PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.

Asistenční systémy řidiče BMW ConnectedDrive v BMW řady 2 Active Tourer.

PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.

Asistenční systémy řidiče BMW ConnectedDrive v BMW řady 2 Active Tourer.

Nepřeberné množství inovativních technologií vám různými způsoby poskytuje podporu a zaručuje vysokou míru pohodlí a bezpečnosti. Vy se tak můžete zaměřit na jedinou důležitou věc svého života – bezstarostnou radost z jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.Asistenční systémy řidiče BMW ConnectedDrive v BMW řady 2 Active Tourer.

Nepřeberné množství inovativních technologií vám různými způsoby poskytuje podporu a zaručuje vysokou míru pohodlí a bezpečnosti. Vy se tak můžete zaměřit na jedinou důležitou věc svého života – bezstarostnou radost z jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

ASISTENT JÍZDY V KOLONÁCH.

ASISTENT JÍZDY V KOLONÁCH.

Asistent jízdy v kolonách zbavuje řidiče zátěže během monotónních situací při jízdě. V hustém provozu do rychlosti 60 km/h systém umožňuje „splynutí“ s okolním provozem a snižuje tak stres při jízdě v koloně. Automaticky udržuje požadovanou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a reguluje rychlost vozidla až do úplného zastavení – a aktivně ovládá řízení. Vozidlo tak napomáhá řidiči setrvat v jízdním pruhu za předpokladu, že má alespoň jednu ruku na volantu. Vozidlo také dokáže samo zcela zastavit na dobu až 30 vteřin a poté se automaticky znovu rozjet. Další milník na cestě k dosažení vysoce automatizovaného řízení.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plně barevný BMW Head-Up Displej promítá všechny důležité informace přímo do zorného pole řidiče, díky čemuž se může stále plně soustředit na silnici před sebou. Dle výbavy Head-Up Displej zobrazuje rychlost, navigační pokyny, ukazatel rychlostních limitů Speed Limit Info včetně zákazů předjíždění, informace z telefonu či zábavních systémů a také informace a varování od asistenčních systémů řidiče.

Ikony zobrazované na čelní sklo jsou k dispozici ve vysokém rozlišení v plné barevné škále a v realisticky zobrazených symbolech. Mírně tónovaná barva panelu zvyšuje kontrast. Intenzita osvětlení projekce se automaticky přizpůsobuje vnějším světelným podmínkám a může být manuálně nastavena dle individuálních požadavků. Denní a noční displeje jsou vybaveny různými specifickými designy. Řidič se navíc může rozhodnout, které informace si kromě aktuální rychlosti a varování z asistenčních systémů nechá promítat. Viditelnost displeje je omezena v případě použití polarizačních slunečních brýlí.

DRIVING ASSISTANT PLUS.

Driving Assistant Plus je výrazným krokem vpřed na cestě za větším bezpečím a komfortem za volantem. Integruje v sobě systémy upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu, varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, funkce dálkových světel BMW Selective Beam, ukazatel aktuální povolené rychlosti, systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go a asistent jízdy v kolonách.

Upozornění: Tuto funkci může negativně ovlivnit tma nebo mlha.

 • Driving assistant

  Součástí výbavy Driving Assistant jsou kamerové asistenční systémy, jako např. varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu, funkce dálkových světel BMW Selective Beam a ukazatel aktuální povolené rychlosti. Systémy upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě varují řidiče před kolizí při rychlostech mezi 10 až 60 km/h, zatímco systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu upozorní řidiče vibracemi volantu na nechtěné opuštění jízdního pruhu při rychlostech nad 70 km/h.

 • Varování při změně jízdního pruhu

  Systém Lane Departure Warning sleduje vodorovné značení a jemnými vibracemi ve volantu upozorní řidiče při neúmyslném opuštění jízdního pruhu v rychlostech nad 70 km/h. Výstraha se neaktivuje, pokud je změna jízdního pruhu úmyslná, tj. když dojde k zapnutí směrového ukazatele.

 • Systém varující před čelní srážkou s brzdnou funkcí a varování před chodci s brzdnou funkcí

  Zatímco systém upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s funkcí automatické aktivace brzd ve městě varuje před hrozící srážkou s vpředu jedoucími vozidly, systém varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě upozorňuje na hrozící srážku s chodci. V případě nebezpečí srážky systém upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu nejprve aktivuje výstražný ukazatel na přístrojovém panelu a následně rozezní výstražný zvukový signál. Systém varování před přítomností osob funguje při rychlostech v rozmezí 10 až 60 km/h. V případě bezprostředního nebezpečí kolize s chodcem se rozezní akustický výstražný signál. Pokud systém vyhodnotí, že vozu hrozí možná kolize, v brzdové soustavě v tu chvíli dojde ke zvýšení tlaku, aby se dosáhlo rychlejší odezvy brzd. V případě nevyhnutelné kolize systém začne brzdit, aby snížil rychlost nárazu. Pokud vozidlo před Vámi prudce zabrzdí, systém vozu BMW neodkladně zakročí, aby zabránil kolizi, jakmile se aktivuje upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu. Nejprve se zobrazí varovný symbol, který se následně rozbliká, a zároveň zazní výstražný zvukový signál. Nakonec automobil začne pozvolna brzdit (při jízdě rychlostí do 60 km/h).

 • Aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s fukncí STOP & GO

  Kamerový systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop&Go až do 140 km/h udržuje rychlost předvolenou řidičem a rovněž vzdálenost od vozidla jedoucího před Vámi. V případě nutnosti zabrzdí vozidlo až do úplného zastavení, automaticky uvede vozidlo znovu do pohybu a při pomalém provozu bude udržovat minimální vzdálenost od vozidla před Vámi.

PAKET PARK ASSISTANT.

Parkovací asistent usnadňuje podélné parkování. Bez ohledu na to, zda je aktivován, systém měří velikost potenciálního parkovacího místa, okolo kterého vůz projíždí nízkou rychlostí (nižší než 35 km/h) a v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel.

Pokud je rozestup mezi zaparkovanými vozy adekvátní, pak stačí zapnout směrový ukazatel a parkovací asistent převezme ovládání volantu, zatímco řidič obsluhuje pouze pedál plynu, brzdu a řadicí páku. Systém také zobrazuje informace na hlavním displeji a vydává doplňkové akustické signály. Parkování je pak mnohem pohodlnější a bezpečnější.

ZADNÍ KAMERA.

ZADNÍ KAMERA.

Zadní kamera umožňuje řidiči sledovat na hlavním displeji oblast za vozidlem při couvání a parkování. Zadní kamera zlepšuje přehled při couvání rychlostí nižší než 15 km/h, například při parkování.
Naváděcí čáry a barevné označení překážek zobrazované na hlavním displeji ukazují řidiči, zda je vybrané parkovací místo dostatečně velké pro zaparkování vozidla, a je-li tomu tak, systém poskytne řidiči podporu. Když jsou kola natočena v plném rejdu, objeví se červené kružnice zatáčení a zelené naváděcí čáry, které se budou přizpůsobovat každému pohybu volantu.
Zadní kamera se automaticky deaktivuje po deseti metrech nebo jakmile rychlost vozidla překročí 15 km/h. Je-li vůz vybaven tažným zařízením, zadní parkovací kamera nabízí také funkci přiblížení obrazu, která výrazně usnadňuje připojení přívěsu.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM PLUS S DOTYKOVÝM OVLADAČEM iDRIVE.

Navigační systém Plus včetně BMW Head-Up displeje přinášejí další užitečné funkce: navigační systém se zabudovaným 8,8" LCD barevným displejem, rádio, MP3 přehrávač, dvojitý tuner s RDS a přístrojovou desku s 5,7" TFT displejem s vysokým rozlišením. Trasa je zobrazována pomocí šipky nebo symbolem na mapě a zobrazení je doprovázeno hlasovými pokyny. Navigační systém se ovládá intuitivně prostřednictvím ovladače iDrive s dotykovou funkcí pomocí ovládacích tlačítek a osmi funkčních záložek. V závislosti na výbavě vozidla lze systém ovládat také pomocí hlasového ovládání. Navigační systém Plus rychle a srozumitelně ukazuje řidiči trasu. Zahrnuje řadu evropských zemí a v některých případech i vzdálenější regiony. Technologie TMC slouží ke včasné detekci překážek na trase a na základě těchto informací jsou rychle propočítávány alternativní trasy tak, aby byl zajištěn bezpečný příjezd do cílového místa.

Navigační systém Professional.