VYHLEDÁVÁ VZRUŠENÍ.

Jízdní dynamika a hospodárnost BMW řady 1.

VYHLEDÁVÁ VZRUŠENÍ.

Jízdní dynamika a hospodárnost BMW řady 1.

VYHLEDÁVÁ VZRUŠENÍ.Jízdní dynamika a hospodárnost BMW řady 1.

Nevázaně sportovní. Střídmý ve spotřebě. Díky úctyhodnému točivému momentu vysokootáčkových přeplňovaných motorů nabízí BMW řady 1 „nadšené“ chování a neuvěřitelně živé zážitky za volantem. K tomu pomáhá především kombinace na přání dodávaného Adaptivního M podvozku a variabilního sportovního řízení, které jsou k dispozici na přání. A ať už cestujete ve městě, na venkovské silnici či dálnici, je řada 1 velmi hospodárná. V režimu ECO PRO se spokojí s úžasně nízkým množstvím paliva, takže se budete na čerpací stanici cítit zcela uvolněně.

Read more

RYCHLE VPŘED.

Polyká silnici v úžasném tempu. Není to žádné překvapení, protože BMW řady 1 vás inspiruje řadou výkonných motorů, volitelným pohonem všech kol a perfektním rozložením hmotnosti 50:50, které zaručuje dechberoucí, precizní ovladatelnost a vzrušující výkony. Celá řada prvků na přání umožňuje popustit uzdu skvělé dynamice a sportovní agilitě: adaptivní podvozek, osmistupňová převodovka Steptronic, sportovní řízení s variabilním převodem a zážehový řadový šestiválec přeplňovaný turbodmychadlem – v této kategorii vozu jedinečný – nabízejí výjimečnou zábavu za volantem.

BMW M140i 5dveřové (3):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,4
Emise CO2 v g/km (kombinované): 169–168

POHON VŠECH KOL PRO BMW ŘADY 1.

Ideální pro složité jízdní situace na silnici, zejména ve špatném počasí. Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobuje všem jízdním podmínkám. Výsledek: ideální trakce a směrová stabilita nabízejí ještě více jízdní dynamiky a agility.

 • xDrive

  Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky a v každé situaci zajišťuje vynikající trakci. Díky pohonu xDrive a stabilizačnímu systému (DSC) zůstává vozidlo vždy jistě pod kontrolou a disponuje výbornou směrovou stabilitou. Rychlá odezva v rámci několika milisekund umožňuje systému xDrive přerozdělovat hnací výkon flexibilně mezi obě nápravy. Tím zabraňuje přetáčivosti nebo nedotáčivosti a současně zaručuje optimální přilnavost. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení na kluzkých površích nebo v prudkých stoupáních. V kritických podmínkách systém DSC nemusí zasahovat tak často. Tímto způsobem kombinuje pohon xDrive výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost – s pověstnou agilitou BMW.

HEART BEATS.

HEART BEATS.

Srdcem každého BMW řady 1 je motor. Současná škála pohonných jednotek této modelové řady nabízí vhodnou pohonnou jednotku pro všechny vaše požadavky. To proto, že všechny zážehové a vznětové motory v rodině motorů BMW EfficientDynamics – bez ohledu na to, jestli mají 3, 4 či 6 válců – ohromují díky inovativním technologiím BMW TwinPower Turbo dravými výkony, a to dokonce i v nízkých otáčkách. Současně vykazují mimořádnou hospodárnost a ještě větší porci dynamiky. Radost z jízdy je zaručena.

Read more

8STUPŇOVÁ SPORTOVNÍ PŘEVODOVKA STEPTRONIC.

Na přání dodávaná osmistupňová převodovka Steptronic Sport zajišťuje maximální úroveň dynamiky, hospodárnosti a komfortu. Menší změny otáček mezi jednotlivými stupni zlepšují hodnoty zrychlení a umožňují téměř neznatelné řazení. Zároveň je motor udržován v ideálních otáčkách pro dosažení optimálního výkonu a snížení hladiny hluku. Osmý stupeň omezuje otáčky motoru ve vysokých rychlostech, čímž pomáhá snížit spotřebu paliva a emise CO2.

 • Režim Sport+

  Správnou volbou pro rázný sportovní styl řízení na limitu a nejlepší možné výkony je režim SPORT+. To proto, že krátké časové prodlevy mezi změnou rychlostních stupňů umožňují akceleraci s vysokým zátahem. Kromě toho se do hry vkládá i funkce Dynamic Traction Control (DTC), která kolům dovoluje ještě větší prokluz.

 • Režim Sport

  Režim SPORT nabízí v kombinaci s Adaptivním M podvozkem sportovnější nastavení pružin a tužší nastavení tlumičů. Tím zaručuje spontánnější odezvu pohonného ústrojí a řízení, stejně jako neomezenou radost z jízdy.

 • Režim Comfort

  Režim COMFORT je určen pro uvolněné a klidné cestování, během něhož dochází k plynulejším změnám převodových stupňů v nižších otáčkách. V kombinaci s Adaptivním M podvozkem zaručuje, že vás nerozhodí žádná nerovnost na silnici.

 • Režim EcoPro

  V režimu ECO PRO se zvyšuje hospodárnost tím, že se minimalizuje počet podřazení a je aktivována funkce jízdy setrvačností, která odpojením motoru od převodovky umožňuje jízdu s obzvláště nízkým odporem. Znatelně snižuje spotřebu a výrazně prodlužuje dojezd vozu.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Méně paliva. Více radosti z jízdy. To je BMW EfficentDynamics. Obsahuje soubor inovativních technologií, které ovlivňují systém pohonu vozu, řízení energií a koncept vozu. Výsledkem je menší spotřeba paliva a nižší emise CO2 s vyšší dynamikou a současně větší radostí z jízdy. Standardní prvek všech BMW, který je samozřejmě také součástí BMW řady 1.

Read more

KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW 116d 5dveřové (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná):4,0–3,64,3–4,2
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 106–94114–111

  BMW M140i 5dveřové (3):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,4
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 169–168

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Hodnoty pro vozidla označená (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

  Specifikace CO2 jsou stanoveny podle směrnice 1999/94 / ES a evropského nařízení a jsou založeny na spotřebě paliva, elektrické energie a hodnotách CO2 podle testovacího cyklu NEDC.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.