BMW M

Design a koncepce definující první BMW M2 Coupé pramení z historických kořenů BMW M GmbH. Vůz kombinuje špičkové sportovní schopnosti a klasický pohon zadní nápravy s precizností a agilitou moderního M automobilu. Charakteristické přední a zadní nárazníky optimalizují proudění vzduchu a aerodynamiku. Sportovně naladěný podvozek a silný zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo zajišťují dechberoucí výkony.

BMW M3 Sedan je čtyřdveřový, vysoce výkonný sportovní automobil. 431koňový zážehový řadový šestiválec M TwinPower Turbo nabízí spontánní výkon v celém spektru otáček. Inovace z motoristického sportu, jako je Aktivní M diferenciál, adaptivní M podvozek, M posilovač řízení Servotronic nebo 7stupňová dvouspojková převodovka M DCT Drivelogic, společně posouvají hranice možností na zcela novou úroveň. Kokpit vozu je ztělesněním dokonalé ergonomie. Nová skořepinová M sedadla nabízejí dokonalou oporu těla a vytvářejí ideální spojení řidiče s jeho strojem. Vše je orientováno jedním směrem: na řidiče. Vysocevýkoný charakter BMW M3 Sedan je evidentní také najeho exteriéru. Výrazné designově prvky, jako jsou černé ledvinky masky chladiče s dvojitými lamelami a logem M, černá karbonová střecha či dynamické LED zadní svítilny ve tvaru písmene L vyzařují nekompromisní sportovnost.

BMW M4 Coupé ztělesňuje vše, co odlišuje automobil M od ostatních dokonce i když stojí: silná dynamika, agilní atletismus a vzrušující DNA motorsportu. Vůz vybavený 6válcovým řadovým zážehovým motorem M TwinPower Turbo se 7stupňovou dvouspojkovou M převodovkou s Drivelogic a dalšími precizními systémy, jako je posilovač řízení M Servotronic, aktivní M diferenciál a adaptivní M podvozek je připraven vstoupit do pomyslného ringu, kde se proti něu postaví fyzikální zákony. Jeho trumf: jízdní vlastnosti, které propojují člověka a stroj jako nikdy předtím.

Otevřený maximálně intenzivnímu prožitku: Vůz BMW M4 Cabrio se zážehovým řadovým 6válcem M TwinPower Turbo o výkonu 431 k a mnoha inovacemi z oblasti motorsportu zajišťuje nejpřímější propojení mezi adrenalinovými zážitky z vysokého výkonu a maximálním potěšením z jízdy. Zatímco M motor se 7stupňovou dvouspojkovou M převodovkou lineárně táhne až do červeného pole, aktivní M diferenciál, adaptivní M odpružení nebo systém M Servotronic poskytují výkonné a přesné řízení. Tyto zážitky nic nepřekoná, a to nejen máte-li střechu staženou. Katapultuje M fascinaci z jízdy na zcela novou úroveň.

BMW M5 vás vždy ohromí svou sebejistotou. Silueta klasického sedanu se mísí se siluetou vysokovýkonného sportovního vozu. Vzhled BMW M5 nádherným způsobem dovářejí zadní M spoiler a dvojité koncovky výfuků. Motor M TwinPower neúnavně dopují dvě turbodmychadlar. Inovativní technologie, jako například BMW EfficentDyamics, zaručují nejnižší možné hodnoty spotřeby paliva.

Jak se vyjádří nadšení? Můžete to zkusit čísly. Nicméně 560 k a 4,2 sekundy pro zrychlení z 0 na 100 km/h vyjádří pouze část fascinace, která BMW M6 Coupé tvoří. Stačí jeden pohled na aerodynamicky optimalizovanou karoserii a ihned je jasné, čeho inženýři M dosáhli. Svým nezaměnitelným výrazem jasně ukazuje, že má ve svém DNA geny sportovních vozů. To je zřejmé také v interiéru. Na přání je možné mít uvnitř exkluzivní materiály z programu BMW Individual Collection, které vyjadřují sportovnost i tím nejmenším detailem. BMW M6 Coupé je v oblasti prvotřídní propracovanosti a technologické vyspělostí na prvním místě. To samé platí také pro zážehový 8válec M TwinPower Turbo. S technologiemi, jako je aktivní M diferenciál spolu s precizní M podvozek, je tento ústřední bod celého vozu dokonale vyladěná jednotka. A s volitelným paketem Competition má BMW M6 Coupé ještě okruhovější charakter. Zvyšuje výkon na 575 k a mnoha zdánlivými drobnosti zajišťuje ještě podmanivější chování na limitech.

Jednotlivé detaily jsou působivé, celek naprosto fascinující: BMW M6 Gran Coupé je mnohem více, než jen dokonale sladěný soubor nejmodernějších technologií. Je ztělesněním zkušeností a umu inženýrů BMW M. Inspirující a majestátní charakter můžete doslova cítit a samozřejmě i zažít. Nejlépe v jednom z pěti dokonale tvarovaných sedadlech – a pokud chcete, obklopeni těmi nejlepšími materiály nabízenými v rámci programu BMW Individual Collection. Hutné dunění dvoou párů nepřehlédnutelných koncovek výfuku oznamují, že pod kapotou je připraven úžasný výkon 560 koní 8válce M TwinPower Turbo. V symbióze technologií, jako je dvouspojková převodovka M DCT Drivelogic a volitelná M karbon-keramická brzdová soustava, se odráží filozofie M. A dokonce tento mimořádný zážitek zle ještě více umocnit, a to na přání dodávaným paketem Competition, který zvyšuje výkon a tep řidiči, sidícího v kokpitu totoho osvaleného stroje.

Nejlepší sny jsou takové, které sníte s otevřenýma očima – a se staženou plátěnou střechou. Jako v BMW M6 Cabrio, kde nezaměnitelné typické vlastnosti vozů BMW M GmbH vytvářejí perfektní symbiózu dechberoucích výkonů a elegantního vzhledu otevřených vozů. Stačí pouhých 19 sekund na složení plátěné střechy a na odiv je vystaven precizně zpracovaný interiér, který je vylepšen výbavovými doplňky nejvyšší kvality z kolekce BMW Individual Collection.

Za mohutného zaburácení se k životu probouzí zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 560 koní. Vrcholná pohonná jednotka potřebuje kek zrychlení z klidu na 100 km/h pouze 4,3 sekundy. K zajištění maximalizace efektivity přenosu výkonu na vozovku je BMW M6 Cabrio vybaveno Aktivním M diferenciálem, posilovačem řízení M Servotronic a M dvouspojkovou převodovkou s funkcí Drivelogic. Díky na přání dodávaným M karbon-keramickým brzdám dokáže BMW M6 Cabrio zastavit do úplného klidu prakticky okamžitě – právě to je ideální moment, kdy naplno vyniknou mocné křivky designu exteriéru tohoto kabrioletu.

BMW X5 M kombinuje typické výkony sportovních vozů BMW M s všestranností modelů BMW X. Zážehový osmiválcový motor M TwinPower Turbo s vysokým točivým momentem, 8stupňová samočinná převodovka M Steptronic a systém xDrive vyladěný pro modely BMW M vám umožní posunout radost z jízdy do extrému. Dynamický design předního a zadního spojleru a standardní 20" kola z lehkých slitin zaručují působivý vzhled. Velkorysý interiér tohoto SUV nabízí prvotřídní materiály, sportovní sedadla a širokou škálu detailů v charakteristickém designu M. BMW X5 M v sobě spojuje to nejlepší ze dvou světů: mimořádný výkon a ovládání a současně praktičnost a schopnost být vhodným společníkem pro každodenní život.

BMW X6 M kombinuje typické výkony sportovních vozů BMW M s flexibilitou modelů BMW X. Výkonný zážehový osmiválcový motor M TwinPower Turbo, 8rychlostní převodovka M Steptronic a systém xDrive specifický pro modely M přinášejí maximální radost z jízdy. Standardní 20" nebo volitelná 21" kola z lehkých slitin a působivý design předního i zadního nárazníku zaručují vozu jeho dominantní charakter. Interiér tohoto sportovního coupé zaujme prvotřídními materiály, sportovními sedadly M a širokou škálou detailů v nezaměnitelném designu M. Vysoce výkonné vozidlo nabízející mimořádné zrychlení a ovládání, vynikající pohodlí a neomezenou radost z jízdy.

Ať už hledáte nový nebo ojetý automobil M – na této stránce naleznete všechny informace, testy a finanční a leasingové nabídky současných automobilů M a samozřejmě také prodejce, s nímž si domluvíte testovací jízdu. M Power World nabízí exkluzivní informace o vysokovýkonných automobilech M – a je místem pro všechny, které spojuje společná vášeň: vzrušení z nejsilnějšího písmene na světě.