PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.

Asistenční systémy BMW ConnectedDrive pro BMW řady 2 Gran Tourer.

PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.

Asistenční systémy BMW ConnectedDrive pro BMW řady 2 Gran Tourer.

Jízda může být ještě pohodlnější, pokud pro vás inteligentní asistenční systémy vykonávají jisté úkoly. Driving Assistant vás varuje před jakýmikoli riziky, která vás na cestě před vámi mohou potkat. Navigační systém Professional se vyzná prakticky všude.*
* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.Asistenční systémy BMW ConnectedDrive pro BMW řady 2 Gran Tourer.

Jízda může být ještě pohodlnější, pokud pro vás inteligentní asistenční systémy vykonávají jisté úkoly. Driving Assistant vás varuje před jakýmikoli riziky, která vás na cestě před vámi mohou potkat. Navigační systém Professional se vyzná prakticky všude.*
* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plně barevný BMW Head-Up Displej promítá všechny důležité informace přímo do zorného pole řidiče, díky čemuž se může stále plně soustředit na silnici před sebou. Dle výbavy Head-Up Displej zobrazuje rychlost, navigační pokyny, ukazatel rychlostních limitů Speed Limit Info včetně zákazů předjíždění, informace z telefonu či zábavních systémů a také informace a varování od asistenčních systémů řidiče.

Ikony zobrazované na čelní sklo jsou k dispozici ve vysokém rozlišení v plné barevné škále a v realisticky zobrazených symbolech. Mírně tónovaná barva panelu zvyšuje kontrast.

Intenzita osvětlení projekce se automaticky přizpůsobuje vnějším světelným podmínkám a může být manuálně nastavena dle individuálních požadavků. Denní a noční displeje jsou vybaveny různými specifickými designy. Řidič se navíc může rozhodnout, které informace si kromě aktuální rychlosti a varování z asistenčních systémů nechá promítat. Viditelnost displeje je omezena v případě použití polarizačních slunečních brýlí.

DRIVING ASSISTANT PLUS.

Driving Assistant Plus je výrazným krokem vpřed na cestě za větším bezpečím a komfortem za volantem. Integruje v sobě systémy upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, ovládání dálkových světel, ukazatel aktuální povolené rychlosti, systém automatického udržování rychlosti s funkcí Stop & Go a asistent jízdy v kolonách.

 • Asistent pro jízdu v kolonách

  Asistent jízdy v kolonách zbavuje řidiče zátěže během monotónních situací při jízdě. V hustém provozu do rychlosti 60 km/h systém umožňuje „splynutí“ s okolním provozem a snižuje tak stres při jízdě v koloně. Automaticky udržuje požadovanou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a reguluje rychlost vozidla až do úplného zastavení – a aktivně ovládá řízení.

 • Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu

  Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu pomocí vibrací volantu upozorní řidiče na neúmyslné vyjetí z jízdního pruhu, to vše v rychlostech přibližně nad 70 km/h.

 • Systémy varující před čelní srážkou

  V kritických situacích systém varování před čelní srážkou řidiče upozorní ve dvou krocích. Varování před srážkou s chodcem funguje v rozmezí 10 až 60 km/h a vydává varování před hrozící kolizí pouze jednou. Zaznamená-li systém potenciální nebezpečí, brzdy se okamžitě přednatlakují pro co nejrychlejší reakci. V případě nouze systém zahájí brzdění, čímž sníží rychlost případné srážky. Pokud vozidlo před vámi začne najednou brzdit, systém začne vydávat silnější varování až k lehkému přibrždění.

 • Kamerový systém pro udržování nastavené rychlosti s funkcí Stop&Go

  Kamerový systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop&Go až do 140 km/h udržuje rychlost předvolenou řidičem a rovněž vzdálenost od vozidla jedoucího před Vámi. V případě nutnosti zabrzdí vozidlo až do úplného zastavení, automaticky uvede vozidlo znovu do pohybu a při pomalém provozu bude udržovat minimální vzdálenost od vozidla před Vámi.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM PLUS S DOTYKOVÝM OVLADAČEM IDRIVE TOUCH.

Navigační systém Plus včetně BMW Head-Up Displeje spojuje několik užitečných komponentů: navigační systém s integrovaným 8,8palcovým barevným LCD displejem, rádiem, MP3 přehrávačem a dvojitým RDS tunerem a přístrojový štít s 5,7palcovým TFT displejem s vysokým rozlišením.Navigování je společně s mluvenými pokyny zajištěno pomocí šipek nebo zobrazením na mapě. Navigační systém je intuitivně ovládán pomocí dotykového ovladače iDrive Touch se spínači přímé volby, osmi programovatelnými tlačítky a – v závislosti na výbavě – pomocí hlasového ovládání. Navigační systém Plus zobrazuje řidičům rychlou a přímou cestu přes velké množství evropských zemí a v některých případech i mimo Evropu. Pro včasný a bezpečný příjezd do cílové destinace slouží technologie TMC, která s předstihem detekuje nepříjemné dopravní situace a rychle vypočítá alternativní objízdné trasy.

 • Dotykový ovladač iDrive Touch

  Dotykový ovladač iDrive, který je součástí navigace Plus, dovoluje pohodlné ovládání kontrolního displeje jednou rukou. Díky integrované dotykové ploše je jednoduché zadávat informace pohybem prstu, jako například adresu cílové destinace.

  Ovladač lze také otáčet a mačkat, což umožňuje přístup k mnoha funkcím, dovoluje měnit různá nastavení a procházet seznamy. Lze ho snadno a intuitivně obsluhovat, protože reaguje na dotyky prstu. To usnadňuje život řidičům, protože řidič se soustředí pouze na silnici. Všechny funkce ovládané pomocí iDrive lze zobrazovat na kontrolním displeji.