BMW řady 4 Gran Coupé

BMW ŘADY 4 GRAN COUPÉ.

Detaily, výbava a technické údaje BMW řady 4 Gran Coupé.

BMW ŘADY 4 GRAN COUPÉ.Detaily, výbava a technické údaje BMW řady 4 Gran Coupé.

RYZÍ ROZMANITOST.

Modely a výbavové linie BMW řady 4 Gran Coupé.

Model M Sport

Model M Sport vozidlu propůjčuje ještě sportovnější nádech. Kromě ostřejšího vzhledu exteriéru a interiéru model M Sport zaručuje také více radosti z jízdy. Jízdní dynamiku výrazně optimalizuje například M sportovní podvozek a M aerodynamický paket.

BMW řady 4 Gran Coupé, Model M Sport

Model M Sport vozidlu propůjčuje ještě sportovnější nádech. Kromě ostřejšího vzhledu exteriéru a interiéru model M Sport zaručuje také více radosti z jízdy. Jízdní dynamiku výrazně optimalizuje například M sportovní podvozek a M aerodynamický paket.

 • Exteriér

 • Interiér

Model Luxury Line

Model Luxury Line dává na odiv elegantní stránku vozu. Působivé designové prvky vyrobené z lesklého chromu dodávají exteriéru exkluzivní vzhled. Také interiér vytváří stylový dojem. V jeho případě luxus představuje špičkové kožené čalounění a vysoce kvalitní obložení interiéru.

BMW řady 4 Gran Coupé, Model Luxury Line

Model Luxury Line dává na odiv elegantní stránku vozu. Působivé designové prvky vyrobené z lesklého chromu dodávají exteriéru exkluzivní vzhled. Také interiér vytváří stylový dojem. V jeho případě luxus představuje špičkové kožené čalounění a vysoce kvalitní obložení interiéru.

 • Exteriér

 • Interiér

Model Sport Line

V provedení Sport Line vypadá vozidlo ještě dynamičtěji. Nápadné detaily exteriéru a interiéru v leskle černém provedení zaručují obzvláště sportovní vzhled. Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce vpředu nabízejí optimální oporu těla.

BMW řady 4 Gran Coupé, Model Sport Line

V provedení Sport Line vypadá vozidlo ještě dynamičtěji. Nápadné detaily exteriéru a interiéru v leskle černém provedení zaručují obzvláště sportovní vzhled. Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce vpředu nabízejí optimální oporu těla.

 • Exteriér

 • Interiér

VÝKONNÉ MOTORY.

Motory BMW řady 4 Gran Coupé

BMW řady 4 Gran Coupé, zážehový řadový 6válec

Zážehový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo.

Impozantní výkon, sametový chod a strhující zvukový projev jsou charakteristickými znaky zážehového řadového 6válce BMW TwinPower Turbo nejnovější generace motorů BMW EfficientDynamics. S technologiemi Double-VANOS, Valvetronic, vysokotlakým vstřikováním a turbodmychadlem TwinScroll generuje výkon 240 kW (326 k) a dosahuje kombinované spotřeby paliva 8,0 až 7,2 litru na 100 km.

Více informací
BMW řady 4 Gran Coupé, zážehový 4válec

Zážehový řadový 4válec BMW TwinPower Turbo.

Nejnovější generace 2litrového čtyřválcového motoru BMW TwinPower Turbo garantuje maximální radost z jízdy. Vyniká agilním nástupem výkonu a také mimořádnými reakcemi na přidání plynu dokonce i v nízkých otáčkách. Současně umí být velmi úsporný a ekologický.

Více informací
BMW řady 4 Gran Coupé, vznětový řadový 6válec

Vznětový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo.

Nová generace vznětového řadového 6válce BMW TwinPower Turbo nabízí ohromující průběh točivého momentu, kombinovaný s ukázkovými hodnotami spotřeby paliva, které jsou výsledkem vysoce inovativních technologií, jako je turbodmychadlo s variabilní geometrií rozváděcích lopatek a přímé vstřikování paliva common rail. Motor nabízí výkon sahající od 190 kW (258 k) do 230 kW (313 k) a působivý točivý moment 560 až 630 Nm.

Více informací
BMW řady 4 Gran Coupé, vznětový 4válec

Vznětový 4válec BMW TwinPower Turbo.

Vznětový dvoulitrový čtyřválec BMW TwinPower Turbo nejnovější generace poskytuje rychlý nástup výkonu, stejně jako vynikající pružnost, a to dokonce i v nízkých otáčkách. Technologie přeplňování s variabilní geometrií rozváděcích lopatek a přímým vstřikováním paliva common rail zaručuje, že tyto motory jsou mimořádně hospodárné a produkují minimální emise.

Více informací

OHROMUJÍCÍ DYNAMIKA.

Jízdní dynamika a hospodárnost BMW řady 4 Gran Coupé.

Ambice BMW řady 4 Gran Coupé jasně pocítite hned na začátku: vzrušující sportovní charakter, vysoce precizní ovládání a optimální jízdní komfort v řidiči společně vytvářejí nadšení z mimořádné výkonnosti a perfektní přilnavosti k vozovce v zatáčkách. V kombinaci s inteligentní lehkou konstrukcí je konečným výsledkem maximální stupeň dynamiky a agility, zabalený do sportovně elegantního čtyřdveřového vozu.
BMW řady 4 Gran Coupé
BMW řady 4 Gran Coupé, převodovka Steptronic

Převodovka Steptronic Sport.

8stupňová automatická převodovka Steptronic Sport umožňuje nejen automatické změny rychlostních stupňů, ale také manuální řazení prostřednictvím voliče převodovky nebo řadicích páček na volantu. Možné je vše, od komfortního cestování až po velmi dynamickou jízdu s aktivovanou funkcí Launch Control. V režimu SPORT+ jsou změny rychlostních stupňů nastaveny pro maximální výkonnost.
BMW řady 4 Gran Coupé, rozložení hmotnosti 50:50

Rozložení hmotnosti 50:50.

Ideální rozložení hmotnosti mezi nápravy v poměru 50:50 zaručuje vynikající směrovou stabilitu, agilní ovládání a precizní zpětnou vazbu. Nízko položené těžiště a krátké převisy dále zlepšují jízdní projev.
BMW řady 4 Gran Coupé, Adaptivní M podvozek

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek lze elektronicky kdykoliv přizpůsobit jízdním podmínkám. Řidič také může prostřednictvím voliče jízdních režimů Driving Experience Control kdykoliv upravit charakteristiku tlumičů v závislosti na preferovaném stylu jízdy – od komfortního po extrémně sportovní s výrazně lepší ovladatelností.
BMW řady 4 Gran Coupé, Variabilní sportovní řízení

Variabilní sportovní řízení.

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic přináší přímé a agilní jízdní vlastnosti s minimálním úsilím vynaloženým na řízení. Pracuje tak, že mění převodový poměr řízení nezávisle na aktuální rychlosti vozu. Zrychluje reakce vozu při dynamické jízdě a současně omezuje námahu při parkování nebo odbočování. Dalším prvkem tohoto paketu je volitelný režim SPORT+.
BMW řady 4 Gran Coupé, volič jízdních režimů Driving Experience Control

Volič jízdních režimů Driving Experience Control.

Volič jízdních režimů Driving Experience Control řidiči nabízí volbu mezi standardním režimem COMFORT, hospodárnějším nastavením ECO PRO a režimy SPORT a SPORT+ pro ještě dynamičtější jízdu. Režim ECO PRO upravuje charakteristiku plynového pedálu, převodovky Steptronic a nastavení klimatizace/topení s cílem maximální hospodárnosti.
BMW řady 4 Gran Coupé, automatická funkce Start/Stop

Automatická funkce Start/Stop.

Automatická funkce Start/Stop vypíná motor, jakmile vůz zastaví (na semaforech nebo v dopravní zácpě). Tím snižuje celkovou spotřebu paliva. Jakmile řidič opětovně sešlápne spojkový pedál (manuální převodovka) nebo sundá nohu z brzdového pedálu (převodovka Steptronic), motor ve zlomku sekundy automaticky opětovně nastartuje.

KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Technologie konektivity a asistenční systémy BMW řady 4 Gran Coupé.

Užívejte si v BMW řady 4 Gran Coupé perfektní propojení díky množství inovativních technologií, sahajících od navigace a zábavních funkcí po využívání vašich osobních aplikací v chytrém telefonu. To vše zaručuje, že do cíle vaší cesty dojedete ještě ve větším pohodlí a bezpečí.
BMW řady 4 Gran Coupé
BMW řady 4 Gran Coupé, příprava pro Apple CarPlay®

Příprava pro Apple CarPlay®.

Proč se ve vašem BMW vzdávat funkcí vašeho iPhonu, když ho můžete i nadále používat tak, jak jste zvyklí? Příprava pro Apple CarPlay® vám zpřístupní funkce telefonu a zároveň umožní používat aplikace jako iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify a Apple Music. Aktivaci hlasové asistentky Siri od Apple lze provádět tlačítkem hlasového ovládání přímo na volantu.
Více informací
BMW řady 4 Gran Coupé, připojení telefonu s bezdrátovým dobíjením

Připojení telefonu s bezdrátovým dobíjením.

Připojení telefonu s bezdrátovým dobíjením obsahuje dok pro bezdrátové dobíjení a další USB port. Připojení ke střešní anténě zlepšuje příjem mobilního signálu. Pomocí technologie Bluetooth lze současně připojit dva mobilní telefony a jeden audio přehrávač. Součástí výbavy jsou také Bluetooth Office a technická příprava pro WiFi hotspot.
Více informací
BMW řady 4 Gran Coupé, navigační systém Professional

Navigační systém Professional.

Navigační systém Professional s 0,0palcovým barevným LCD displejem a rádiem BMW Professional s DVD mechanikou je vybaven trojrozměrným zobrazováním map a nabízí více než 20 GB paměti. Ovládá se intuitivně prostřednictvím dotykového ovladače iDrive Touch nebo dotykového displeje. Aktualizace map je k dispozici po dobu tří let zdarma.
BMW řady 4 Gran Coupé, BMW Head-Up Displej

BMW Head-Up Displej.

Plnobarevný BMW Head-Up Displej promítá všechny důležité informace o jízdě přímo do zorného pole řidiče, a ten se tak může plně koncentrovat na řízení. Displej zobrazuje například informace o aktuální rychlosti a v závislosti na výbavě také navigační pokyny, informace o omezení rychlosti včetně upozornění na zákaz předjíždění, telefonní seznam nebo seznamy skladeb.
BMW řady 4 Gran Coupé, Multifunkční přístrojový panel

Multifunkční přístrojový panel.

Multifunkční přístrojový panel s technologií Black Panel je tvořen 0,0palcovým displejem a poskytuje vysoce působivou vizualizaci jízdních zážitků. Tři různé režimy a jejich specifická zobrazení – každé z nich má své vlastní barevné schéma a grafiku – se promítají na přístrojovém štítu. Řeč je o zobrazeních ECO PRO, COMFORT a SPORT.

TECHNICKÉ ÚDAJE.

Vybrat model

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 640 [1 645]
Max. povolená hmotnost (kg) 2 080 [2 100]
Povolené zatížení (kg) 515 [530]
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 960 / 1 210
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 75
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stopání max. 12 %/8 % (kg) 1 400 / 1 600 [1 500 / 1 600]
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 480 - 1300

Celkový výkon

Délka/šířka/výška 4 640 / 1 825 / 1 389
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2017 (1020 / 997)
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 810 / 11,3

Kola

Pneumatiky vpředu 225/50 R17 94 W
Pneumatiky vzadu 225/50 R17 94 W
Kola vpředu 7,5Jx17 LM
Kola vzadu 7,5Jx17 LM

Motor

Počet válců/ventilů na válec 4 / 4
Zdvihový objem (cm3) 1 998
Zdvih/vrtání (mm) 94,6 / 82
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 135 (184) / 5000-6500
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 290 / 1350-4250 [270 / 1350-4600]
Kompresní poměr (:1) 11

Výkon

Maximální rychlost 236
Zrychlení 7,5 [7,7]

Naměřené hodnoty

Kombinace (l/100 km) 7,8 - 7,3 [7,8 - 7,3]
Objem palivové nádrže (l) 60
Emisní třída podle EU Euro 6d-ISC-FCM

Dojezd a nabíjení

Kombinace (g/km) 178 - 167 [177 - 166]

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW 440i Gran Coupé:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,5–7,2
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 171–165

  BMW 430i Gran Coupé:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,2–6,0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 142–136

  BMW 420i Gran Coupé:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,6–6,4 [6,2–5,9]
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 151–146 [141–135]

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a od společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo a na https://dat.de/co2.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.