MNOHO PROSTORU PRO RADOST Z JÍZDY.

Design BMW řady 2 Gran Tourer.

MNOHO PROSTORU PRO RADOST Z JÍZDY.

Design BMW řady 2 Gran Tourer.

BMW řady 2 Gran Tourer, další člen rodiny BMW řady 2, je univerzální vůz, který chrakterizuje prostornost, praktičnost a flexibilita.

MNOHO PROSTORU PRO RADOST Z JÍZDY.Design BMW řady 2 Gran Tourer.

BMW řady 2 Gran Tourer, další člen rodiny BMW řady 2, je univerzální vůz, který chrakterizuje prostornost, praktičnost a flexibilita.

DESIGN EXTERIÉRU.

Již z proporcí BMW řady 2 Gran Tourer je na první pohled zřejmá praktičnost a variabilita. Při pohledu zpředu působí velmi nízkým dojmem. Široké ledvinky masky chladiče jsou optickým hlavním bodem vozu a jsou umístěné níže než světlomety. Díky tomu v daném segmentu působí velmi dynamickým a jedinečným dojmem. Z profilu je charakteristická vysoká linie střechy, velké dveře a vzpřímený Hofmeisterův záhyb. Tyto prvky společně předznamenávají značný vnitřní prostor. Souhra všech linií a tvaru bočních oken automobil opticky prodlužuje. Také při pohledu zezadu je zřejmý značný objem vnitřního prostoru. Široké rozkročení vozu je vytvořeno protaženými skupinovými svítilnami a horizontálně vedenými liniemi a plochami.

RADOST Z JÍZDY V NEJLEPŠÍ FORMĚ.

Film o BMW řady 2 Gran Tourer.

RADOST Z JÍZDY V NEJLEPŠÍ FORMĚ.

Film o BMW řady 2 Gran Tourer.

LED SVĚTELNÝ DESIGN.

LED světlomety s odbočovacími světly BMW řady 2 Gran Tourer optimálně osvětlují vozovku. Díky nim je jízda v nočních hodinách pohodlnější a bezpečnější. Potkávací a dálková světla předních světlometů jsou vybavena jasnými a úspornými bi-LED světelnými zdrojiTaké odbočovací světla jsou vybavena technologií LED. Tato světla lze rovněž rozsvítit menší intenzitou při jízdě ve městě, takže rychleji rozpoznáte například cyklistu nebo chodce. V rychlostech v rozmezí 40 až 70 km/h mají odbočovací světla funkci statických světel pro osvětlení zatáčky. Standardně dodávaná LED světla pro denní svícení a obrysová světla, umístěná ve světelných trubicích hlavních světlometů, vytvářejí působivý a nezaměnitelný vzhled.

PROSKLENÁ PANORAMATICKÁ STŘECHA.

Panoramatické, elektricky ovládané skleněné střešní okno propuští do interiéru vozu velké množství světelných paprsků, díky nimž vyniká unikátní atmosféra uvnitř vozu. Pokud je sluneční svit příliš silný, je možné zatáhnout elektricky ovládanou stínicí roletu. Panoramatické, elektricky ovládané skleněné střešní okno je posuvné i výklopné, takže nabízí mnoho způsobů větrání. Je-li skleněné střešní okno otevřené, stínicí roleta se automaticky zatáhne a umožní vzduchu proudit do vozu. S otevřeným oknem přicházejí do hry integrované větrné deflektory, které účinně omezují turbulence vzduchu.

DESIGN INTERIÉRU.

Když budete chtít poznat obrovský vnitřní prostor BMW řady 2 Gran Tourer, jediné, co musíte udělat, je nastoupit dovnitř. Protože prémiovou vlastností interiéru je právě mnoho volného prostoru. Rozměrné čelní sklo a volitelně dodávaná prosklená panoramatická střecha vytvářejí otevřenou a vzdušnou atmosféru, která může být dále podtržena na přání dodávaným světelným paketem. Prémiový vzhled a výraz uvnitř vytváří nejen volitelné čalounění perforovanou kůží s kontrastním prošíváním, ale také provedení přístrojové desky a středové konzoly. Řidič a jeho spolujezdec si mohou užít zvýšené pozice sedadel, která společně s doplňkovými trojúhelníkovými okénky zajišťuje optimální výhled do všech směrů. Další možností je BMW Head-Up Displej, který důležité informace promítá na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče.

Pro zadní část vnitřního prostoru je charakteristická variabilita. Zadní sedadla jsou rozdělena v poměru 60:40. Opěradla zadních sedadel jsou navíc rozdělená a samostatně sklopná v poměru 40:20:40. Za nimi se nachází na přání dodávaná třetí řada sedadel pro další dva cestující.

  • Nepřímé osvětlení

    Nepřímé osvětlení při nastupování příjemně ozáří prostor vedle vozu, elegantní světelné linie lákavě osvětlují vnitřní prostor kombinací přímého a nepřímého světla a vytvářejí hýčkající atmosféru příjemného salónku. Světla jsou umístěna například na středové konzole, stejně tak jako v prostoru pro nohy. Samozřejmostí jsou čtecí lampičky na předních a zadních sedadlech.

MATERIÁLY.

Materiály uvnitř BMW řady 2 Gran Tourer ladí s jeho příjemně moderním charakterem. Kromě látkového čalounění je v nabídce také výběr kožených čalounění, doplněných o perforace a kontrastní prošívání (v závislosti na zvolené výbavě). Jsou také na přístrojové desce a středové konzoli. Velké galvanizované dekorační lišty přístrojové desky rozdělují výdechy klimatizace, tím zesilují dojem vzdušnosti v interiéru vozu. Exkluzivitu a prémiový charakter vytvářejí rovněž na přání nabízené chromované doplňky. Dekorační lišty přístrojové desky a dveří jsou k dispozici ve stříbrném hliníkovém nebo dřevěném provedení, případně v elegantní černé barvě.

SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ DISPLEJ.

SAMOSTATNĚ STOJÍCÍ DISPLEJ.

V typickém stylu BMW jsou všechny důležité ovládací prvky interiéru BMW řady 2 Gran Tourer natočené směrem k řidiči. Jejich součástí je i samostatně stojící 8,8“ kontrolní displej, který společně se „vznášející“ se středovou konzolou vytváří dojem prémiové kvality moderně pojatého interiéru. Displej je umístěn ve výšce očí řidiče a může být kombinován například s navigačním systémem, aby řidiči poskytl důležité informace v dokonalé kvalitě – dokonce i za nepříznivých světelných podmínek.