Stage

ELEKTRIZUJÍCÍ A NEKONVENČNÍ.

BMW 530e plug-in hybrid.

BMW iPerformance

ELEKTRIZUJÍCÍ A NEKONVENČNÍ.

BMW 530e plug-in hybrid.

ELEKTRIZUJÍCÍ A NEKONVENČNÍ.BMW 530e plug-in hybrid.

Buďte kreativní. Hýbejte s časem. To jsou dva základní koncepty pro trvalou udržitelnost. BMW 530e iPerformance oba přístupy perfektně propojuje a přitom zůstává stále před ostatními. Spoléhá na elektrizující radost z jízdy a díky plug-in hybridnímu pohonu vyráží vstříc zářivé budoucnosti.

BMW 530e iPerformance:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 49–44
Spotřeba energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,1–13,1

*Předběžné a ještě nepotvrzené údaje.

Read more

KONCEPT VOZU.

KONCEPT VOZU.

BMW 530e iPerformance kombinuje elektromotor a zážehový 4válec a vytváří hospodárný hybridní pohon BMW eDrive. Automobil může jezdit na krátké vzdálenosti čistě na elektrickou energii, pouze s využitím silného elektromotoru. Kombinace se zážehovým 4válcem zaručuje dojezd na dlouhé vzdálenosti a dynamický jízdní výkon.

Read more

SYSTÉM POHONU.

SYSTÉM POHONU.

Základními součástmi pohonu jsou zážehový 4válec s technologií BMW TwinPower Turbo o výkonu 135 kW (184 k), výkonný elektromotor o výkonu 70 kW ( 95 k) a vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor s kapacitou 9,2 kWh. Při jízdě čistě na elektřinu má vozidlo dojezd přibližně 45 km a maximální rychlost 140 km/h.
 

*Předběžné a ještě nepotvrzené údaje.

Read more

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ ENERGIE.

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ ENERGIE.

Inteligentní řízení toků energií je jedním z ústředních atributů pohonu BMW eDrive. Tento systém koordinuje komunikaci mezi všemi součástmi pohonu BMW s elektromotorem s cílem nejlepší možné hospodárnosti nebo vyšší jízdní dynamiky a jejich kombinace.

Read more

RADOST Z JÍZDY.

RADOST Z JÍZDY.

BMW 530e iPerformance nabízí řadu jízdních režimů, s jejichž pomocí může řidič výrazně ovlivnit reálnou spotřebu paliva. Výsledek v praxi záleží primárně na konkrétně zvoleném jízdním režimu – a sekundárně samozřejmě na jízdním stylu.

Read more

DESIGN.

BMW 530e iPerformance v nezaměnitelném slušivém obleku vypadá velmi sebevědomě: zaujmou například příčky v masce chladiče v typickém modrém laku BMW i. Nebo modré kryty středů kol. Logo BMW i na předním blatníku. A nakonec loga eDrive v oblasti Hofmeisterova záhybu a na vnitřních nástupních lištách.

KONEKTIVITA.

Detailní informace o aktuálním stavu BMW 530e iPerformance poskytuje Aplikace My BMW Remote pro plug-in hybridní automobily. Ta funguje pro operační systémy iOS a Android a prozradí například stav nabití baterie nebo zbývající dojezd. Pro plánované dobíjení lze použít týdenní časovač na dálkové ovládání.

POHODLNÉ DOBÍJENÍ.

Vozidlo lze nabíjet z domácí zásuvky pomocí standardně dodávaného nabíjecího kabelu nebo na cestách z veřejných nabíjecích stanic pomocí kabelu dostupného z nabídky originálního příslušenství BMW. Informace o umístění a dostupnosti vhodných stanicc získáte z navigačního systému nebo aplikace BMW Remote App. Placení lze vyřešit například kartou BMW ChargeNow.

Read more

Spotřeba paliva, elektřiny a emise CO₂.

  • Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

    Hodnoty spotřeby paliva, produkce CO2 a spotřeby elektřiny se mohou měnit podle zvolených ráfků a pneumatik. Hodnoty spotřeby jsou určeny v souladu s evropským měřícím cyklem ECE.

    Dojezd ovlivňuje mnoho faktorů. Zejména jde o jízdní styl řidiče, zvolenou trasu, počasí, využívání topení/klimatizace a funkce předtemperování interiéru.

    Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech autorizovaných dealerů BMW a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.