Stage

HEROICKÁ DYNAMIKA.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 5 Sedan.

HEROICKÁ DYNAMIKA.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 5 Sedan.

HEROICKÁ DYNAMIKA.Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 5 Sedan.

Pokud bereme v úvahu dynamiku, nové BMW řady 5 posouvá hranice. Silné motory přenášejí svůj sportovní charakter na silnici velmi působivým způsobem. Přesto nové BMW řady 5 nepřináší pouze čistou sílu, ale používá i rozum. Díky tomu, že využívá progresivní technologie budoucnosti, které umožňují využití úplného výkonnostního potenciálu, se stává skutečným hrdinou.

BMW 540i Sedan (3):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,4–7,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 168–161

Více informací

VOLIČ JÍZDNÍCH REŽIMŮ S REŽIMEM ADAPTIVE.

Volič jízdních režimů umožňuje řidiči vybírat mezi standardním režimem COMFORT, režimem ECO PRO zaměřeným na hospodárnou jízdu a režimem SPORT, který umožňuje ještě dynamičtější jízdní zážitek. Nový interaktivní režim Adaptive neustále nastavuje adaptivní podvozek, řízení a převodovku Steptronic podle aktuální jízdní situace.

Více informací

STÁLE SE ZLEPŠOVAT.

STÁLE SE ZLEPŠOVAT.

BMW řady 5 se nespokojí s průměrností. Je proto zcela logické, že v oblastech zrychlení a emisí CO2 musí být v rámci třídy absolutním šampionem. Ke splnění tohoto úkolu mu pomáhá například poprvé použitá funkce Intelligent Start Stop. Ta vypne motor pouze v okamžiku, kdy existuje předpoklad, že zastavení bude trvat déle než pouhých několik sekund.

Více informací

BMW 520D EFFICIENTDYNAMICS EDITION.

BMW 520d EfficientDynamics Edition se vznětovým čtyřválcem BMW TwinPower Turbo o objemu 2,0 l kombinuje maximální hospodárnost s podmanivou dynamikou. Nabízí výkon 140 kW (190 k) a zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,5 s.

LEHČÍ KONSTRUKCE. VĚTŠÍ DYNAMIKA.

LEHČÍ KONSTRUKCE. VĚTŠÍ DYNAMIKA.

Sedmá generace BMW řady 5 se může pochlubit úsporou hmotnosti až 100 kg v porovnání s předchůdcem, a to hlavně díky širšímu použití lehkých materiálů, jako je hliník či různé ultramoderní hliníkové slitiny. Inteligentní lehká konstrukce zajišťuje vyvážené rozdělení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu a také nižší těžiště. Výsledkem je velmi dynamická jízdní charakteristika.

Více informací

SPRÁVNÉ PROUDĚNÍ VZDUCHU. VĚTŠÍ AGILITA.

SPRÁVNÉ PROUDĚNÍ VZDUCHU. VĚTŠÍ AGILITA.

Soubor technologií BMW EfficientDynamics je u BMW řady 5 viditelný zejména u typické designové ikony: masky chladiče ve tvaru ledvinek. V situacích, kdy motor pro své chlazení potřebuje pouze malé množství vzduchu, otvor v masce chladiče Active Air Stream zůstává zavřený. Díky tomu je možné dosáhnout hodnoty aerodynamického odporu vzduchu cx pouze 0,22, což je v rámci třídy unikátní.

Více informací
BMW seii 5 Limuzyna, technologia mild hybrid

MILD-HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE.

Mild-hybridní technologie slouží k rekuperaci kinetické energie při brzdění a jejímu dalšímu použití pro pomoc spalovacímu motoru při akceleraci. Svojí činností snižuje spotřebu paliva, omezuje produkci emisí a současně zvyšuje dynamiku. Mild-hybridní technologie zároveň zlepšuje funkci Auto Start/Stop, která pracuje rychleji a mnohem komfortněji.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižší spotřeba paliva, větší radost z jízdy

 

 

 

BMW EfficientDynamics, tak se označuje přístup zaměřený na snižování spotřeby paliva a emisí CO2 při současném zvyšování dynamických schopností a úrovně nabízené radosti z jízdy. Řada funkcí se soustředí na pohonné ústrojí, řízení toku energií i celkový koncept vozidla.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

    (1) Hodnoty platné do 15. 4. 2018. Ohledně dostupnosti prosím kontaktujte vašeho dealera BMW.

    Hodnoty pro vozidla označená (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

    Specifikace CO2 jsou stanoveny podle směrnice 1999/94 / ES a evropského nařízení a jsou založeny na spotřebě paliva, elektrické energie a hodnotách CO2 podle testovacího cyklu NEDC.

    Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.