BUĎTE VE VEDENÍ. A NECHTE OKOLNÍ SVĚT, AŤ VÁS NÁSLEDUJE.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive BMW řady 2 Gran Tourer.

Komunikace, informace a zábava – zažijte mobilitu kompletně novým způsobem se Službami & aplikacemi od BMW ConnectedDrive.*
* Některé Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

EMERGENCY CALL.

Emergency call umožňuje rychlou a cílenou pomoc 24 hodin denně s podporou vyškoleného personálu – ve vašem rodném jazyce i ve chvíli, kdy se nacházíte v zahraničí. V případě vážné nehody, kdy se například aktivují airbagy nebo předpínače bezpečnostních pásů, dojde k automatické aktivaci tísňového volání Emergency call. Přes zabudovanou SIM kartu jsou do telefonického centra BMW nezávisle na vašem soukromém mobilním telefonu zaslány všechny důležité údaje týkající se přesné lokace vozu, závažnosti nehody a možných zranění posádky. Pracovníci telefonického centra BMW neprodleně informují nejbližší záchranný sbor a přes telefon poskytnou asistenci do doby, než přijedou záchranné složky. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně, například v případě, že pomoc potřebují ostatní účastníci provozu.

Emergency call.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro funkce BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je také BMW Online, poskytující přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání GoogleTM a také ke kancelářským funkcím. V menu „Aplikace“ je možné též přidat individuální služby, jako jsou informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích. Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce, jako jsou dopravní informace v reálném čase RTTI, Remote Services, Online Entertainment a Concierge Services podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

Fungování ConnectedDrive Services.

APLIKACE MYKIDIO.

Aplikace myKidio od Deutsche Telekom a TV Spielfilm nabízejí unikátní řešení zábavy pro děti a rodiny cestující ve voze. Tato aplikace funguje na osobních přístrojích místo na přístrojích instalovaných ve voze: na tabletech a chytrých telefonech. S instalovanou aplikací na koncových zařízeních vybírají zdroje rodiče, nebo si je děti mohou vybrat samy z nabídky pro děti: kvalitní filmy, audioknihy, dokumenty nebo vzrušující televizní show. Rodiče mají za všech okolností plnou kontrolu nad přehrávanými médii díky ovladači iDrive a kontrolnímu displeji. Na kontrolním displeji mohou sledovat přehrávaný program, vybírat nový obsah a přerušit přehrávání. Funkce Kids´Cockpit zobrazuje aktuální rychlost, odhadovaný čas dojezdu a podobné informace zobrazované na displeji přenosných přístrojů. Díky těmto funkcím ubíhá čas dětem rychleji. Program je vybírán z široké databáze a dětem na zadních sedadlech se přehrává na iPadech, které jsou připevněny k opěrkám hlavy předních sedadel pomocí systému Travel & Comfort z nabídky Originálního příslušenství BMW. Je-li kanál myKidio zapnutý, v pozadí se neustále stahuje nový obsah, takže je na cestě vždy postaráno o dostatek zábavy.

CONCIERGE SERVICES.

Pokud jste chtěli vědět, jaké to je, když máte svého osobního asistenta, teď máte příležitost to zjistit: s Concierge Services od BMW ConnectedDrive. Stisk tlačítka vás spojí se zaměstnancem telefonického centra BMW, který je vám na cestách k dispozici jako váš „osobní asistent“. Ať už hledáte konkrétní restauraci, nejbližší bankomat nebo otevřenou lékárnu – zaměstnanec telefonického centra BMW pro vás vyhledá veškeré informace a na žádost vám je zašle přímo do navigačního systému. Concierge Services funguje nezávisle na operátorovi vašeho mobilního telefonu a je vám bezplatně k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, jak v domovské zemi, tak i v zahraničí – bez nutnosti cokoliv platit.
Concierge Services jsou k dispozici pouze ve spolupráci s výbavou ConnectedDrive Services.

Fungování Concierge Services.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION (RTTI).

Dopravní informace v reálném čase (RTTI) přinášejí vždy ty nejaktuálnější informace o dopravním provozu. Přesné informace o době a trvání dopravních kolon nabízejí téměř okamžitý přehled o tom, co se děje na dálnicích, okresních silnicích a vnitrostátních dopravních tepnách, stejně jako na silnicích lokálního významu. Inteligentní doporučení alternativních objízdných tras řidiči napomáhá dojet na místo určení co možná nejefektivněji. Data o hustotě dopravy využívají informace o pohybech telefonů v sítích mobilních operátorů, sbírají se GPS data velkých fleetů vozidel, stejně tak jako z aplikací v chytrých telefonech nebo zpráv od policie. V potaz se berou také zaběhnuté dopravní zvyklosti, jako je například čas, kdy se dopravní zácpy vyskytují nejčastěji.

Dopravní informace jsou zobrazovány jasně, přičemž jednotlivé stupně dopravní hustoty jsou provedené v zelené, žluté, oranžové a červené barvě.

Jak funguje Real Time Traffic Information (RTTI).

REMOTE SERVICES.

REMOTE SERVICES.

Díky službám Remote Services a bezplatné aplikaci My BMW Remote (k dispozici v Apple App Store a obchodu Google Play) lze na dálku ovládat různé funkce vozu, např. zamknutí a odemknutí vozidla. Pokud je vůz vybaven navigačním systémem, je také možné do něj nahrát cílové adresy přímo z vyhledávače GoogleTM. Aplikace navíc umí zobrazit polohu vozidla. Chcete-li začít používat tuto funkci, stačí aktivovat služby Remote Services na zákaznickém portálu My BMW ConnectedDrive na adrese www.bmw-connecteddrive.cz