Stage

HEROICKÁ DYNAMIKA.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 5 Sedan.

HEROICKÁ DYNAMIKA.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 5 Sedan.

HEROICKÁ DYNAMIKA.Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 5 Sedan.

Pokud bereme v úvahu dynamiku, nové BMW řady 5 posouvá hranice. Silné motory přenášejí svůj sportovní charakter na silnici velmi působivým způsobem. Přesto nové BMW řady 5 nepřináší pouze čistou sílu, ale používá i rozum. Díky tomu, že využívá progresivní technologie budoucnosti, které umožňují využití úplného výkonnostního potenciálu, se stává skutečným hrdinou.

BMW 540i Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,9–6,5
Emise CO2 v g/km: 159–149

Read more

VOLIČ JÍZDNÍCH REŽIMŮ DRIVING EXPERIENCE CONTROL S ADAPTIVNÍM REŽIMEM.

Volič jízdních režimů Driving Experience Control nabízí řidiči výběr mezi standardním režimem COMFORT, režimem ECO PRO zaměřeným na hospodárnost a režimem SPORT, který umožňuje ještě dynamičtější jízdu. Nová interaktivní funkce, režim ADAPTIVE, neustále upravuje aktivně řízené tlumiče, řízení a samočinnou převodovku Steptronic s ohledem na aktuální jízdní situaci.

Read more

STÁLE SE ZLEPŠOVAT.

STÁLE SE ZLEPŠOVAT.

BMW řady 5 se nespokojí s průměrností. Je proto zcela logické, že v oblastech zrychlení a emisí CO2 musí být v rámci třídy absolutním šampionem. Ke splnění tohoto úkolu mu pomáhá například poprvé použitá funkce Intelligent Start Stop. Ta vypne motor pouze v okamžiku, kdy existuje předpoklad, že zastavení bude trvat déle než pouhých několik sekund.

Read more

BMW 520D EFFICIENTDYNAMICS EDITION.

BMW 520d EfficientDynamics Edition se vznětovým čtyřválcem BMW TwinPower Turbo o objemu 2,0 l kombinuje maximální hospodárnost s podmanivou dynamikou. Nabízí výkon 140 kW (190 k) a zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,5 s.

*Jedná se o předběžné hodnoty, které ještě nebyly potvrzeny. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 zatím nejsou k dispozici.

LEHČÍ KONSTRUKCE. VĚTŠÍ DYNAMIKA.

LEHČÍ KONSTRUKCE. VĚTŠÍ DYNAMIKA.

Sedmá generace BMW řady 5 se může pochlubit úsporou hmotnosti až 100 kg v porovnání s předchůdcem, a to hlavně díky širšímu použití lehkých materiálů, jako je hliník či různé ultramoderní hliníkové slitiny. Inteligentní lehká konstrukce zajišťuje vyvážené rozdělení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu a také nižší těžiště. Výsledkem je velmi dynamická jízdní charakteristika.

Read more

SPRÁVNÉ PROUDĚNÍ VZDUCHU. VĚTŠÍ AGILITA.

SPRÁVNÉ PROUDĚNÍ VZDUCHU. VĚTŠÍ AGILITA.

Soubor technologií BMW EfficientDynamics je u BMW řady 5 viditelný zejména u typické designové ikony: masky chladiče ve tvaru ledvinek. V situacích, kdy motor pro své chlazení potřebuje pouze malé množství vzduchu, otvor v masce chladiče Active Air Stream zůstává zavřený. Díky tomu je možné dosáhnout hodnoty aerodynamického odporu vzduchu cx pouze 0,22, což je v rámci třídy unikátní.

Read more

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižší spotřeba paliva, větší radost z jízdy

 

 

 

BMW EfficientDynamics, tak se označuje přístup zaměřený na snižování spotřeby paliva a emisí CO2 při současném zvyšování dynamických schopností a úrovně nabízené radosti z jízdy. Řada funkcí se soustředí na pohonné ústrojí, řízení toku energií i celkový koncept vozidla.

Read more

Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

    Hodnoty spotřeby paliva, produkce CO2 a spotřeby elektřiny se mohou měnit podle zvolených ráfků a pneumatik. Hodnoty spotřeby jsou určeny v souladu s evropským měřícím cyklem ECE.

    Dojezd ovlivňuje mnoho faktorů. Zejména jde o jízdní styl řidiče, zvolenou trasu, počasí, využívání topení/klimatizace a funkce předtemperování interiéru.

    Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech autorizovaných dealerů BMW a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.