MALÉ ROZMĚRY. MIMOŘÁDNÁ RADOST Z JÍZDY.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 2 Active Tourer.

MALÉ ROZMĚRY. MIMOŘÁDNÁ RADOST Z JÍZDY.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 2 Active Tourer.

Ať jedete v městském provozu, po strmých horských silnicích nebo po polních cestách, jedna věc zůstává u BMW řady 2 Active Tourer stále stejná: nedostižný zážitek z jízdy nabité energií. BMW řady 2 Active Tourer díky motorům BMW TwinPower Turbo, inovativnímu řízení s bezkonkurenční rychlou odezvou a řadě důmyslných systémů pro ovládání podvozku zvládne jakoukoliv zatáčku a jakýkoliv povrch silnice bezpečně a s úžasným pocitem radosti z jízdy!

MALÉ ROZMĚRY. MIMOŘÁDNÁ RADOST Z JÍZDY.Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 2 Active Tourer.

Ať jedete v městském provozu, po strmých horských silnicích nebo po polních cestách, jedna věc zůstává u BMW řady 2 Active Tourer stále stejná: nedostižný zážitek z jízdy nabité energií. BMW řady 2 Active Tourer díky motorům BMW TwinPower Turbo, inovativnímu řízení s bezkonkurenční rychlou odezvou a řadě důmyslných systémů pro ovládání podvozku zvládne jakoukoliv zatáčku a jakýkoliv povrch silnice bezpečně a s úžasným pocitem radosti z jízdy!

TECHNOLOGIE BMW TWINPOWER TURBO.

Zážehové a vznětové motory BMW nové generace BMW řady 2 Active Tourer díky technologiím BMW TwinPower Turbo výrazně vylepšují dynamiku a již tak mimořádné reakce v nízkých otáčkách, to vše při výjimečné hospodárnosti a nízké úrovni emisí. Nejnovější generace motorů z rodiny EfficientDynamics kombinuje přímé vstřikování paliva se schopností plně variabilního přizpůsobení dodávky výkonu zásluhou inovativních systémů přeplňování. Tím se zlepšuje jak dynamika, tak hospodárnost.

Výkon a hospodárnost v jednom.

Motory BMW TwinPower Turbo v BMW řady 2 Active Tourer.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky, takže za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.

ZÁPLAVA ADRENALINU KAŽDÝ DEN.

Poznejte BMW řady 2 Active Tourer v akci.

ZÁPLAVA ADRENALINU KAŽDÝ DEN.

Poznejte BMW řady 2 Active Tourer v akci.

BMW sDrive.

BMW sDrive.

Pohon sDrive označuje vozy BMW, u nichž je točivý moment motoru přenášen pouze prostřednictvím jedné nápravy. U vozů s kompaktními rozměry, které přesto nabízejí prostorný interiér a všestranný zavazadlový prostor s možností rozšíření, je pohon předních kol sDrive společně s napříč uloženými motory prostorově úsporným řešením přinášejícím mimořádnou dynamiku a agilitu.

100% SPORTOVNÍ.

Ať už se BMW řady 2 Active Tourer pohybuje na rovinkách, v zatáčkách, na dlouhých cestách nebo ve víru velkoměsta, vždy se projevuje agilitou, chutí po pohybu, přesným řazením a excelentním držením stopy.

 • Převodovka Steptronic

  Více komfortu při zachování příkladné rychlosti řazení a reakcí zajišťuje 6stupňová převodovka Steptronic. Převodovka Steptronic s 8 převodovými stupni poskytuje ještě více komfortu díky tomu, že během řazení dochází k menší změně otáček motoru a současně probíhají jednotlivá přeřazení mnohem rychleji. Spojuje v sobě mimořádný komfort, působivou jízdní dynamiku a sníženou spotřebu paliva.

  Kromě automatického režimu lze převodové stupně měnit také manuálně pomocí voliče převodovky nebo ještě dynamičtěji s využitím řadicích páček na volantu.

 • Launch Control & BMW Performance Control

  Funkce Launch Control je určena pro řidiče milující dynamickou a sportovní jízdu. Tato funkce zajistí maximální akceleraci při startu z místa, jakmile dojde k puštění brzdového pedálu s stisku pedálu plynového. Funkce reguluje optimálně otáčky motoru a řazení převodovky Steptronic Sport tak, aby se dosáhlo nejlepší možné akcelerace.

  Funkce BMW Performance Control pomáhá automobilu zatáčet tím, že prostřednictvím regulace výkonu motoru a brzdové soustavy dokáže přenést více točivého momentu na kola na vnější straně zatáčky. Tímto způsobem se přirozeně zvětšuje ochota automobilu k zatáčení, stabilita a komfort.

 • Dynamic Damper Control

  Aktivní tlumiče Dynamic Damper Control umožňují řidiči přepínat mezi dvěma různými nastaveními tlumičů. Výsledkem je mimořádně plynulá jízda i lepší jízdní dynamika. Vedle standardního nastavení Comfort, s nímž si můžete užít příjemně vyrovnanou jízdu, je k dispozici i nastavení Sport. Při aktivaci tohoto režimu se nastaví tužší charakteristika tlumičů, jízdní projev je tak rázem přímočařejší a dynamičtější. Ke změně charakteristiky stačí jediný stisk tlačítka voliče jízdních režimů Driving Experience Control umístěného na středové konzole.

 • Elektrický posilovač řízení & Variabilní sportovní řízení

  Elektrický posilovač řízení zajišťuje pocit přímého spojení s koly a současně zlepšuje agilitu a jízdní komfort. Aby bylo možné zaručit charakteristickou přesnost řízení BMW také u modelů s pohonem předních kol, je elektrický posilovač řízení pečlivě naladěný pro tuto koncepci pohonu. Posilovač řízení a převodka řízení tvoří jediný celek. Celý systém se tak vyznačuje minimalizovaným třením.
  Řízení je přesné a přitom komfortní i díky tomu, že elektronický posilovač dokáže zásluhou výpočtu z dat stabilizačního systému DSC vytvořit například protiváhu hnacím silám vznikajícím v pohonu předních kol. Díky této kompenzaci sil se dosahuje pocitu velmi přesného řízení, který je srovnatelný s vozy vybavenými zadním pohonem.
  K mimořádným vlastnostem řízení přispívá i velmi tuhá přední část a přesně naladěná kinematika přední nápravy. Elektrický posilovač řízení osloví řidiče svojí přesností a přímou odezvou, ale i menším úsilím potřebným pro manévrování při parkování.

  Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní odezvu řízení a snazší zatáčení. Převod řízení se mění v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovladatelnost při sportovní jízdě a současně se zvětšuje komfort při parkování a zatáčení.

REŽIM ECO PRO.

Režim ECO PRO pomáhá řidičům v závislosti na jejich jízdním stylu snížit spotřebu paliva až o 20 procent – podle interní studie BMW týkající se spotřeby paliva. Další snížení spotřeby paliva může zajistit funkce jízdy setrvačností (pouze s převodovkou Steptronic) a trasa ECO PRO Route (pouze s Navigačním systémem Plus).

 • ECO PRO Route

  Funkce ECO PRO Route vyhledává nejhospodárnější trasu podle dopravní situace, jízdního stylu a podmínek na silnici. Palubní počítač zobrazuje, kolik procent paliva je možné ušetřit v případě, že řidič využije trasu navrženou funkcí ECO PRO Route.

 • Jízda setrvačností

  Funkce jízdy setrvačností odpojí ústrojí pohonu od motoru a nechá vozidlo jet bez další spotřeby energie. Vozidlo „klouže“ v případě, že řidič sundá nohu z pedálu plynu v rychlostech od 50 do 160 km/h a nebrzdí. Asistent trasy vpředu sleduje informace z navigačního systému a rozeznává zatáčky, zastavěné oblasti, rychlostní omezení i výjezdy z dálnice a na základě těchto dat dopředu řidiči radí, kdy přestat zrychlovat.

FUNKCE AUTO START STOP.

FUNKCE AUTO START STOP.

Funkce Auto Start Stop zajišťuje, že palivo je spotřebováváno pouze v případě, kdy se vozidlo pohybuje. Při dočasném zastavení vozidla, například na semaforech nebo v hustém provozu, pomáhá funkce Auto Start Stop šetřit palivo vypínáním motoru vždy, když motor běží při stání na volnoběh a je uvolněn pedál spojky (mechanická převodovka) nebo dojde k úplnému zastavení (samočinná převodovka Steptronic).
Na informačním displeji je zobrazena informace, že je funkce Auto Start Stop aktivní. Po sešlápnutí pedálu spojky (mechanická převodovka) nebo uvolnění pedálu brzdy (samočinná převodovka Steptronic) dojde automaticky k opětovnému nastartování motoru.
REKUPERACE KINETICKÉ ENERGIE.

REKUPERACE KINETICKÉ ENERGIE.

Při každé aktivaci brzd zaniká kinetická energie, která ještě donedávna nebyla dále využívána. Funkce rekuperace kinetické energie využívá tento dlouho přehlížený potenciál. Při jízdě setrvačností bez plynu nebo při brzdění se kinetická energie převádí na elektrickou.
Tato elektřina je následně využívána pro dobíjení akumulátoru vozidla. Systém inteligentního řízení toků energií funguje tak, že již není nutný trvalý chod alternátoru, což pomáhá snižovat zatížení motoru. Výsledkem je snížení spotřeby paliva a zvýšení výkonu, což jsou typické rysy filozofie BMW EfficientDynamics.UKAZATEL DOPORUČENÉHO RYCHLOSTNÍHO STUPNĚ.

UKAZATEL DOPORUČENÉHO RYCHLOSTNÍHO STUPNĚ.

Optimální, dokonale načasované změny převodových stupňů mohou pomoci šetřit palivo, zejména v městském provozu a při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Optimální řazení rychlostních stupňů vede k nižší spotřebě paliva – elektronika motoru identifikuje na základě jízdních podmínek a otáček motoru nejhospodárnější rychlostní stupeň. Na informačním displeji se rozsvítí šipka, která vás upozorní, že nastal okamžik, kdy je hospodárnější přeřadit na vyšší nebo nižší rychlostní stupeň. Systém také rozpozná razantní akceleraci a dokud nedojde k poklesu otáček motoru, prodlouží odpovídajícím způsobem interval pro doporučení změny rychlostního stupně. Srovnávací testy prokázaly, že vozidla vybavená ukazatelem doporučeného rychlostního stupně spotřebují přibližně o čtyři procenta méně paliva.