PŘENECHTE TO SPOLEHLIVÝM POMOCNÍKŮM.

BMW ConnectedDrive asistenční systémy v BMW řady 6 Cabrio.

Nesčetné inovativní technologie vás během cesty podpoří řadou způsobů, zaručující maximální komfort a bezpečí. To znamená, že se můžete soustředit na to, na čem doopravdy záleží – na bezstarostnou radost z jízdy.*

* Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

DRIVING ASSISTANT PLUS.

Součástí výbavy Driving Assistant Plus jsou nejen jízdní asistenční systémy, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s funkcí automatické aktivace brzd ve městě a varování před přítomností osob s funkcí automatické aktivace brzd ve městě, ale také aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop & Go, který zvyšuje uživatelský komfort.

Aktivní systém pro automatické udržování rychlosti dohlíží na to, aby vůz dodržoval stálou, přednastavenou rychlost a požadovaný odstup od vozidla jedoucího před Vámi v rychlostech až 210 km/h. V pomalém provozu nebo dopravní zácpě převezme úkol akcelerovat a brzdit vůz, který udržuje nastavený odstup od vpředu jedoucího vozu a dokáže i úplně zastavit, když si to dopravní situace vyžádá. Pokud vozidlo před vámi prudce zabrzdí, aktivuje se upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a Vaše BMW okamžitě zareaguje. Systém funguje v několika krocích. Nejprve se na displeji zobrazí varovný symbol, který se následně rozbliká, a zároveň zazní výstražný zvukový signál. Nakonec automobil prudce zabrzdí.

BMW HEAD-UP DISPLEJ.

Plně barevný BMW Head-Up Displej promítá důležité informace přímo do zorného pole řidiče, ten se díky tomu může plně koncentrovat na řízení.Zobrazuje aktuální rychlost, pokyny navigačního systému, upozornění ukazatele rychlostních limitů včetně zákazu předjíždění, telefonní a zábavní seznamy, stejně tak jako varování nejrůznějších asistenčních systémů vozu. Ikony zobrazované na čelní sklo jsou k dispozici ve vysokém rozlišení v celé škále barev a v realisticky řešených symbolech. Promítaná zobrazení se jeví, jako by byla 2,3 metru před vozem. Informace jsou v kombinaci s optimálním umístěním dobře a pohodlně čitelné a neodvádějí pozornost řidiče. Intenzita osvětlení Head-Up Displeje se automaticky mění podle okolního světla, grafika zobrazení se přizpůsobuje denní době, výšku zobrazovaných údajů lze individuálně nastavit. řidič si může upravit, jaké informace se mu budou kromě standardně promítané rychlosti jízdy a varovných upozornění asistenčních systémů zobrazovat.

BMW Head-Up Displej.

PARKOVACÍ ASISTENT.

Parkovací asistent usnadňuje podélné parkování. Bez ohledu na to, zda je aktivován, systém měří velikost potenciálního parkovacího místa, okolo kterého vůz projíždí nízkou rychlostí (nižší než 35 km/h) a v maximální vzdálenosti 1,5 m od řady zaparkovaných vozidel. Pokud je rozestup mezi zaparkovanými vozy adekvátní, pak stačí zapnout směrový ukazatel a parkovací asistent převezme ovládání volantu, zatímco řidič obsluhuje pouze pedál plynu, brzdu a řadicí páku. Systém také zobrazuje informace na hlavním displeji a vydává doplňkové akustické signály. Parkování je pak mnohem pohodlnější a bezpečnější.

BMW NIGHT VISION S ROZPOZNÁVÁNÍM OSOB.

BMW Night Vision s rozpoznáváním osob nabízí řidiči zlepšenou viditelnost, která vysoce přesahuje světelný paprsek předních světlometů a v nočních hodinách dokáže na velkou vzdálenost identifikovat osoby a velká zvířata v prostoru před vozem. Termokamera umístěná v masce chladiče snímá teplotní obraz prostoru před vozem a zobrazuje ho na kontrolním displeji. Obraz řidiči umožňuje rozpoznat osoby nebo zvířata na vzdálenost až 300 m. Na základě rychlosti jízdy a úhlu natočení volantu vůz také vypočítá, zda identifikovaný objekt představuje akutní nebezpečí. Hrozí-li riziko srážky (s člověkem nebo zvířetem), na Head-Up Displeji se rozbliká červená varovná ikona. Navíc se ozve akustické varování a brzdy se přednatlakují pro maximálně rychlý nástup. Varovný systém se aktivuje automaticky ve chvíli, kdy řidič nastartuje vozidlo. V případě nebezpečí systém rovněž varuje v okamžiku, kdy není zobrazován obraz na displeji. BMW Night Vision s funkcí Dynamic Light Spot je inovací od BMW ConnectedDrive.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

S BMW Selective Beam je řízení v noci mnohem pohodlnější a bezpečnější. Poskytuje vynikající viditelnost v noci, aniž by docházelo k oslnění protijedoucích řidičů.Systém detekuje ostatní účastníky silničního provozu a zabraňuje jejich oslnění dálkovými světlomety. Světelný paprsek s dosahem 400 metrů zaručuje brzké zjištění potenciálního nebezpečí a usnadňuje jízdu přímým směrem.

SURROUND VIEW.

Kamerový systém Surround View obsahuje kamerové funkce Top View a Side View. Kamery umístěné ve vnějších zpětných zrcátkách a zadní parkovací kamera umožňují 270° pohled okolo vozu. Funkce Top View zobrazuje okolí vozu pro snadnější manévrování s vozem. Širokoúhlá kamera funkce Side View usnadňuje navigování v oblastech se sníženou viditelností, jako jsou výjezdy nebo nepřehledné křižovatky. Dvě digitální kamery umístěné v levé i pravé sekci přední části vozu snímají dopravní situaci před vozem. Díky tomu je včas rozpoznáno blížící se auto a řidič může adekvátně zareagovat. Funkce Side View se automaticky deaktivuje ve chvíli, kdy vozidlo překročí rychlost 15 km/h. řidič si poté může aktivovat zadní parkovací kameru, funkci Top View nebo Side View
Kamerový systém se aktivuje ve chvíli, kdy řidič zařadí zpětný chod nebo zmáčkne tlačítko PDC či Side View. Obraz se zobrazuje na kontrolním displeji.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM PROFESSIONAL S DOTYKOVÝM OVLADAČEM IDRIVE TOUCH.

Navigační systém Professional se vyznačuje elegantním designem a mimořádným rozsahem služeb: Snadno použitelný navigační systém s ovladačem iDrive s dotykovou funkcí a hlavním displejem obsahuje hands-free zařízení s USB rozhraním s hlasovým ovládáním. Obsahuje také: Rádio BMW Professional s DVD mechanikou a pamětí 20 GB na audio soubory, včetně databáze názvů. Lze zobrazit také online alternativní trasy. Nejčastěji používané POI (body zájmu), např. čerpací stanice, hotely a podobná místa, jsou uvedeny v nabídce POI jako symboly podle četnosti vyhledávání. Pevný 10,2" barevný displej s vysokým rozlišením a možností rozdělení obrazovky na dvě části zaručuje optimální čitelnost a přehlednost.

Ovládá se intuitivně ovladačem iDrive s dotykovou funkcí, jehož dotyková ploška umožňuje řidiči snadno zadávat adresu místa určení pomocí prstu. Systém lze samozřejmě ovládat také pomocí ovládacích tlačítek, osmi funkčních záložek nebo pomocí hlasu. Díky trojrozměrnému zobrazení map, které využívá satelitní snímky jako mapové podklady – s fotorealistickým znázorněním vybraných míst – se navigace stává vzrušujícím vizuálním zážitkem.

Navigační systém Professional.

  • Dotykový ovladač iDrive Touch

    Dotykový ovladač iDrive (součást navigačního systému Professional) umožňuje jednoduchým způsobem jednou rukou obsluhovat kontrolní displej. Díky na dotyk citlivé ploše, integrované do ovladače iDrive, lze jednoduchými pohyby prstu zadávat informace do navigačního systému, například cílové destinace. S ovladačem je možné také otáčet a pro přístup k různým funkcím ho lze stisknout. Umožňuje měnit nejrůznější nastavení nebo listovat seznamy. Lze ho jednoduše a intuitivně ovládat, jelikož jeho princip je založen na dotyku. To řidiči velmi usnadňuje pobyt ve voze, jelikož je minimálně rozptylován a může se soustředit na provoz na silnici. Všechny funkce obsluhované pomocí ovladače lze jasně sledovat na kontrolním displeji.