BMW M

BEZPEČNĚ VPŘED.

Bezpečnost & Komfort v novém BMW M3 Sedan.

Bezpečnost je nejvíce důležitá při posouvání hranic toho, co je možné. BMW M3 Sedan Vás aktivně chrání pomocí Adaptivních světlometů a M orientace na řidiče. Použití zvláště stabilních materiálů jako je karbon zajišťuje další pasivní bezpečnosti A Komfortní přístup dělá otevírání dveří a nakládání zavazadel do vozidla hračkou.

M ORIENTACE NA ŘIDIČE.

K ergonomickénu konceptu vozu M patří exkluzivní kokpit s M typickým zaměřením na řidiče. Všechny ovládací prvky jsou důsledně navrženy s důrazem na řidiče. Stejně jako v závodech je naší prioritou intuitivní a absolutní kontrola nad vozidlem i co možná nejkratší reakční časy.

AKTIVNÍ A PASIVNÍ BEZPEČNOST.

M automobily přijíždějí s balíčkem inteligentních ochranných opatření, zaměřených na minimalizaci rizika vzniku nehod – ten dobrý pocit, že jste vždy v těch nejlepších rukou. Velké množství robustních vzpěr a inteligentní využití ultralehkých ocelových slitin zaručuje maximální tuhost prostoru pro cestující a současně udržují celkovou hmotnost na minimální úrovni. Síla nárazu je směřována pryč od prostoru pro cestující do jiných částí karoserie. Mezi ně patří podvozek, boční výztuhy, přední část nebo střecha. Síla je pohlcována deformačními zónami vpředu a vzadu. V případě bočního nárazu je posádka chráněna zesílenými konstrukcemi v B-sloupcích a bočních prazích, vysoce pevnými výztuhami ve dveřích a tuhými příčníky pod sedadly. Pro lepší ochranu chodců je mezi nárazník a jeho kryt umístěn tlumič, což v případě nehody snižuje závažnost poranění nohou. Kromě toho je kapota vybavena deformačními prvky, které tvoří deformační zónu a napomáhají pohlcovat energii nárazu. Aktivní ochrana upozorní řidiče ve chvíli, kdy zjistí náznaky únavy. Systém přitáhne bezpečnostní pásy, opěradla elektricky nastavitelných sedadel vrátí do vzpřímené polohy a zavře boční, stejně tak jako i střešní okno. Pokud se stane nehoda, systém je schopen vůz zcela zastavit.

KOMFORTNÍ PŘÍSTUP.

KOMFORTNÍ PŘÍSTUP.

Komfortní přístup s bezkontaktním otevíráním zavazadelníku umožňuje otevřít dveře vašeho vozu a nastartovat motor bez toho, že byste museli klíč vůbec použít. Tato položka ze seznamu doplňkové výbavy zahrnuje také osvětlení v madlech předních a zadních dveří a bezkontaktní otevírání a zavírání zavazadelníku pomocí pohybu vaší nohy pod zadním nárazníkem.

ADAPTIVNÍ LED SVĚTLOMETY.

Adaptivní LED světlomety s plně LED diodovou technologií obsahují integrované směrové ukazatele, potkávací světlomety, dálkové světlomety, stejně jako světla pro denní svícení, jež zvyšují bezpečnost a optimálně osvětlují vozovku. Dynamicky prodloužené LED diodové směrové ukazatele umístěné nad charakteristickými světelnými prstenci vypadají velmi působivě. Asistent dákových světel zabraňující oslnění řidiče a adaptivní světlomety s variabilním světelným kuželem účinně zlepšují viditelnost v nočních hodinách – pro uvolněné řízení téměř jako ve dne.