VŽDY SI ZACHOVEJTE JASNOU HLAVU.

Bezpečnost & Pohodlí v BMW M4 Cabrio.

Aby bylo možné užít si co nejintenzivnější okouzlení jízdou, jedna věc je zásadní: bezpečnost. Ve voze BMW M4 Cabrio ji zajišťují pokročilé technologie, jako jsou adaptivní světlomety, nebo výjimečná stabilita poskytovaná špičkovými materiály z uhlíkového kompozitu. Větrný clona a vzduchový límec zároveň zaručují veškeré pohodlí, které od BMW Cabrio očekáváte – a to i při jízdě maximální rychlostí.

M ORIENTACE NA ŘIDIČE.

K ergonomickému konceptu vozu M patří exkluzivní kokpit s M typickým zaměřením na řidiče. Všechny ovládací prvky jsou důsledně navrženy se zaměřením na řidiče. Stejně jako při závodech je naší prioritou intuitivní a absolutní kontrola nad vozidlem, protože umožňuje nejkratší možné reakční časy.

AKTIVNÍ A PASIVNÍ BEZPEČNOST.

M automobily přijíždějí s balíčkem inteligentních ochranných opatření, zaměřených na minimalizaci rizika nehod – ten skvělý pocit, že jste vždy v těch nejlepších rukou.Velké množství robustních vzpěr a inteligentní využití ultralehkých ocelových slitin zaručují maximální tuhost prostoru pro cestující a současně udržují celkovou hmotnost na minimální úrovni.Síla nárazu je směřována pryč od prostoru pro cestující do jiných částí karoserie. Mezi ně patří podvozek, boční výztuhy, přední část nebo střecha. Síla je pohlcována deformačními zónami vpředu a vzadu. V případě bočního nárazu je posádka chráněna zesílenými konstrukcemi v B-sloupcích a bočních prazích, vysoce pevnými výztuhami ve dveřích a tuhými příčníky pod sedadly.Pro lepší ochranu chodců je mezi nárazník a jeho kryt umístěn tlumič, což v případě nehody snižuje závažnost poranění nohou. Kromě toho je kapota vybavena deformačními prvky, které tvoří deformační zónu a napomáhají pohlcovat energii nárazu.Aktivní ochrana upozorní řidiče ve chvíli, kdy zjistí náznaky únavy. Systém přitáhne bezpečnostní pásy, opěradla elektricky nastavitelných sedadel vrátí do vzpřímené polohy (když je jimi vůz vybaven) a zavře boční, stejně tak jako i střešní okno. Pokud dojde k nehodě, systém je schopen vůz zcela zastavit.

KOMFORTNÍ PŘÍSTUP.

Komfortní přístup umožňuje otevřít dveře vašeho vozu bez použití klíče. Vybavení zahrnuje osvětlení ve vnějších klikách dveří, bezkontaktní otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru a možnost ovládat střechu na dálku – stačí, když se osoba s klíčem nachází v blízkosti vozu.

ADAPTIVNÍ SVĚTLOMETY.

Adaptivní světlomety s technologií Bi-Xenon, variabilní distribucí světla ve městě a na dálnici a systémem BMW Selective Beam poskytují optimální osvětlení. Při zatáčení pak díky pohyblivým světlometům může řidič vidět daleko před sebe i do zatáčky. Pro lepší viditelnost na krátkou vzdálenost se automaticky rozsvítí aktivní světlomety s přisvěcováním zatáček (součástí paketu výbavy) v okamžiku, kdy zapnete směrovku nebo otočíte volantem – a to i když vozidlo stojí. Adaptivní světlomety zajišťují za všech okolností optimální osvětlení silnice před Vámi a tím výrazně zvyšují úroveň bezpečnosti.

VĚTRNÁ CLONA.

Větrný deflektor poskytuje účinnou ochranu krku a horní části těla řidiče a spolujezdce před větrem i ve vysokých rychlostech. Síťovina přes celou šířku vozu zvyšuje komfort jízdy bez toho, aby byl jakkoliv omezen zážitek z jízdy s kabrioletem. Když větrný deflektor není potřeba, lze jej snadno složit a sundat. Jeho kompaktní rozměry zajistí, že jej lze uložit například do zavazadlového prostoru.

VZDUCHOVÝ LÍMEC.

Vzduchový límec zaručuje naprosté pohodlí. Slouží k vyhřívání oblasti krku při jízdě se staženou střechou za nižších teplot. Když je střecha otevřená, systém integrovaný do předních sedadel reguluje teplotu a množství vzduchu na základě rychlosti a venkovní teploty. To umožňuje cestujícím užít si jízdu v kabrioletu jako při jízdě s běžným vozem, a to i při rychlé jízdě a v chladnějším počasí.
Řidič a přední spolujezdec si také mohou individuálně vybrat ze tří různých úrovní teploty. Tyto tři specifické úrovně lze vybrat nezávisle na rychlosti a venkovní teplotě, je-li střecha uzavřena. Vzduchový límec se obsluhuje tlačítky na ovladači střechy, který je integrovaný do středové konzoly. To znamená, že je lze snadno ovládat z obou předních sedadel.