V DOKONALÉ HARMONII S VOZEM.

BMW M

BMW M4 Coupé.

V DOKONALÉ HARMONII S VOZEM.

BMW M4 Coupé.

V DOKONALÉ HARMONII S VOZEM.BMW M4 Coupé.

Max. výkon v kW (k) v 1/min (BMW M4 Coupé)

317 (431)/5 500–7 300

Zrychlení 0–100 km/h v s (BMW M4 Coupé)

4,3 [4,1]

Emise CO2 v g/km (BMW M4 Coupé)

204 [194]

Pohotovostní hmotnost EU v kg (BMW M4 Coupé)

1 590 [1 615]

Díky rekordně nízké hmotnosti nepřesahující 1 500 kg v souladu s normou DIN jsou úmysly modelu BMW M4 Coupé jasné: je tu proto, aby se nemožné stalo realitou. Vůz vybavený zbrusu novým 6válcovým řadovým zážehovým motorem M TwinPower Turbo o výkonu 431 k se 7stupňovou dvouspojkovou M převodovkou s Drivelogic a dalšími přesnými systémy, jako je posilovač řízení M Servotronic, aktivní M diferenciál a adaptivní M podvozek – je připraven vstoupit do pomyslného ringu. V druhém rohu se proti němu postaví fyzikální zákony. Jeho trumf: jízdní vlastnosti, které propojují člověka a stroj jako nikdy předtím.

OKOUZLENÍ BMW M.

Vášeň pro výkon.

Vysoký výkon, špičkové technologie a ducha skutečných automobilových závodů lze vyjádřit jediným písmenem: M. M Power World nabízí exkluzivní informace o vozech M s vysokým výkonem – a je místem pro všechny, které pojí společná vášeň: vzrušení z nejsilnějšího písmene na světě.

Jízdní dynamika

431 koňských sil čeká na váš pokyn. A když 6válcový zážehový motor M TwinPower Turbo téměř okamžitě akceleruje až na hranici limitů, okamžitě si uvědomíte, čeho je BMW M4 Coupé schopno. Výkon lze jemně dávkovat dokonce i v nejvyšších otáčkách. Technologie převzaté z motorsportu, jako je aktivní M diferenciál, přenáší výkon hnacího ústrojí BMW M na silnici a zajišťují maximální bezpečnost a ovladatelnost v každé situaci.

Design

Vysoký výkon na první pohled: BMW M4 Coupé pokračuje v tradici vozů BMW M a spojuje výkonný sportovní vzhled s nádherným designem. Jeho atletické linie a protáhlá silueta posilují vzhled a dynamiku této ikony závodních vozů. Interiér zcela odpovídá sportovnímu charakteru vozu. Každý detail je orientován na řidiče. Tento vůz se může pochlubit nejlepším ovládáním a nekompromisním závodním charakterem.

Hospodárnost

Stejně jako v mnoha jiných oblastech BMW M4 Coupé exceluje i po stránce hospodárnosti. Inteligentní lehká konstrukce a prvky systému BMW EfficientDynamics, jako je funkce Auto Start/Stop nebo rekuperace kinetické energie, zajišťují optimální využití zdrojů, a hrají proto klíčovou úlohu při udržování výkonu a výdrže vozu BMW M4 Coupé. Výsledkem je nejen lepší dynamika, ale také snížení spotřeby paliva a emisí.

4,1 S

6válcový řadový motor M TwinPower Turbo o objemu 3,0 l v sobě spojuje to nejlepší z obou světů: vysoké otáčky až 7 300 1/min a mimořádný výkon s maximálním točivým momentem 550 Nm. M motor s výkonem 317 kW (431 k) dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,1 sekundy (s M DCT se systémem Drivelogic).

Přímé vstřikování paliva, dvojité přeplňování a typický M charakter zajišťují, že motor okamžitě reaguje i na sebemenší sešlápnutí plynového pedálu a poskytuje fenomenální výkon a extrémní točivý moment.