SPORTOVNÍ NAVENEK, PROSTORNÝ UVNITŘ.

Design BMW řady 3 Touring.

SPORTOVNÍ NAVENEK, PROSTORNÝ UVNITŘ.

Design BMW řady 3 Touring.

SPORTOVNÍ NAVENEK, PROSTORNÝ UVNITŘ.Design BMW řady 3 Touring.

Nezaměnitelná kombinace dynamiky, elegance a praktičnosti činí z BMW řady 3 Touring nejsportovnější vůz své třídy. Prostřednictvím typických vlastností BMW řady 3 ctí designovou tradici této značky: dlouhá kapota, krátké převisy, velký rozvor a kabina posunutá směrem vzad. Nejprodávanější BMW všech dob tímto způsobem i nadále udává trend ve svém segmentu.

Read more

DESIGN EXTERIÉRU.

Sportovně elegantní exteriér je harmonicky sladěn a na první pohled vyjadřuje estetiku a dynamiku. Horizontální lamely, spletitě designované nasávací otvory v předním nárazníku v kombinaci s předními světlomety zdůrazňují široký postoj vozu. Dvojité přední světlomety se světelnými prstenci jsou volitelně k dispozici s LED technologií. Ale není to pouze přední část, co upoutá. Působivě tvarovaný zadní nárazník je rozdělen dvěma horizontálními linkami a zadní svítilny s technologií LED jsou umístěné daleko od sebe. Tím zaručují, že BMW řady 3 Touring si zachovává svůj nezaměnitelný vzhled i v noci. Provedení Luxury Line v metalické barvě Platinum Silver s 18palcovými koly z lehké slitiny je pouze jednou z mnoha možností, jak BMW řady 3 Touring vtisknout vlastní rukopis – každá z variant přitom podtrhuje unikátní sportovní charakter vozu.

LED SVĚTELNÝ DESIGN.

LED mlhová světla zlepšují viditelnost na kratší vzdálenosti v mlze nebo dešti a zlepšují bezpečnost při jízdě v noci. Kromě širokého dosahu světelného kuželu se vyznačují světlou barvou produkovaného světla, které je extrémně podobné dennímu světlu, dlouhou životností a nízkou spotřebou energie.


Kromě standardně dodávaných LED zadních svítilen jsou v nabídce BMW řady 3 Touring i LED přední světlomety a LED mlhová světla.

 • LED světlomety

  Všechny světelné funkce LED předních světlometů se světly pro denní svícení, parkovacími světly a směrovými ukazateli jsou vybaveny technologií LED. Dálkové a potkávací světlomety jsou tvořené z 10 výkonných LED diod. Světlomety jsou vybaveny automatickou regulací světelného kuželu, díky tomu nabízejí skvělé osvícení vozovky a přinášejí větší bezpečnost při jízdách v noci a za zhoršeného počasí.
  LED diody se vyznačují dlouhou životností a ve srovnání s konvenčními žárovkami spotřebují o 50 procent méně energie, takže i ony napomáhají snižovat spotřebu paliva a emise. Co víc, světlo, které produkují, je velmi podobné dennímu světlu, takže je obzvláště šetrné k očím. Výrazná horní hrana snižující výšku LED světlometů rovněž posiluje sportovní styl vozu.

 • Adaptivní LED světlomety

  Adaptivní LED světlomety automaticky distribuují potkávací a dálková světla tak, aby podle rychlosti jízdy dynamicky osvětlovala vozovku před automobilem. Kromě směrovek a světel denního svícení je součástí Adaptivních světlometů také funkce variabilního rozdělení světla pro města a dálnice, odbočovací světla, stejně tak jako funkce Selective Beam (neoslňující asistent dálkových světel), která automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly. Všechny tyto funkce zajišťují optimální osvětlení silnice za všech okolností.
  Adaptivní světlomety ve tmě osvětlují silnici daleko do zatáček podle úhlu natočení volantu. Pro zlepšení viditelnosti na krátké vzdálenosti dojde po aktivaci směrovky a natočení volantu k automatickému sepnutí odbočovacích světel – a to jak za jízdy, tak při stání. Adaptivní světlomety zajišťují optimální osvětlení okolí, a tím významně zvyšují aktivní bezpečnost.
  BMW Selective Beam umožňuje, aby řidič nechal trvale zapnutá dálková světla, a tím měl v noci optimálně osvětlenou silnici. Systém monitoruje přítomnost vozidel vpředu, a to jak jedoucích proti, tak stejným směrem, a podle nich upravuje svit dálkových světel, aby je neoslnil.

 • LED mlhová světla

  LED mlhová světla zvyšují viditelnost na kratší vzdálenosti v mlze nebo dešti a zlepšují bezpečnost při jízdě v noci. Kromě širokého dosahu světelného kuželu se vyznačují světlou barvou jejich světla, které je extrémně podobné dennímu světlu, dlouhou životností a nízkou spotřebou energie.
  LED mlhová světla, umístěná pod dvojitými kulatými světlomety, současně propůjčují už tak výrazné přední části BMW řady 3 technicky propracovaný, moderní nádech.

 • Zadní světla s LED technologií

  Rozdělené LED zadní světlomety s jednotlivými elementy se skládají ze samostatných výkonných světelných LED prvků a mají typický tvar BMW ve tvaru písmene L. Jejich řešení zesiluje identitu zadní části vozu a zaručuje, že i v noci je tento automobil jasně identifikovatelný jako BMW.
  V rámci bezpečnosti hrají velkou roli také velké směrové ukazatele a rychle reagující LED brzdová světla BMW řady 3.

PANORAMATICKÉ STŘEŠNÍ OKNO.

Panoramatické střešní okno nabízí neomezený výhled a současně účinné prosvětlení interiéru, které svojí atmosférou pocitově zvětšuje vnitřní prostor. Když je sluneční svit příliš intenzivní, lze sluneční clonu podle libosti snadno elektricky uzavřít. Na přání dodávané panoramatické střešní okno Panorama nabízí celou škálu možností pro vynikající větrání. Je-li nastaveno do větrací pozice, automaticky se stáhne sluneční clona, aby umožnila požadované proudění vzduchu. Integrovaný deflektor větru se stará o to, aby byly při jízdě s otevřenou střechou minimální turbulence.

DESIGN INTERIÉRU.

Jakmile nasednete do BMW řady 3 Touring, okamžitě si všimnete orientace na řidiče a mimořádné kvality materiálů. Interiér je prostorný, s množstvím praktických odkládacích ploch, a také funkční zásluhou přehledné přístrojové desky. Současně je pro BMW řady 3 Touring typická elegance a dynamika. Množství pochromovaných detailů spolu s leskle černými povrchy podtrhují mimořádnou kvalitu vozu. V typickém stylu BMW je interiér systematicky zaměřený na řidiče, takže obsluha všech funkcí je zcela přirozená.

Každá výzva v oblasti ergonomie byla vyřešena s maximální pozorností k detailu. Nejlepším příkladem je 8,8palcový displej na přání dodávaného Navigačního systému Professional, který stojí samostatně nad středovým panelem a vyzařuje prémiovou kvalitu. Středový panel je vybaven dvěma držáky na nápoje a krytem, který po zatažení může fungovat jako další odkládací plocha. To jsou jen dva z mnoha detailů v celkovém konceptu, který skvěle kombinuje sportovnost s flexibilitou.

VYSOCE KVALITNÍ MATERIÁLY.

V interiéru je už na první pohled jasně zřetelný propracovaný design a řemeslná práce nejvyšší kvality. Volitelná sportovní sedadla jsou nabízena například s kůží „Dakota“ Saddle Brown s rozšířeným čalouněním. Mohou být doplněna i prvky obložení interiéru Ash Grain s kovovými vsadkami a výraznými lištami v provedení Pearl Chrome pokračujícími na vnitřní stranu všech čtyř dveří.


Interiér oživuje i řada chromových rámečků, například kolem klasického přístrojového štítu. Rámečky kolem ovladačů klimatizace a rádia jsou stejně jako okraje výdechů topení provedeny v lesklé černi. Součástí volitelného světelného paketu je i prostorové osvětlení, které jemně a stylově ozáří vnitřní prostor kombinací přímých a nepřímých zdrojů světla.


BMW Individual dodává každému automobilu maximální jedinečnost: dřevěné obložení interiéru Ash Grain White nebo rozšířené kožené čalounění BMW Individual s jemně strukturovanou kůží „Merino“ se vyznačuje barvami jako Cashmere Beige nebo Amaro Brown, které dále zvyšují propracovanost interiéru a kvalitu posunují na vyšší úroveň.