VYHLEDÁVÁ VZRUŠENÍ.

Jízdní dynamika a hospodárnost BMW řady 1.

VYHLEDÁVÁ VZRUŠENÍ.

Jízdní dynamika a hospodárnost BMW řady 1.

VYHLEDÁVÁ VZRUŠENÍ.Jízdní dynamika a hospodárnost BMW řady 1.

Nevázaně sportovní. Střídmý ve spotřebě. Díky úctyhodnému točivému momentu vysokootáčkových přeplňovaných motorů nabízí BMW řady 1 „nadšené“ chování a neuvěřitelně živé zážitky za volantem. K tomu pomáhá především kombinace na přání dodávaného Adaptivního M podvozku a variabilního sportovního řízení, které jsou k dispozici na přání. A ať už cestujete ve městě, na venkovské silnici či dálnici, je řada 1 velmi hospodárná. V režimu ECO PRO se spokojí s úžasně nízkým množstvím paliva, takže se budete na čerpací stanici cítit zcela uvolněně.

Read more

RYCHLE VPŘED.

Polyká silnici v úžasném tempu. Není to žádné překvapení, protože BMW řady 1 vás inspiruje řadou výkonných motorů, volitelným pohonem všech kol a perfektním rozložením hmotnosti 50:50, které zaručuje dechberoucí, precizní ovladatelnost a vzrušující výkony. Celá řada prvků na přání umožňuje popustit uzdu skvělé dynamice a sportovní agilitě: adaptivní podvozek, osmistupňová převodovka Steptronic, sportovní řízení s variabilním převodem a zážehový řadový šestiválec přeplňovaný turbodmychadlem – v této kategorii vozu jedinečný – nabízejí výjimečnou zábavu za volantem.

BMW M140i 3dveřové (3):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,4
Emise CO2 v g/km (kombinované): 169–168

POHON VŠECH KOL V BMW ŘADY 1.

Ideální pro složité jízdní situace na silnici, zejména ve špatném počasí. Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobuje všem jízdním podmínkám. Výsledek: ideální trakce a směrová stabilita nabízejí ještě více jízdní dynamiky a agility.

 • xDrive

  Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky a v každé situaci zajišťuje vynikající trakci. Díky pohonu xDrive a stabilizačnímu systému (DSC) zůstává vozidlo vždy jistě pod kontrolou a disponuje výbornou směrovou stabilitou. Rychlá odezva v rámci několika milisekund umožňuje systému xDrive přerozdělovat hnací výkon flexibilně mezi obě nápravy. Tím zabraňuje přetáčivosti nebo nedotáčivosti a současně zaručuje optimální přilnavost. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení na kluzkých površích nebo v prudkých stoupáních. V kritických podmínkách systém DSC nemusí zasahovat tak často. Tímto způsobem kombinuje pohon xDrive výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost – s pověstnou agilitou BMW.

HEART BEATS.

HEART BEATS.

Srdcem každého BMW řady 1 je motor. Současná škála pohonných jednotek této modelové řady nabízí vhodnou pohonnou jednotku pro všechny vaše požadavky. To proto, že všechny zážehové a vznětové motory v rodině motorů BMW EfficientDynamics – bez ohledu na to, jestli mají 3, 4 či 6 válců – ohromují díky inovativním technologiím BMW TwinPower Turbo dravými výkony, a to dokonce i v nízkých otáčkách. Současně vykazují mimořádnou hospodárnost a ještě větší porci dynamiky. Radost z jízdy je zaručena.

Read more

8STUPŇOVÁ SPORTOVNÍ PŘEVODOVKA STEPTRONIC.

Na přání dodávaná osmistupňová převodovka Steptronic Sport zajišťuje maximální úroveň dynamiky, hospodárnosti a komfortu. Menší změny otáček mezi jednotlivými stupni zlepšují hodnoty zrychlení a umožňují téměř neznatelné řazení. Zároveň je motor udržován v ideálních otáčkách pro dosažení optimálního výkonu a snížení hladiny hluku. Osmý stupeň omezuje otáčky motoru ve vysokých rychlostech, čímž pomáhá snížit spotřebu paliva a emise CO2.

 • Režim Sport+

  Správnou volbou pro rázný sportovní styl řízení na limitu a nejlepší možné výkony je režim SPORT+. To proto, že krátké časové prodlevy mezi změnou rychlostních stupňů umožňují akceleraci s vysokým zátahem. Kromě toho se do hry vkládá i funkce Dynamic Traction Control (DTC), která kolům dovoluje ještě větší prokluz.

 • Režim Sport

  Režim SPORT nabízí v kombinaci s Adaptivním M podvozkem sportovnější nastavení pružin a tužší nastavení tlumičů. Tím zaručuje spontánnější odezvu pohonného ústrojí a řízení, stejně jako neomezenou radost z jízdy.

 • Režim Comfort

  Režim COMFORT je určen pro uvolněné a klidné cestování, během něhož dochází k plynulejším změnám převodových stupňů v nižších otáčkách. V kombinaci s Adaptivním M podvozkem zaručuje, že vás nerozhodí žádná nerovnost na silnici.

 • Režim EcoPro

  V režimu ECO PRO se zvyšuje hospodárnost tím, že se minimalizuje počet podřazení a je aktivována funkce jízdy setrvačností, která odpojením motoru od převodovky umožňuje jízdu s obzvláště nízkým odporem. Znatelně snižuje spotřebu a výrazně prodlužuje dojezd vozu.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Méně paliva. Více radosti z jízdy. To je BMW EfficentDynamics. Obsahuje soubor inovativních technologií, které ovlivňují systém pohonu vozu, řízení energií a koncept vozu. Výsledkem je menší spotřeba paliva a nižší emise CO2 s vyšší dynamikou a současně větší radostí z jízdy. Standardní prvek všech BMW, který je samozřejmě také součástí BMW řady 1.

Read more

KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW 116d 3dveřové (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,3–4,2
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 114–111

  BMW 125i 3dveřové (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,3–6,0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 144–136

  BMW M140i 3dveřové (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,4
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 169–168

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Hodnoty pro vozidla označená (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

  Specifikace CO2 jsou stanoveny podle směrnice 1999/94 / ES a evropského nařízení a jsou založeny na spotřebě paliva, elektrické energie a hodnotách CO2 podle testovacího cyklu NEDC.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.