to při zachování maximální bezpečnosti a komfortu. Kromě toho podvozek beze zbytku splňuje několik různých požadavků: pohodlí, dynamiku a bezpečnost. Vděčí za to ideálnímu rozdělení hmotnosti na jednotlivé nápravy v poměru 50 : 50 a dokonalé koordinaci jednotlivých komponent.
Hliníková integrální zadní náprava izoluje vibrace od motoru, umožňuje přenos vyššího výkonu a zlepšuje komfort. Tuto charakteristiku je možné dále upravit pomocí volitelného integrovaného aktivního řízení. Přední náprava s dvojitými rameny zajišťuje optimální přilnavost kol na vozovce. Díky hliníkové konstrukci bylo možné dosáhnout snížení hmotnosti a zvýšení tuhosti, v případě srážky tato konstrukce absorbuje energii nárazu, a poskytuje tak maximální ochranu cestujících. Sportovní manévrování lze v každé jízdní situaci provádět plynule, bez zbytečných trhavých pohybů nepříjemných pro cestující.

 • Odpružení se samočinnou regulací součástí standardní výbavy

  Odpružení se samočinnou regulací světlé výšky, které je součástí standardní výbavy BMW řady 5 Gran Turismo, vyrovnává pomocí vzduchového odpružení výškové rozdíly přední a zadní nápravy. Snímače na zadních kolech měří vzdálenost mezi karoserií a vozovkou. V závislosti na zatížení vozidla a jízdní situaci se mění objem vzduchu v pružinách tak, aby byla za všech okolností udržována optimální činnost pružení. To zajišťuje agilitu i při jízdě s plně zatíženým vozem.

 • Elektrické nastavení tuhosti tlumičů a Adaptive Drive

  Hrbolaté silnice, výtluky, dlažební kostky nebo bezvadný asfalt – díky dynamické kontrole tlumičů (DDC) je nyní podvozek připraven na jakýkoli povrch i jízdní styl. Kromě režimu Comfort, který představuje standardní nastavení, je možné tlumiče nastavit do režimu Comfort+, který poskytuje vyšší komfort a minimální rušení na nerovném povrchu.
  Volitelná funkce Adaptive Drive je kombinací dynamické kontroly tlumičů (DDC) s aktivními stabilizátory náklonu karoserie Dynamic Drive. Snímače ve vašem BMW nepřetržitě monitorují rychlost vozidla, polohu volantu a hodnoty podélného zrychlení i směrovou stabilitu, které se na podvozku projevují. Pomocí těchto údajů systém precizně nastavuje stabilizátory a tlumiče s možností rychlé a přesné změny jejich charakteristiky. Tak je dosahováno přesné reakce řízení, kratší brzdné dráhy a vyššího jízdního komfortu.

8STUPŇOVÁ SAMOČINNÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC.

8STUPŇOVÁ SAMOČINNÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC.

8stupňová samočinná převodovka Steptronic umožňuje pohodlnější volbu rychlostních stupňů a celkově komfortnější jízdu, a to díky plynulému a rychlému řazení. Je spojením nadprůměrného komfortu s hmatatelnou dynamikou a zvýšenou úsporou paliva. Prostřednictvím páky voliče je možné rychlostní stupně řadit také manuálně.

INTEGRÁLNÍ AKTIVNÍ ŘÍZENÍ.

Integrální aktivní řízení představuje u vozidel s pohonem zadní nápravy spojení pasivního řízení zadních kol a variabilního poměru otáčení přední nápravy. Při rychlostech přibližně do 60 km/h se zadní kola natáčejí v opačném směru než přední kola. To napomáhá subjektivně zkracovat rozvor a zlepšovat manévrovatelnost a agilitu. Při rychlostech nad 60 km/h se zadní kola natáčejí ve stejném směru jako kola přední. To napomáhá subjektivně prodlužovat rozvor, zvyšovat stabilitu a komfort – zvláště při rychlé a neočekávané změně jízdního pruhu.

DRIVING EXPERIENCE CONTROL.

Systém Driving Experience Control vám dává možnost volby: požadovaný režim můžete aktivovat pomocí tlačítka na středové konzole. Můžete přepínat z režimu Comfort, se standardním nastavením motoru a převodovky, do režimu ECO PRO, jehož zpřevodování přispívá k úsporné jízdě, nebo do režimu Sport, který umožňuje dynamičtější jízdu. Pod otáčkoměrem je zobrazena indikace aktuálně zvoleného nastavení.

 • Režim ECO PRO

  Ekonomický režim ECO PRO inteligentně upravuje charakteristiku plynového pedálu i strategii řazení převodovky, stejně jako činnost systému topení a klimatizace. Tipy ECO PRO pomáhají optimalizovat vaši jízdu a údaj o bonusové dojezdové vzdálenosti poskytuje zpětnou vazbu o tom, kolik kilometrů navíc je automobil schopen ujet na palivo uspořené režimem ECO PRO.
  Režim ECO PRO snižuje průměrnou spotřebu v závislosti na stylu řízení až o 20 procent. Dalších pět procent paliva lze uspořit doplňkovými funkcemi v podobě jízdy setrvačností nebo volby optimální trasy ECO PRO. Tyto funkce jsou k dispozici pouze ve spojení se samočinnou převodovkou a Navigačním systémem Professional. Úsporný potenciál byl vypočítán na základě interních studií BMW.

 • ECO PRO Route a jízda setrvačností

  Funkce ECO PRO Route také umožňuje ekonomické využívání paliva. Nabízí trasu, která je optimalizována z hlediska efektivity na základě intenzity silničního provozu, individuálního stylu jízdy a místních podmínek. Máte možnost zhodnotit potenciál úspory a následně se rozhodnout, zda se chcete řídit těmito doporučeními.
  Během jízdy setrvačností (pouze u převodovky Steptronic) se vozidlo po uvolnění pedálu plynu pohybuje na vozovce rychlostí až 160 km/h, pokud řidič nepoužívá brzdy.

 • Režim Sport

  V režimu Sport naopak vozidlo reaguje přímočařeji a umožňuje sportovnější styl jízdy. Přednastavená charakteristika zajišťuje ve srovnání se standardním režimem sportovnější chod motoru a tužší nastavení tlumičů. Motor reaguje mnohem dravěji. U modelů s 8stupňovou samočinnou převodovkou Steptronic Sport je změna rychlostních stupňů ještě sportovnější. Ve spojení s adaptivním odpružením je nastavení odpružení v režimu Sport agilnější. Technologie Servotronic a variabilní posilovač řízení zajišťují větší spojení s vozidlem.

BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky a tím za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.