VÍCE ZÁBAVY. MÉNĚ PALIVA.

Jízdní dynamika & Hospodárnost v BMW řady 2 Gran Tourer.

VÍCE ZÁBAVY. MÉNĚ PALIVA.

Jízdní dynamika & Hospodárnost v BMW řady 2 Gran Tourer.

BMW řady 2 Gran Tourer díky nejnovějším zážehovým a vznětovým motorům BMW TwinPower Turbo, vyladěnému podvozku, převodovce Steptronic a dalším technologiím nabízí vynikající sportovní jízdní vlastnosti.

VÍCE ZÁBAVY. MÉNĚ PALIVA.Jízdní dynamika & Hospodárnost v BMW řady 2 Gran Tourer.

BMW řady 2 Gran Tourer díky nejnovějším zážehovým a vznětovým motorům BMW TwinPower Turbo, vyladěnému podvozku, převodovce Steptronic a dalším technologiím nabízí vynikající sportovní jízdní vlastnosti.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Ať už je naším cílem dosažení maximálního výkonu nebo minimální spotřeby paliva, vždy děláme vše pro to, abyste si mohli vychutnat nezaměnitelnou radost z jízdy, jaké se Vám dostane jen ve voze BMW. BMW EfficientDynamics je strategie vyvinutá BMW, jejímž cílem je minimalizace spotřeby paliva a emisí výfukových plynů. Současně má za úkol zlepšení jízdní dynamiky a radost z jízdy. Jde o soubor technologií, který obnáší řešení motoru, řízení spotřeby energie a koncepci vozu – dohromady utváří moderní přístup, který se dnes stal standardem ve všech vozech BMW.


Nová generace zážehových a vznětových motorů z řady BMW TwinPower Turbo se tak stala ztělesněním principů zdokonaleného výkonu a nižší spotřeby vozů BMW. K větší hospodárnosti dále přispívá také optimalizovaná aerodynamika vozů stejně jako koncepce BMW EfficientLightweight, která snižuje váhu vozu a zároveň zvyšuje jeho pevnost použitím správných materiálů na namáhané díly vozu. To je ukázka působivého náskoku BMW v oblasti inovací. BMW je jediný výrobce automobilů, který jako klíčový materiál ve velkosériové produkci používá ultralehká a obzvláště pevná uhlíková vlákna (uhlíkové kompozity, karbon). Součástí BMW EfficientDynamics je komplexní sada technologií zahrnující systém inteligentního řízení energií i volitelný režim ECO PRO, který podporuje jízdu zaměřenou na spotřebu paliva.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky, takže za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.

BMW sDrive.

BMW sDrive.

Pohonem sDrive jsou vybaveny modely BMW, u nichž je točivý moment motoru přenášen pouze na jednu nápravu. Většina vozů BMW s pohonem sDrive má poháněnou zadní nápravu. V závislosti na zaměření vozu lze ale sDrive aplikovat i na pohon předních kol. Koncepce sDrive s pohonem předních kol BMW řady 2 Gran Tourer je ideálním řešením pro maximalizaci vnitřního prostoru, současně zajišťuje pro značku BMW typickou dynamiku a obratnost.

RADOST Z JÍZDY V NEJLEPŠÍ FORMĚ.

Poznejte BMW řady 2 Gran Tourer v akci.

RADOST Z JÍZDY V NEJLEPŠÍ FORMĚ.

Poznejte BMW řady 2 Gran Tourer v akci.

DYNAMICKÝ POHON.

Dynamický pohon BMW řady 2 Gran Tourer kombinuje excelentní výkony s excelentní hospodárností. Zážehové a vznětové motory BMW TwinPower, stejně jako 6stupňová a 8stupňová převodovka Steptronic s optimálními převodovými poměry napomáhají účinnému přísunu výkonu, zlepšují odezvu motoru, snižují emise a zároveň nabízejí klidnou jízdu.

 • Technologie BMW TwinPower Turbo

  Díky technologiím BMW TwinPower Turbo dosahuje nejnovější generace zážehových a vznětových motorů BMW od BMW EfficientDynamics vysoké dynamiky a okamžitých reakcí na řidičovy podněty, a to i v nízkých otáčkách. Současně vykazuje výjimečně nízké hodnoty spotřeby paliva a produkce emisí CO2. Vyšší hospodárnost a optimální dynamika zaručuje mnohem intenzivnější zážitky za volantem.

 • 6stupňová převodovka Steptronic

  6stupňová převodovka Steptronic s rychlými změnami převodových stupňů zlepšuje proces řazení a jízda je tak mnohem příjemnější. To vše díky optimalizovanému hydraulickému ovládání. Spojuje mimořádný komfort s dynamickou jízdou a vyšší hospodárností.

 • 8stupňová převodovka Steptronic

  8stupňová převodovka Steptronic stanovuje nová měřítka v oblastech dynamiky a hospodárnosti a je zásadním prvkem souhrnu technologií BMW EfficientDynamics. Pečlivě a jemně odladěné změny převodových stupňů umožňují optimální přenos výkonu v jakékoliv rychlosti. Tím je dosaženo výrazného snížení spotřeby paliva, a přitom si řidič může užívat sportovně dynamický jízdní styl. Zejména ve vysokých rychlostech snižují dodatečné rychlostní stupně otáčky motoru, čímž klesá nejen spotřeba paliva, ale i hluk motoru.
  Spojka v hydrodynamickém měniči pomáhá – a to i v manuálním režimu. Rychlý přenos otáček motoru a precizní naladění převodovky garantují nebývale jemné změny rychlostních stupňů.
  Integrované funkce, jako je prediktivní strategie řazení, neustálé monitorování pohybu vozu a dopravní situace, znatelně ovlivňují způsob, jakým převodovka řadí. Bez ohledu na zvolený jízdní režim převodovka vždy volí nejvhodnější rychlostní stupeň.

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ ENERGIÍ.

Nižší spotřeba paliva, větší radost z jízdy: Díky inteligentnímu řízení energií od BMW EfficientDynamics je BMW řady 2 Gran Tourer schopné z každé kapky paliva využít více energie. Více dynamiky, lepší hospodárnost a více radosti z jízdy.

 • ECO PRO režim

  Režim ECO PRO pomáhá řidičům snížit spotřebu paliva až o 20 % v závislosti na jejich jízdním stylu – podle interní studie BMW o spotřebě paliva. Funkce jízdy setrvačností nabízí další úsporu.

 • Funkce Auto Start Stop

  Funkce Auto Start Stop zajišťuje, že palivo se spotřebovává pouze v případě, kdy se automobil pohybuje. Když vozidlo zastaví, například na semaforech nebo v koloně, funkce Auto Start Stop šetří palivo vypnutím motoru v okamžiku, kdy už běží na volnoběh a noha je pryč ze spojky (u manuální převodovky), nebo když se zabrzdí do úplného zastavení a drží se noha na pedálu brzdy (u převodovky Steptronic).

 • Rekuperace kinetické energie

  Pokaždé, když se brzdí, dochází k maření kinetické energie. Až donedávna tato energie mizela nevyužita v podobě tepla. Systém rekuperace kinetické energie tento dlouho přehlížený potenciál využívá při jízdě setrvačností, kdy řidič sundá nohu z plynového pedálu, k výrobě elektrické energie.
  Tato elektřina se následně používá na dobíjení baterie. Systém chytrého řízení toků energií umožňuje, že alternátor nemusí běžet trvale, což snižuje zatížení motoru při akceleraci. Výsledkem je snížení spotřeby paliva a zvýšení výkonu – typické BMW EfficientDynamics.

 • Ukazatel vhodného převodového stupně

  Optimální, skvěle načasované změny rychlostních stupňů pomáhají snížit spotřebu, zejména v městském provozu a při jízdě na dlouhé vzdálenosti. Optimální okamžiky řazení, menší spotřeba – elektronika motoru určí na základě jízdní situace a otáček motoru nejhospodárnější rychlostní stupeň. Světelná šipka na informačním displeji naznačí, kdy je dobré řadit vyšší, anebo naopak nižší rychlostní stupeň. Systém také rozpozná, kdy vozidlo intenzivně akceleruje, a počká s doporučením podle aktuálních otáček motoru a průběhu jejich nárůstu. Srovnávací testy dokázaly, že vozidlo s ukazatelem optimálního rychlostního stupně uspoří přibližně čtyři procenta paliva.

AERODYNAMIKA.

Díky cíleným aerodynamickým opatřením vykazuje každé BMW excelentní hodnoty součinitele odporu vzduchu. To má pozitivní dopad na hospodárnost vozu a jeho jízdní stabilitu a snižuje úroveň hluku uvnitř kabiny. To vše je zásluhou propracovaných opatření, jako jsou aktivní klapky masky chladiče, plochý kryt podvozku, odtrhové plochy v zadní části vozu a vzduchové clony v předním nárazníku.

 • Vzduchové clony

  Přední nárazník s integrovanými vzduchovými clonami je zásadním designovým rysem, který plně souzní s filozofií BMW EfficientDynamics. Integrované vzduchové kanály přivádějí vzduch dvojicí vertikálních otvorů podél předních kol. Urychlený vzduch vytváří clonu na vnější straně kol. Tato inovativní řešení snižují turbulence a odpor vzduchu, což dále snižuje spotřebu paliva.

 • Přední nárazník s integrovanými vzduchovými clonami

  Vertikální odtrhové plochy jsou prodloužené horní části sloupků v zadní části vozu. Narušují proud vzduchu a snižují turbulence za vozem. Výsledkem je menší odpor, stejně jako nižší spotřeba paliva a emise CO2. Vertikální odtrhové plochy současně vozu propůjčují dynamičtější vzhled.

AGILITA & JÍZDNÍ KOMFORT.

AGILITA & JÍZDNÍ KOMFORT.

Obratnost v městském provozu nebo pohoda na dlouhých cestách na dovolenou: BMW řady 2 Gran Tourer se perfektně přizpůsobuje stavu vozovky a za všech okolností garantuje nejvyšší možnou radost z jízdy. Zůstaňte za všech okolností ve správném směru – díky elektromechanickému posilovači řízení, který nabízí přímé reakce a také zvyšuje obratnost vozu a pohodlí posádky. Řízení je skvěle sladěné s konceptem vozu a ohromuje svou přesností, okamžitými reakcemi a při parkování vyžaduje jen minimální fyzické úsilí.

Variabilní sportovní řízení s funkcí Servotronic zaručuje přímé a rychlé reakce a při otáčení volantem vyžaduje menší fyzické úsilí. Na úhel natočení reaguje variabilním převodem řízení. Zlepšuje ovládání vozu při sportovní jízdě, stejně jako komfort při parkování a zatáčení.