NEJBEZPEČNĚJŠÍ ZPŮSOB, JAK POSOUVAT LIMITY.

Bezpečnost & Pohodlí v novém BMW M4 Coupé.

Chcete-li posouvat limity, budete potřebovat partnera, na kterého se můžete spolehnout. Díky pokročilým technologiím, jako jsou aktivní světlomety, použití uhlíkových vláken a inteligentní komfortní funkce, zaručuje BMW M4 Coupé maximální bezpečnost a neomezenou radost z jízdy – bez kompromisů a v každé situaci.

M ORIENTACE NA ŘIDIČE.

K ergonomickému konceptu vozu M patří exkluzivní kokpit s M typickým zaměřením na řidiče. Všechny ovládací prvky jsou důsledně navrženy se zaměřením na řidiče. Stejně jako při závodech je naší prioritou intuitivní a absolutní kontrola nad vozidlem, protože umožňuje nejkratší možné reakční časy.

AKTIVNÍ A PASIVNÍ BEZPEČNOST.

AKTIVNÍ A PASIVNÍ BEZPEČNOST.

Vozy M přijíždějí s balíčkem inteligentních ochranných opatření, zaměřených na minimalizaci rizika vzniku nehod – ten dobrý pocit, že jste vždy v těch nejlepších rukou.Velké množství robustních vzpěr a inteligentní využití ultralehkých ocelových slitin zaručuje maximální tuhost prostoru pro cestující a současně udržují celkovou hmotnost na minimální úrovni.Síla nárazu je směřována pryč od prostoru pro cestující do jiných částí karoserie. Mezi ně patří podvozek, boční výztuhy, přední část či střecha. Síla je pohlcována deformačními zónami vpředu a vzadu. V případě bočního nárazu je posádka chráněna zesílenými konstrukcemi v B-sloupcích a bočních prazích, vysoce pevnými výztuhami ve dveřích a tuhými příčníky pod sedadly.Pro lepší ochranu chodců je mezi nárazník a jeho kryt umístěn tlumič, což v případě nehody snižuje závažnost poranění nohou. Kromě toho je kapota vybavena deformačními prvky, které tvoří deformační zónu a napomáhají pohlcovat energii nárazu.Aktivní ochrana upozorní řidiče ve chvíli, kdy zjistí náznaky únavy. Systém přitáhne bezpečnostní pásy, opěradla elektricky nastavitelných sedadel vrátí do vzpřímené polohy a zavře boční i střešní okno. Pokud se stane nehoda, systém je schopen vůz zcela zastavit.

KOMFORTNÍ PŘÍSTUP.

Systém Comfort Access umožňuje otevřít dveře řidiče a spolujezdce i zavazadlový prostor bez použití klíče. Tato volitelná výbava také zahrnuje orientační osvětlení ve vnějších klikách dveří vpředu i vzadu a bezkontaktní otevírání víka zavazadlového prostoru krátkým pohybem nohy pod zadním nárazníkem.

ADAPTIVNÍ LED SVĚTLOMETY.

ADAPTIVNÍ LED SVĚTLOMETY.

Adaptivní LED světlomety s plně LED diodovou technologií obsahují integrované směrové ukazatele, potkávací světlomety, dálkové světlomety, stejně jako světla pro denní svícení, jež zvyšují bezpečnost a optimálně osvětlují vozovku. Dynamicky prodloužené LED diodové směrové ukazatele umístěné nad charakteristickými světelnými prstenci vypadají velmi působivě. Systém BMW Selective Beam (asistent dálkových světel „High-Beam Assistant“) a adaptivní světlomety s variabilním světelným kuželem účinně zlepšují viditelnost v noci – výsledkem je uvolněná jízda téměř jako za denního světla.