POCIT DOKONALOSTI.

Komfort BMW řady 6 Series Gran Coupé.

POCIT DOKONALOSTI.

Komfort BMW řady 6 Series Gran Coupé.

Zatímco systematicky uspořádané prvky interiéru řidiči umožňují zaměřit svojí pozornost na cestu před sebou, pasažéři vzadu mohou odpočívat ve sportovních, individuálně nastavitelných sedadlech.

POCIT DOKONALOSTI.Komfort BMW řady 6 Series Gran Coupé.

Zatímco systematicky uspořádané prvky interiéru řidiči umožňují zaměřit svojí pozornost na cestu před sebou, pasažéři vzadu mohou odpočívat ve sportovních, individuálně nastavitelných sedadlech.

MULTIFUNKČNÍ PALUBNÍ UKAZATELE.

MULTIFUNKČNÍ PALUBNÍ UKAZATELE.

Multifunkční palubní ukazatele s technologií Black Panel a displej s úhlopříčkou 10,25 palce zajišťují velmi působivou vizualizaci jízdních zážitků. Současně umožňují řidiči, aby se koncentroval na silnici vpředu a zobrazoval mu jen potřebné informace, aniž by jej rozptyloval. Tři různé režimy a jejich specifické charakteristiky – každý z nich má vlastní barevné schéma a grafický styl – se zobrazují přímo v přístrojích. Tyto režimy jsou COMFORT, ECO PRO a SPORT. Zatímco v režimu COMFORT působí přístroje známým dojmem, režimu ECO PRO dominuje modrá barva a řidič získává informace o tom, jak jet co možná nejekonomičtějším způsobem. Pro režim SPORT jsou charakteristické červené barvy a jeho součástí je grafika zobrazující sílu dodávanou motorem. Multifunkční palubní ukazatele zobrazují také informace navigačního systému, stejně tak jako informace zábavních funkcí a telefonu.

PROSTORNOST.

Každý jednotlivý detail uvnitř BMW řady 6 Gran Coupé je zaměřen na maximální komfort. Zatímco řidič a jeho spolujezdec vpředu obdivují sportovní přístrojovou desku, hosté vzadu si užívají ergonomicky tvarovaná sedadla a množství prostoru Středová loketní opěrka vzadu je místem pro umístění nápojů. Menší předměty lze snadno odložit a automatická 4zónová klimatizace umožňuje každému cestujícímu individuální nastavení teploty. Elektricky ovládané roletky bočních oknech a vzadu budou vašimi ochránci před slunečními paprsky. Na krátké cesty lze dozadu doprostřed posadit pátého cestujícího. Když potřebujete převézt hodně věcí, můžete sklopnými zadními sedadly dělenými v poměru 40:60 zvětšit zavazadlový prostor ze 460 na maximálně 1265 litrů.

ORIENTACE NA ŘIDIČE.

Luxus vždy stál na straně bezpečnosti: každý spínač, každý ukazatel a každý ovladač v BMW řady 6 Gran Coupé je vždy přesně tam, kde ho intuitivně očekáváte. Nalevo od volantu najdete tlačítko asistenčních systémů a nastavování osvětlení, zatímco přímo před vámi je přístrojová deska se všemi důležitými informacemi týkajícími se jízdy a bezpečnosti – tyto informace lze promítat přímo do zorného pole řidiče pomocí volitelného BMW Head-Up Displeje. Po pravé ruce řidiče je prostor pro doplňkový, volně stojící barevný displej s úhlopříčkou 10,25 palce. Přímo pod ním se nacházejí tlačítka osmi záložek, umožňující okamžitý přístup k přednastaveným funkcím a nastavením. O něco níže je umístěno ovládání klimatizace. Na středovém panelu se nachází volič převodových stupňů s tlačítkem Driving Experience Control – v bezprostřední blízkosti a intuitivně v dosahu řidiče. Vedle něj – rovněž ve snadném dosahu spolujezdce vpředu – je situován dotykový ovladač iDrive Touch.

SYSTÉM KOMFORTNÍHO PŘÍSTUPU.

SYSTÉM KOMFORTNÍHO PŘÍSTUPU.

Pokrokově snadná obsluha – systém komfortního přístupu umožňuje otevřít dveře vozu a nastartovat jeho motor, aniž byste se museli dotknout klíčku v kapse. Klíček, který může být umístěn v kapse kalhot nebo v tašce, je v okamžiku vašeho příchodu automobilem okamžitě rozpoznán. Jakmile dojde k automatickému odemčení dveří, může řidič nastoupit a stiskem tlačítka Start/Stop nastartovat motor. Funkčnost vozu je zajištěna až po autorizaci klíčku.

 

 

 

 

NEZÁVISLÉ TOPENÍ.

NEZÁVISLÉ TOPENÍ.

Nezávislé topení s časovačem umožní s předstihem vyhřát nebo vychladit interiér, i když je motor vypnutý. Předchází také námraze na oknech a jejich zamlžení.

Nezávislé topení se aktivuje a ovládá samostatným dálkovým ovladačem, aplikací BMW Connected nebo ovladačem iDrive. Zdrojem tepla je zařízení na ohřev vody. Je napojeno na palivový systém vozidla. Toto zařízení slouží rovněž k předehřátí studeného motoru, čímž se dále snižuje spotřeba paliva během fáze zahřívání. Nezávislé topení je možné aktivovat automaticky v předem nastavený čas, když venkovní teplota poklesne pod 15 °C, nebo jej lze manuálně zapnout bez ohledu na teplotu. Při teplejším počasí ventilace zaručuje komfortně vychlazený interiér.