PARKOVÁNÍ BEZ STRESŮ.

Inteligentní parkování.

Teď vám vaše BMW bude dělat radost nejen při každé cestě, ale také při parkování. Inteligentní parkovací systém od BMW ConnectedDrive umí vyřešit všechny parkovací situace a manévrování je s ním jednodušší, rychlejší a snazší.*

 

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

Zadní kamera

Se zadní kamerou máte vše pod kontrolou také v zadní části vozu. Širokoúhlá čočka detailně přenáší na barevný kontrolní displej každou překážku, a vytváří tak optimální pohled. Interaktivní linie na monitoru, kde se zobrazuje situace za vozem, informují řidiče, zda je místo pro zaparkování dostatečně velké. Pokud je vůz vybaven tažným zařízením, dokáže funkce Zoom obraz situace za vozem zvětšit. Takže už nikdy nic nepřehlédnete.

Dálkově ovládané parkování

Asistenční systém dálkově ovládaného parkování umožňuje vašemu BMW zaparkovat za vás. Poté, co vystoupíte, se vozidlo samo zaparkuje na těsné parkovací místo nebo do garáže (jízdou vpřed nebo couváním). Jednoduše stisknete tlačítko na displeji BMW, kterým aktivujete funkci dálkově ovládaného parkování.

Surround View

Nový úhel pohledu: Surround View vám poskytuje 270° panoramatický pohled kolem vašeho BMW. Dvě kamery integrované do zpětných zrcátek a kamera umístěná v zadní části vozu znatelně vylepšují výhled, především u špatně přehledných vjezdů a výjezdů nebo na úzkých parkovacích místech. Navíc, dvě další kamery v přední části vozu umožňují sledovat situaci po bocích vozu a přenášejí obraz na kontrolní displej. Přijíždějící vozy tak vidíte s předstihem a máte dostatek času reagovat

Park Distance Control

Parkování a manévrování ve stísněných prostorech je pro vás nyní daleko jednodušší. Park Distance Control (PDC) vpředu i vzadu měří pomocí ultrazvuku vzdálenost mezi vozidlem a překážkou, akusticky varuje a vzdálenost od překážky zobrazuje na kontrolním displeji. Je-li vůz v pohybu, systém se aktivuje při vzdálenosti menší než 80 cm, je-li vůz nehybný, aktivuje se ve vzdálenosti menší než 30 cm.
 • Požadavky/dostupnost

  Dostupnost:

  • Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.
  • Funkce dálkově ovládaného parkování je aktuálně k dispozici pouze pro BMW řady 7

PARKOVACÍ ASISTENT.

Pohodové parkování. Parkovací asistent všechno usnadňuje – dokonce i hledání vhodného parkovacího místa: Při jízdě rychlostí až 35 km/h v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel systém měří vhodná parkovací místa pro podélné a příčné stání, a to nezávisle na tom, zda je aktivován či nikoli. Jednoduše si vyberte místo a podržte stisknuté tlačítko parkovacího asistenta – vaše BMW si následně samo zvolí rychlostní stupeň, bude ovládat řízení a automaticky bude zrychlovat nebo brzdit.

 • Požadavky/detaily dostupnosti

  Dostupnost:
  •od prosince 2013 bude parkovací asistent nahrazen plně automatickým parkovacím asistentem a bude k dispozici pro většinu modelů BMW
  •podrobnější informace o dostupnosti zařízení v jednotlivých modelech BMW jsou k dispozici v konfigurátoru pro vaši zemi. 

  * Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svéhoprodejce.

UŽIJTE SI KAŽDOU CESTU.

Inteligentní jízda.

Zůstaňte během jízdy v klidu, protože nyní se můžete spolehnout na asistenční systémy BMW ConnectedDrive. Provedou vás dopravními zácpami, v případě potřeby vás udrží v bezpečné vzdálenosti a na nebezpečné situace zareagují rychlostí blesku. Užijte si pocit bezpečí ve svém BMW.

Asistent jízdy v kolonách.

Uvolněte se a nechte vše na svém BMW. Asistent jízdy v kolonách za vás v monotónních situacích na dálnicích v Evropě a USA přebere kontrolu. V hustém provozu do rychlosti 40 km/h systém umožňuje „splynutí“ s okolním provozem a vy po celou dobu průjezdu můžete zůstat v klidu. Systém automaticky udržuje požadovanou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu, reguluje vaši rychlost – a to až do úplného zastavení – a aktivně ovládá řízení. Vozidlo vám tak napomáhá setrvat v jízdním pruhu za předpokladu, že máte alespoň jednu ruku na volantu.

Asistent řízení a jízdy v pruhu

The Steering and lane control assistant incl. Traffic jam assistant can be activated to support the driver in monotonous traffic situations. Between 0 and 210 km/h the system steers the vehicle automatically and always keeps the vehicle in the middle of the lane. The cutting-edge steering function uses multiple area surveillance radar systems and a stereo camera. The system positions itself using the edge-of-lane markers and the vehicle in front, if applicable. It automatically maintains the desired distance from the vehicle ahead and regulates the car's speed down to a standstill, as well as providing active steering support. The Steering and lane control assistant represents another milestone on the path to achieving highly automated driving. Although the system is capable of driving the vehicle independently, the driver is still legally required to continue driving with both hands on the wheel. If the driver does not comply with this requirement, the system sensors will recognize this fact and warn the driver acoustically after a certain period of time. Then it will enter stand-by mode. This is also the case if the indicator is activated for changing lanes or if the system requirements are no longer met, e.g. the lane is too narrow.

Aktivní ochrana

Reaguje přesně na jakékoliv nebezpečí: V kritické situaci učiní Active Protection kroky nezbytné k vaší ochraně – přitáhne bezpečnostní pásy, napřímí opěradla sedadel a zavře boční okna a střešní okno. Po nehodě umí funkce automatického brzdění vůz zastavit, čímž snižuje riziko nebo zabraňuje dalším následným kolizím. Navíc asistent hlídající bdělost řidiče doporučí v případě příznaků únavy přestávku, čímž předchází vzniku nebezpečných situací.

Varování při opuštění jízdního pruhu

Zůstaňte ve svém jízdním pruhu. Systém varování při opuštění jízdního pruhu, včetně systému varování před srážkou, registruje značení jízdního pruhu na vzdálenost 50 metrů a při rychlostech nad 70 km/h. Jakmile vyjedete z jízdního pruhu bez toho, že byste použili blikač, systém vás na to upozorní jemnými vibracemi ve volantu. Funkce varování před srážkou detekuje vpředu jedoucí vozidla a v případě, že je mezera příliš malá, nebo hrozí nebezpečí kolize, vydá varovné upozornění. Vy tak máte možnost včas zareagovat a předejít nebezpečí nehody.

Varování při změně jízdního pruhu

BMW dává pozor za vás. Pokud se však zezadu blíží rychle jedoucí vůz nebo se právě nachází ve vašem mrtvém úhlu, systém varování při změně jízdního pruhu pomáhá dobře odhadnout situaci. Pokud se ve vedlejším jízdním pruhu nachází jiný vůz, radarové senzory vás v případě potřeby varují prostřednictvím symbolu v bočním zrcátku. Pokud i přesto dáte blikač, začne volant vašeho BMW lehce vibrovat a symbol v bočním zrcátku se rozbliká.

Driving Assistant

Výbava jízdních asistentů Driving Assistant kombinuje kamerové systémy varující před vpředu jedoucím vozidlem a před nechtěným opuštěním jízdního pruhu. Systém varující před čelní srážkou s brzdnou funkcí registruje vozidla, varování před chodci s brzdnou funkcí reaguje na pěší účastníky silničního provozu a to v rychlosti mezi 10 a 60 km/h. Varování před nežádoucím opuštěním jízdního pruhu detekuje značení jízdních pruhů a s pomocí vibrací volantu a vizuálním varováním na přístrojové desce upozorní řidiče na neúmyslné vyjetí z jízdního pruhu, to vše v rychlostech přibližně nad 70 km/h. Varování není aktivní, pokud řidič při změně jízdního pruhu použije směrový ukazatel. Kromě varování před kolizí a varování při opuštění jízdního pruhu obsahuje Driving Assistant Plus také aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop&Go a Asistent jízdy v kolonách, který bude udržovat vzdálenost od vozidla před vámi a bude vozidlo řídit až do rychlosti 60 km/h, čímž zvyšuje bezpečnost a pohodlí jízdy.
 • Požadavky/dostupnost

  Dostupnost:

  • Asistent jízdy v kolonách bude k dispozici v mnoha modelech BMW od prosince 2013 a zpočátku bude možné jej používat pouze na dálnicích v Evropě a USA
  • Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce
  • Asistent řízení a jízdy v pruhu, včetně Asistenta jízdy v kolonách, je k dispozici pouze pro BMW řady 7

AKTIVNÍ SYSTÉM PRO AUTOMATICKÉ UDRŽOVÁNÍ RYCHLOSTI S FUNKCÍ STOP&GO.

Udržuje bezpečnou vzdálenost, takže vy si můžete odpočinout. ktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcímStop&Go, včetně radarem řízeného upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s aktivací brzd, vám za všech okolností poskytuje účinnou podporu.

 • Požadavky/detail dostupnosti

  Dostupnost:

  •Asistent jízdy v kolonách bude k dispozici pro většinu modelů BMW od prosince 2013 a zpočátku bude funkční pouze na silnicích v Evropě a USA
  •podrobnější informace o dostupnosti zařízení v jednotlivých modelech BMW jsou k dispozici v konfigurátoru pro vaši zemi. 

  * Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svéhoprodejce.

VŠECHNO V DOHLEDU.

Inteligentní vidění.

Ať už vás vaše cesta zavede kamkoliv, vždy byste měli mít vše v dohledu. S inovativními technologiemi asistenčních systémů zlepšujících vidění je to celkem jednoduché. Pomáhají v nejasných situacích a v noci zaručují nejlepší možnou viditelnost. S vaším BMW toho uvidíte víc.

Side View

Dopředu vidět, co vás čeká. Se systémem bočního vidění můžete na nepřehledných křižovatkách nebo výjezdech „nakouknout“ dokonce i za roh. Dvojice kamer umístěných na lemech předních blatníků umožňuje sledovat blížící se vozy. Snímaný obraz je přenášen na kontrolní displej, a tak máte podrobný přehled o všem, co se okolo vás děje.

Ukazatel rychlostních limitů včetně zákazu předjíždění

Ukazatel rychlostních limitů včetně zákazu předjíždění znázorňuje rychlostní omezení, stejně jako všechny informace o zákazech předjíždění, které by se jinak zobrazovaly na přístrojovém štítu nebo Head-Up displeji. Speciální kamera také zachycuje všechna relevantní dopravní značení. Kamera namontovaná ve zpětném zrcátku identifikuje jakékoliv dodatkové značky (nákladní automobily, přívěsy, atd.). Vy se tak můžete plně věnovat silnici a dalším účastníkům silničního provozu.

BMW Night Vision

Revoluce v jízdě v noci: BMW Night Vision s funkcí Dynamic Light Spot zvyšuje povědomí o hrozících nebezpečných situacích. Termovizní kamera ve tmě detekuje chodce nebo zvířata a zobrazí je na kontrolním displeji. Ty jsou následně osvíceny silným paprskem světla. Ve výsledku tak jasně vidíte to, co byste v noci rozhodně neměli přehlédnout. A světelný paprsek současně poskytne varovný signál pro chodce nebo zvířata.

Asistent dálkových světel

Více světla znamená více bezpečí. Jedete-li ve svém BMW v noci, asistent dálkových světel se automaticky stará o tlumení a opětovné zapínání dálkových světel. Kamera instalovaná v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka monitoruje situaci na silnici a na jakýkoliv zdroj světla na vzdálenost 1000 metrů okamžitě reaguje. V závislosti na viditelnosti se rozhodne, kdy mají být světlomety přepnuty do režimu dálkových světel.

Neoslňující asistent dálkových světel

Neoslňující asistent dálkových světel činí jízdu v noci ještě příjemnější a bezpečnější. Systém netlumí dálková světla úplně, čímž poskytuje obzvláště efektivní permanentně svítící dálkové světlomety. Dosah světelného paprsku přesahující 400 metrů zaručuje, že případná nebezpečí jsou detekována v předstihu. Jakmile asistent dálkových světel zaregistruje jiné účastníky silničního provozu, částečně zacloní část světelného kuželu. Vy tak máte zajištěnou vždy tu nejlepší možnou viditelnost dokonce i v noci.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Vždy mějte svou cestu přímo před očima. A nejen ji. Zatímco vy se soustředíte na cestu, plně barevný BMW Head-Up displej promítá všechna relevantní data přímo do vašeho zorného pole: to zahrnuje informace jako momentální rychlost, upozornění na hrozící srážku, ukazatel rychlostních limitů nebo kontrolní zprávy. Díky tomu, že nemusíte neustále měnit pozornost ze silnice na přístrojový štít, je úroveň cestovního komfortu a bezpečnosti nesrovnatelně vyšší.

 • Požadavky/detaily dostupnosti

  Dostupnost:

  •podrobnější informace o dostupnosti zařízení v jednotlivých modelech BMW jsou k dispozici v konfigurátoru pro vaši zemi. 

  * Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svéhoprodejce.