BMW M

PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.

Asistenční systémy BMW ConnectedDrive v BMW M3 Sedan.

Nesčetné inovativní technologie Vás během cesty podpoří řadou způsobů, zaručující maximální komfort a bezpečí. To znamená, že se můžete soustředit na to, na čem doopravdy záleží – bezstarostnou radost z jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

BMW HEAD-UP DISPLEJ S M ZOBRAZENÍM.

Plně barevný Head-Up Displej (pouze s navigačním systémem) promítá důležité jízdní informace přímo do zorného pole řidiče. Stisknutím tlačítka může řidič přepnout na sportovnější M zobrazení. Tento displej zobrazuje kromě digitálního rychloměru také zvolený rychlostní stupeň a vícebarevný otáčkoměr s ukazatelem, kdy správně přeřadit. Zobrazují se také navigační pokyny, ukazatele rychlostních limitů včetně zákazu předjíždění a informace zábavních systémů. Promítání do úrovně vašich očí znamená, že se můžete nerušeně soustředit pouze na silnici. Výsledkem je vyšší bezpečnost a jedinečný zážitek z jízdy.

DRIVING ASSISTANT.

Součástí výbavy Driving Assistant jsou kamerové systémy varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě.

Systém varování před nežádoucím opuštěním jízdního pruhu detekuje značení jízdních pruhů a s pomocí vibrací volantu a vizuálním varováním na přístrojové desce upozorní řidiče na neúmyslné vyjetí z jízdního pruhu, to vše v rychlostech nad přibližně 70 km/h. Varování není aktivní, pokud řidič při změně jízdního pruhu použije směrový ukazatel.


Zatímco systém upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s funkcí automatické aktivace brzd ve městě varuje před hrozící srážkou s vpředu jedoucími vozidly, systém varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě upozorňuje na hrozící srážku s chodci. Pokud vozidlo před vámi prudce zabrzdí, aktivuje se upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a Vaše BMW okamžitě zareaguje. Systém funguje v několika krocích. Nejprve se zobrazí varovný symbol, který se následně rozbliká, a zároveň zazní výstražný zvukový signál, a nakonec automobil začne pozvolna brzdit (při jízdě rychlostí do 60 km/h). Systém varování před přítomností osob funguje při rychlostech v rozmezí 10 až 60 km/h. V případě bezprostředního nebezpečí kolize s chodcem se rozezní akustický výstražný signál. Pokud systém vyhodnotí, že vozu hrozí možná kolize, v brzdové soustavě v tu chvíli dojde ke zvýšení tlaku, aby se dosáhlo rychlejší odezvy brzd. V případě nutnosti reagovat na nenadálou dopravní situaci systém začne sám brzdit. Tuto funkci může negativně ovlivnit tma nebo mlha.

UKAZATEL RYCHLOSTNÍCH LIMITŮ.

Bezpečnost především: Ukazatel rychlostních limitů včetně ukazatele zákazu předjíždění znázorňuje aktuální povolenou rychlost, stejně jako zákazy předjíždění. Informace se zobrazují na informačním displeji v přístrojovém štítu nebo na Head-Up Displeji. Speciální kamera detekuje příslušné dopravní značení. Informace jsou zpracovávány řídicí jednotkou společně s daty z navigačního systému. Systém spolupracuje také s dešťovým senzorem, takže umí přečíst i značky se specifickými příkazy omezujícími platnost – například za deštivého počasí nebo v určitou denní hodinu. To znamená, že jste vždy dobře informováni o silnici před vámi. Nutností je navigační systém Business nebo Professional.

Dotykový ovladač iDrive Touch.

Dotykový ovladač iDrive Touch.

Pohodlné ovládání i s jednou rukou.

Dotykový ovladač iDrive (součást navigačního systému Professional) umožňuje jednoduchým způsobem jednou rukou obsluhovat kontrolní displej. Díky na dotyk citlivé ploše, integrované do ovladače iDrive, lze jednoduchými pohyby prstu zadávat informace do navigačního systému, například cílové destinace. S ovladačem je možné také otáčet a pro přístup k různým funkcím ho lze stisknout. Umožňuje měnit nejrůznější nastavení nebo listovat seznamy. Je možné ho jednoduše a intuitivně ovládat, protože přirozeně reaguje na dotyk. To řidiči velmi usnadňuje pobyt ve voze, protože je minimálně rozptylován a může se soustředit na provoz na silnici. Všechny funkce obsluhované pomocí ovladače lze jasně sledovat na kontrolním displeji.

ASISTENT DÁLKOVÝCH SVĚTEL ZABRAŇUJÍCÍ OSLNĚNÍ ŘIDIČE.

S asistentem dálkových světel (pouze v kombinaci s adaptivními LED diodovými světlomety nebo adaptivními světlomety) je jízda v nočních hodinách bezpečnější a pohodlnější. Poskytuje skvělou viditelnost v nočních hodinách bez oslnění ostatních účastníků silničního provozu. Systém rozpoznává ostatní automobily a motocykly a podle nich upravuje rozložení dálkových světel tak, aby nedošlo k jejich oslnění. Rozsah světelného kuželu do vzdálenosti větší než 400 metrů včas upozorňuje na hrozící nebezpečí a usnadňuje jízdu ve zvoleném jízdním pruhu. Asistent dálkových světel zabraňující oslnění řidiče je k dispozici pouze v součinnosti s Adaptivními LED světlomety nebo Adaptivními světlomety.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent usnadňuje podélné parkování. Bez ohledu na to, zda je aktivován, systém měří velikost potenciálního parkovacího místa, okolo kterého vůz projíždí nízkou rychlostí (nižší než 35 km/h) a v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel.

Pokud je rozestup mezi zaparkovanými vozy adekvátní, pak stačí zapnout směrový ukazatel a parkovací asistent převezme ovládání volantu, zatímco řidič obsluhuje pouze pedál plynu, brzdu a řadicí páku. Systém také zobrazuje informace na hlavním displeji a vydává doplňkové akustické signály. Parkování je pak mnohem pohodlnější a bezpečnější.

KAMEROVÝ SYSTÉM.

Parkovací asistent, Surround View, zadní parkovací kamera: Sledujte pohodlně bezprostřední okolí vašeho vozu ve chvíli, kdy parkujete nebo vyjíždíte ze špatně přehledných míst. Ukazatel vzdálenosti při parkování vpředu i vzadu umožňuje díky optickým a akustickým signálům bezpečné a pohodlné parkování. Kamerový systém Surround View zobrazuje váš vůz na kontrolním displeji z ptačí perspektivy. Součástí tohoto systému je také funkce Side View zaručující lepší přehled o vašem okolí v místech, kde je špatný výhled. Zadní parkovací kamera poskytuje do rychlosti 20 km/h vítanou pomoc při parkování couváním.

AKTIVNÍ OCHRANA.

Aktivní ochrana představuje systém preventivní ochrany cestujících, který je součástí BMW ConnectedDrive.

Po zapnutí předních bezpečnostních pásů dojde po rozjetí vozidla k jejich automatickému přitažení. Pokud za jízdy nastane krizová situace, předepnou se podle potřeby přední bezpečnostní pásy a zavřou se přední okna, stejně jako střešní okno, pokud je jím vůz vybaven. Příkladem krizové situace je nouzové brzdění nebo přílišná nedotáčivost nebo přetáčivost vozu. Pokud je Váš vůz vybaven systémem upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu nebo systémem upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s automatickou aktivací brzd, systém je schopen předvídat hrozící srážku s vpředu jedoucími nebo stojícími vozidly (v rámci možností systému).

Za určitých podmínek může systém po kolizi zastavit vůz bez zásahu řidiče. Tím se snižuje pravděpodobnost další srážky a minimalizuje škoda způsobená během střetu.

Asistent sledování bdělosti navíc monitoruje řidiče a dokáže na něm včas rozpoznat známky únavy. Tento systém analyzuje pohyby volantu a reaguje na chování řidiče, které vybočuje z průměru. Na hlavním displeji pak zobrazí doporučení, aby si řidič udělal přestávku.