SPORTOVNÍ. DYNAMICKÉ. HOSPODÁRNÉ.

Jízdní projev BMW řady 5 Touring.

SPORTOVNÍ. DYNAMICKÉ. HOSPODÁRNÉ.

Jízdní projev BMW řady 5 Touring.

SPORTOVNÍ. DYNAMICKÉ. HOSPODÁRNÉ.Jízdní projev BMW řady 5 Touring.

V dokonalé formě a s mimořádnou technologickou propracovaností oslavuje BMW řady 5 Touring již nyní radost z jízdy budoucnosti. Koncentrovaný výkon motoru a inovativní odlehčená konstrukce se propojují s aerodynamickou účinností a inteligentními technologiemi. Společně vytvářejí nedostižně dynamický celek.

Read more

DRIVING EXPERIENCE CONTROL S REŽIMEM ADAPTIVE.

DRIVING EXPERIENCE CONTROL S REŽIMEM ADAPTIVE.

Volič jízdních režimů Driving Experience Control nabízí řidiči výběr mezi standardním režimem COMFORT, módem ECO PRO zaměřeným na hospodárnost a režimem SPORT, který umožňuje ještě dynamičtější jízdu. Nové interaktivní nastavení ADAPTIVE neustále upravuje adaptivní podvozek, řízení a převodovku Steptronic v závislosti na aktuální jízdní situaci.

Read more

VYVINUTO K LEPŠÍMU.

VYVINUTO K LEPŠÍMU.

BMW řady 5 Touring se nespokojí s průměrností. Je proto zcela logické, že v oblastech zrychlení a emisí CO₂ musí být v rámci třídy absolutním šampionem. Ke splnění tohoto úkolu mu pomáhá například vůbec poprvé použitá funkce Intelligent Start Stop. Ta vypne motor pouze v okamžiku, kdy existuje předpoklad, že zastavení bude trvat déle než několik málo sekund.

Read more

LEHČÍ KONSTRUKCE. VĚTŠÍ DYNAMIKA.

LEHČÍ KONSTRUKCE. VĚTŠÍ DYNAMIKA.

Páta generace BMW řady 5 Touring se vyznačuje úsporou hmotnosti až 100 kg v porovnání s předchůdcem díky širšímu použití lehkých materiálů, jako je hliník či různé ultramoderní hliníkové slitiny. Inteligentní lehká konstrukce zajišťuje vyvážené rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu a také nižší těžiště. Výsledkem je velmi dynamický jízdní projev.

Read more

SPRÁVNÉ PROUDĚNÍ VZDUCHU. VĚTŠÍ AGILITA.

SPRÁVNÉ PROUDĚNÍ VZDUCHU. VĚTŠÍ AGILITA.

Soubor technologií BMW EfficientDynamics je u BMW řady 5 Touring zřejmý i z typické designové ikony: masky chladiče ve tvaru ledvinek. V situacích, kdy motor pro své chlazení potřebuje pouze malé množství vzduchu, zůstává maska chladiče uzavřena, což zlepšuje aerodynamiku. To je v rámci třídy unikátní řešení.

Read more
BMW serii 5 Touring, technologia mild hybrid

MILD-HYBRIDNÍ TECHNOLOGIE.

Mild-hybridní technologie slouží k rekuperaci kinetické energie při brzdění a jejímu dalšímu použití pro pomoc spalovacímu motoru při akceleraci. Svojí činností snižuje spotřebu paliva, omezuje produkci emisí a současně zvyšuje dynamiku. Mild-hybridní technologie zároveň zlepšuje funkci Auto Start/Stop, která pracuje rychleji a mnohem komfortněji.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Nižší spotřeba paliva, větší radost z jízdy: BMW EfficientDynamics. Tak se označuje přístup zaměřený na snižování spotřeby paliva a emisí CO₂ při současném zvyšování dynamických schopností a intenzity radosti z jízdy. Řada funkcí se zaměřuje na pohonné ústrojí, řízení toku energií i celkový koncept vozidla.

Read more

Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).Hodnoty spotřeby paliva, produkce CO2 a spotřeby elektřiny se mohou měnit podle zvolených ráfků a pneumatik. Hodnoty spotřeby jsou určeny v souladu s evropským měřícím cyklem ECE.Dojezd ovlivňuje mnoho faktorů. Zejména jde o jízdní styl řidiče, zvolenou trasu, počasí, využívání topení/klimatizace a funkce předtemperování interiéru.

    Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech autorizovaných dealerů BMW a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.