PŘEKONEJTE SAMI SEBE.

BMW M

Speciální model BMW M4 GTS.

PŘEKONEJTE SAMI SEBE.

Speciální model BMW M4 GTS.

PŘEKONEJTE SAMI SEBE.Speciální model BMW M4 GTS.
BMW M

Max. výkon kW (k) při 1/min

368 (500)/6 250

Max. točivý moment v Nm při 1/min

600/4 000–5 500

Zrychlení 0–100 km/h v s

3,8

Nejvyšší rychlost v km/h

305

S modelem BMW M4 GTS představuje BMW M GmbH fascinující vysokovýkonný automobil, který pokračuje v tradici legendárních speciálních modelů postavených na základě BMW M3. Tento vůz byl speciálně navržen tak, aby svými technologiemi zaujal především na závodních okruzích. To ostatně dokládá i čas dosažený na Nordschleife okruhu Nürburgring za 7 minut a 28 sekund. Jde samozřejmě o vůz určený pro běžné silnice. Exkluzivitu BMW M4 GTS podtrhuje i jeho množství, limitované na 700 kusů.

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

Technologie závodních vozů pro běžné silnice: BMW M4 GTS je vybaveno inovativním systémem vstřikování vody, které se již osvědčilo zvýšením výkonu a točivého momentu v doprovodném voze BMW M4 MotoGP Safety Car. Voda je do spalovacích prostorů vstřikována formou jemných kapek. Jejím odpařením dojde k významnému ochlazení nasávaného vzduchu. Výsledkem je nižší teplota ve spalovacích prostorách, a tím menší sklony motoru ke „klepání“. Díky tomu může řadový 6válec M TwinPower Turbo pracovat s větším plnicím tlakem a předstih posunout dopředu. Tato technologie umožnila zvýšit výkon i točivý moment a současně omezit teplotní namáhání zásadních komponentů.


Podvozek, přední spoiler i zadní přítlačné křídlo lze manuálně nastavovat, což je zárukou optimálního aerodynamického vyvážení, přizpůsobeného každému závodnímu okruhu i použití na běžných silnicích.

 • M nastavitelný podvozek

  Třícestný nastavitelný podvozek s M naladěním je spojený s upravenými stabilizátory a z hliníku vyfrézovanými lůžky kulových kloubů. Plynule lze snížit světlou výšku o 20 mm vpředu a o 17 mm vzadu, nastavit je možné rovněž tlumení tak, aby odpovídalo dané jízdní situaci. Odděleně lze nastavit tlumení komprese, což umožňuje rychlejší, nebo naopak pomalejší stlačování integrované pružicí a tlumicí jednotky.

 • M dvouspojková převodovka s řízením Drivelogic

  M dvouspojková převodovka s řízením Drivelogic má 7 převodových stupňů, dvojici spojek a je naladěná na vysokootáčkový charakter motoru BMW M. Převodovka pracuje v automatickém režimu optimalizovaném pro příkladnou trakci, využívá funkce Auto Start Stop, disponuje asistentem pro jízdu pomalými rychlostmi, stejně tak jako funkcí závodního startu Launch Control. Řadí extrémně rychle bez přerušení toku výkonu ke kolům. Převodovka je tvořena dvěma separátními částmi, z nichž každá má svoji spojku, synchronizované spínání a rozepínání spojek zajišťuje plynulý přenos výkonu na zadní kola. Řazení probíhá automaticky nebo manuálně pomocí řadicích páček na volantu či pohyby voliče převodovky. Řídicí jednotka Drivelogic umožňuje pro automatické i sekvenční řazení nastavit tři řadicí režimy: extrémně sportovní, komfortní a hospodárný.


  Extrémně rychlé řazení, které provází například start z místa s využitím funkce Launch Control, probíhá i při sportovní jízdě mimořádně rychle, bez nutnosti používat spojku a bez přerušení dodávky výkonu ke kolům. Řídicí jednotka motoru spolu s funkcí Launch Control jsou naladěné tak, aby dokázaly využít větší výkon a točivý moment M4 GTS.

RYZÍ VÝKONNOST.

BMW M4 GTS v akci.

VNĚJŠÍ DESIGN.

Exkluzivní uhlíkové komponenty poskytují vozidlu dokonale vyvážené rozložení hmotnosti a aerodynamiku s nastavitelným přítlakem. Mezi další součásti s designem CFRP patří kromě zadního difuzoru také zadní křídlo s hliníkovými úchyty s nastavitelným přítlakem a přední splitter, který je rovněž nastavitelný. Lakování přední kapoty CFRP se shoduje s barvou karoserie, např. exkluzivní šedá metalíza BMW Individual „Frozen Dark Grey“. Výrazný detail na předním splitteru v oranžové barvě „Acid Orange“ vytváří efektivní kontrast. Kovaná a lesklá M kola z lehkých slitin „Star-spoke 666 M“ v provedení „Acid Orange“ dotvářejí sportovní vzhled vozu. 19" kola vepředu a 20" kola vzadu s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 jsou navržena pro maximální výkon.

Jednou z dostupných možností pro maximální výkon jsou ultralehká kompozitová M kola z karbonu. Mají inovativní kompozitní konstrukci využívající CFRP a hliník a rozměry 9,5 J x 19 (přední náprava) a 10,5 J x 20 (zadní náprava).

Vysoce lesklé prvky výbavy BMW Individual Shadow Line byly rozšířeny také o přední ozdobnou masku a lamely v černém vysoce lesklém provedení. Zadní světla s technologií OLED jsou zde použita poprvé – tomuto vysoce výkonnému speciálnímu modelu dodávají po setmění zcela nový vzhled.

DESIGN INTERIÉRU.

Odlehčený středový tunel je čalouněný kvalitní Alcantarou s kontrastním prošíváním v barvě Dark Grey, která je použita také na madle ruční brzdy. Vnitřní obložení dveří a boků zadní části jsou vyrobená z odlehčených obnovitelných materiálů a váží polovinu hmotnosti standardních částí. Konvenční madla dveří jsou nahrazena látkovými poutky s M trikolórou. Loketní opěrky jsou čalouněné Alcantarou. Specifické provedení dokreslují sedadla čalouněná antracitovou Alcantarou s perforovaným nápisem GTS v barvě Acid Orange.
Jasný signál o zaměření na závodní okruh dává i M sportovní multifunkční volant s dvojitými paprsky, M logem a integrovaným airbagem řidiče. Volant je čalouněný Alcantarou s kontrastním prošíváním a zásluhou výčnělků pro palce se pevně drží v rukách. Při sportovní jízdě řidič ocení barevný proužek na volantu na 12. hodině. Pro rychlou volbu jízdních režimů jsou na volantu umístěna tlačítka M Drive.

The optional Clubsport package.

Paket Clubsport.

Volitelně dodávaný paket Clubsport zvyšuje bezpečnost při použití na závodních okruzích a současně dále zlepšuje dynamické jízdní zážitky. Jeho hlavním prvkem je ochranný rám v barvě Acid Orange, vyrobený z vysokopevnostní oceli. Na rámu jsou úchytné body pro 6bodové bezpečnostní pásy, které jsou další součástí paketu Clubsport a zajišťují řidiči a spolujezdci extrémní stabilitu a jistotu. Spodní pás kolem rozkroku zajistí, že řidič ani v případě velké kolize neproklouzne pod bezpečnostními pásy. Paket Clubsport doplňuje ještě hasicí přístroj.

Interaktivně poznejte všechny dostupné barvy a kola..

360° POHLED NA BMW M4 GTS.

Interaktivně poznejte všechny dostupné barvy a kola.

360° POHLED NA BMW M4 GTS.

Interaktivně poznejte všechny dostupné barvy a kola.

 • Spotřeba paliva a emise CO2 BMW M4 GTS:

  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,3

  Emise CO2 v g/km (kombinované): 194

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů získáte u všech BMW Autorizovaných dealerů.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).