BMW M

BUĎTE V ČELE. A NECHTE OKOLNÍ SVĚT, AŤ VÁS NÁSLEDUJE.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive v BMW M3 Sedan.

Komunikace, informace a zábava – zažijte zcela novou mobilitu se službami & aplikacemi od BMW ConnectedDrive.*

* Některé Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro funkce BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání GoogleTM a také k praktickým kancelářským funkcím. K dispozici jsou rovněž informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích, které jsou přístupné přímo z vozu prostřednictvím menu ConnectedDrive.

Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services toho nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

APLIKACE BMW M LAPTIMER.

Díky aplikaci BMW M Laptimer mohou být údaje o jízdě ze závodního okruhu přesně zaznamenány, zatáčku za zatáčkou, a následně detailně analyzovány, aby byly vaše jízdní výkony ještě lepší. Aplikace využívá snímače vozu BMW a s jejich pomocí shromažďuje podrobné údaje a zobrazuje zvolené výsledky na hlavním displeji. Systém se ovládá prostřednictvím ovladače iDrive. Během záznamu aplikace BMW M Laptimer zobrazuje polohu GPS, rychlost, zrychlení, boční zrychlení (G-force), časy kol a zrychlení až do určité rychlosti (např. z 0 na 100 km/h). V závislosti na výbavě vozu a modelovém roku může mezi sledované parametry patřit také poloha plynového pedálu, úhel řízení, intenzita zpomalení, otáčky, rychlostní stupeň a rovněž spotřeba paliva. Zaznamenané informace lze ve formě snímků sdílet na sociálních sítích, zatímco uložená data lze odeslat e-mailem.

CONCIERGE SERVICES.

Pokud jste chtěli vědět, jaké to je, když máte svého osobního asistenta, teď máte příležitost to zjistit: s Concierge Services od BMW ConnectedDrive. Stisk tlačítka vás spojí se zaměstnancem telefonického centra BMW, který vám je na cestách k dispozici jako váš „osobní asistent“. Ať už hledáte konkrétní restauraci, nejbližší bankomat nebo otevřenou lékárnu – zaměstnanec telefonického centra BMW pro vás vyhledá veškeré informace a na žádost vám je zašle přímo do navigačního systému. Informační služba Concierge Services funguje nezávisle na operátorovi vašeho mobilního telefonu a je vám bezplatně k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, jak v domovské zemi, tak i v zahraničí – bez nutnosti cokoliv platit. Concierge Services je k dispozici pouze v kombinaci s výbavou ConnectedDrive Services.

DOPRAVNÍ INFORMACE V REÁLNÉM ČASE (RTTI).

Dopravní informace v reálném čase Real Time Traffic Information (RTTI) vás neustále zásobují aktuálními dopravními informacemi. Přesné a detailní informace o čase a době trvání zpoždění jsou podávány takřka v reálném čase. Data o hustotě dopravy využívají informace o pohybech telefonů v sítích mobilních operátorů, sbírají se GPS data velkých fleetů vozidel, stejně tak jako z aplikací v chytrých telefonech nebo zpráv od policie. Tato data jsou pečlivě analyzována, takže dopravní problém lze určit s přesností několika metrů. Díky tomu jsou RTTI schopné podat v reálném čase informace o aktuální dopravní situaci na dálnicích, hlavních trasách, běžných silnicích, ale také ve městech, a následně vybírat vhodnou objízdnou trasu. RTTI jsou k dispozici pouze ve spojení s ConnectedDrive Services a navigačním systémem BMW Professional.

EMERGENCY CALL.

Systém inteligentního tísňového volání Emergency call nabízí rychlou, individualizovanou službu nepřetržité asistence a také podporu vyškolených pracovníků – ve vašem jazyce, a to dokonce i v zahraničí. V případě vážné nehody, kdy dojde k aktivaci airbagu nebo předpínačů bezpečnostních pásů, je automaticky uskutečněno tísňové volání Emergency call. Důležité informace, jako je přesná poloha vozidla, závažnost nehody a možné riziko poranění cestujících, jsou odeslány do zákaznického centra BMW pomocí integrované SIM karty, která je nezávislá na soukromém mobilním telefonu. Zákaznické centrum BMW informuje záchranné složky a do jejich příjezdu zajistí asistenci po telefonu. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně. To se může hodit například v případě, když pomoc vyžadují i další účastníci provozu.

BLUETOOTH OFFICE.

Bluetooth Office vám umožňuje využívat čas strávený ve vašem voze s větší efektivitou. Díky Bluetooth zařízením můžete pohodlně organizovat své každodenní úkoly. E-maily, schůzky, úkoly a textové zprávy se zobrazují na kontrolním displeji nebo jsou nahlas předčítány přes reproduktory hudební aparatury. Kalendář se záznamy ve svém iPhonu můžete také zobrazit pomocí Aplikací BMW. Seznam kompatibilních mobilních zařízení najdete na www.bmw.com/bluetooth