VZRUŠUJÍCÍ, KURIÓZNÍ A INSPIRUJÍCÍ: NOVINKY HÝBAJÍCÍ DOPRAVOU ZÍTŘKA.

VZRUŠUJÍCÍ, KURIÓZNÍ A INSPIRUJÍCÍ: NOVINKY HÝBAJÍCÍ DOPRAVOU ZÍTŘKA.

VZRUŠUJÍCÍ, KURIÓZNÍ A INSPIRUJÍCÍ: NOVINKY HÝBAJÍCÍ DOPRAVOU ZÍTŘKA.

V dalších 100 letech, podobně jako v minulém století naší existence, se hodláme dále podílet na utváření dopravní budoucnosti. Během příštích měsíců vám proto chceme dát nahlédnout do historie i budoucnosti značky prostřednictvím internetové platformy www.next100.bmw. Naše příspěvky se zaměří na století existence značky BMW a na novátorské technologie formující dopravní řešení zítřka. Mimoto se s vámi podělíme o exkluzivní videa a fotky BMW VISION NEXT 100 ze světového turné BMW Group Future Experience.

5 ZPŮSOBŮ, JAK ASISTENT UKONČÍ VŠECHNA VAŠE „KÉŽ BY…“

5 ZPŮSOBŮ, JAK ASISTENT UKONČÍ VŠECHNA VAŠE „KÉŽ BY…“

Řidič budoucnosti bude mít k dispozici inteligentního asistenta. Virtuálního kopilota, na kterého se bude moci v každé situaci spolehnout. A tím myslíme skutečně každou situaci. Tento Asistent Vám bude oporou při Vašem přerodu ve „špičkového řidiče profesionála“ a upozorní Vás i na věci, které jste mohli přehlédnout či zapomenout. Jak Vám tedy změní život? Pro začátek můžete ze svého slovníku vyškrtnout slova „kéž by…“. Zde uvádíme pět příkladů, které ukazují, jak Vám Asistent každodenní život v budoucnu velmi zjednoduší.

KÉŽ BYCH… SI JEN VZPOMNĚL!

Dnešní situace: Jsme na jednání a náš vnitřní hlas se nám pokouší něco sdělit: něco o dnešním dni. Ale co? Dokážeme si jen vzpomenout na to, že musíme být dnes večer včas doma. Tak si pospíšíme, dokončíme práci a vydáme se na cestu domů. I když se provoz na silnici všemožně snaží nás zastavit, nakonec dorazíme domů přesně v sedm. A právě když slavíme tento náš malý úspěch, najednou nám svitne: dneska máme výročí svatby.

JAK NÁM ASISTENT POMŮŽE V BUDOUCNU:

V budoucnu nám Asistent nejen s dostatečným předstihem připomene naše výročí svatby. Nejen že nám do kalendáře naplánuje cestu do oblíbeného květinářství naší ženy a upraví dobu jízdy tak, abychom měli jistotu, že stihneme i naše další schůzky. Na cestě do obchodu nám také zobrazí doporučení na květiny podle našich osobních preferencí nebo podle květin, které jsme koupili v předešlých letech. Po vysazení u obchodu si Asistent také sám vyhledá parkovací místo, a pokud žádné volné nenajde, bude s vozem jezdit v okolí v režimu Komfort, dokud nebudeme zase připraveni na vyzvednutí. A to je skutečně něco, co si zaslouží oslavu.

KÉŽ BYCH… SI VZAL TAXI!

Dnešní situace: Už za chvíli bychom měli nastupovat na palubu letadla, a my teprve zamykáme dveře na cestě z domu. Načasování nemohlo být horší. Měli bychom si vzít taxi? Rozhodneme se jinak. Bude rychlejší, když to odřídíme sami. Výtah je rozbitý – jdeme po schodech. Prší – běžíme do auta. Město je jedno velké staveniště – snažíme se zůstat v klidu. Přijedeme na letiště s rezervou jen několika minut. Máme to, pomyslíme si. Ale než stačíme zaparkovat, letadlo nám uletí.

JAK NÁM ASISTENT POMŮŽE V BUDOUCNU:

Zapomněli jsme se předem odbavit. Žádný problém: Asistent už to udělal za nás. Dokonce nám zarezervoval sedadlo do uličky v jedné z předních řad, což je naše oblíbené místo. Asistent si udržuje přehled o dopravní situaci a jezdí s vozem v okolí, aby Vás mohl vyzvednout před domem právě včas. Po cestě se elegantně vyhne všem rozestavěným místům ve městě, takže se na letiště dostanete s dostatečnou časovou rezervou. Nechá Vás vystoupit před terminálem se postará o zaparkování vozu. Tomu říkáme létání.

KÉŽ BYCH… JI JENOM POZNAL!

Dnešní situace: Zastavíme na červené: čekáme a jen tak se díváme kolem. Před naším vozem přechází přes silnici nějaká žena, stejně jako stovky jiných lidí každý den. Hluboko v našich myšlenkách však máme pocit, že je nám nějak povědomá. Ale teprve, když zmizí za rohem, si vzpomeneme, kdo to byl.

JAK NÁM ASISTENT POMŮŽE V BUDOUCNU:

Asistent inteligentně detekuje, když se osoby z našich kontaktů budou nacházet v blízkosti, a upozorní nás prostřednictvím Head-Up displeje ve voze. Jakmile přijme GPS signál z jednoho z jejich zařízeních připojených do sítě, např. mobilního telefonu nebo vozidla, zobrazí se Vám informace, jako je jméno dané osoby, její kontaktní údaje a důležitá data, např. narozeniny. Nyní budete vědět, že žena přecházející silnici před Vaším vozem je bývalá kolegyně, kterou jste léta neviděli – budete mít dostatek času s tím něco udělat. Tomu říkáme přátelská podpora.

KÉŽ BYCHOM… SI VŠECHNO NAPLÁNOVALI LÉPE!

Dnešní situace: Je pátek večer a rozhodli jsme se, že se o víkendu vydáme na neplánovaný výlet do města. Prostě nasedneme do vozu a vyrazíme. Ale kde se ubytujeme? A co budeme dělat? Před odjezdem jsme neměli čas přemýšlet nad žádnou z těchto věcí. Takže se ubytujeme v hotelu, který bychom si jinak nikdy nevybrali, budeme jíst v restauraci hned za rohem a budeme se bezcílně potulovat centrem města. V pondělí ráno, až budeme zpět v kanceláři, se nás všichni naši lépe informovaní kolegové budou ptát: „Šel jsi na otevření té úžasné nové galerie a navštívil jsi tu netradiční restauraci s tajným klubem v suterénu?“

JAK NÁM ASISTENT POMŮŽE V BUDOUCNU:

Je pátek, právě jsme skončili v práci a Asistent je připraven a čeká na nás s naším vozem BMW VISION NEXT 100. Zatímco nás bezpečně a pohodlně veze do hotelu, který nám pomohl vybrat, nabídne nám skvělá doporučení, co bychom mohli vidět nebo dělat, která vyhledal podle našich osobních preferencí. Ještě než přijedeme, máme naplánovaný dokonalý víkend, který začne večeří pro dva ve vyhlášené nové restauraci ve městě…

KÉŽ BYCH… TO VĚDĚL DŘÍVE!

Dnešní situace: Užíváme si jízdu klikatými silničkami v severní Itálii a kocháme se krásnými výhledy v každé zatáčce. Až do té doby, kdy v další zatáčce míříme přímo do hromady kamení ze skalního sesuvu. Prudce sešlápneme brzdu a s kvílením pneumatik se nám podaří zastavit jen několik centimetrů před ohromným balvanem blokujícím silnici. Úlevou si hluboce oddechneme. Rázem je však vše na míle vzdáleno od pohodlné jízdy. Hrozíme se toho, co by se mohlo stát, kdybychom reagovali jen o několik milisekund později. Skutečně potřebujeme přestávku.

JAK NÁM ASISTENT POMŮŽE V BUDOUCNU:

Zatímco si užíváme jízdu, Asistent neustále sleduje možná nebezpečí na silnici před námi. A protože neustále komunikuje s ostatními dopravními systémy a vozidly, už předem je informován, že před námi došlo ke skalnímu sesuvu a zná jeho přesnou polohu. Když se blížíme k nebezpečí, Asistent nás včas varuje pomocí Head-Up displeje a ukáže nám ideální rychlost a trasu, díky které se nebezpečí s přehledem vyhneme. Až se vrátíme k naší pohodlné jízdě, Asistent bude informovat odpovědné oddělení údržby silnic a další vozidla, čímž zajistí, že se o nebezpečí všichni dozvědí. Tomu říkáme užitečná podpora.

PŘEJEME VÁM ŠŤASTNOU CESTU.

PŘEJEME VÁM ŠŤASTNOU CESTU.

ČISTÝ LUXUS.

BMW Individual řady 7 v limitované edici THE NEXT 100 YEARS.

ČISTÝ LUXUS.

BMW Individual řady 7 v limitované edici THE NEXT 100 YEARS.