PŘEDSTAVENÍ PLNÉ VÝKONU.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 6 Gran Coupé.

PŘEDSTAVENÍ PLNÉ VÝKONU.

Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 6 Gran Coupé.

Pocit naprosté kontroly – díky perfektní souhře mezi podvozkem, přesným řízením a špičkovými technologiemi. BMW řady 6 Gran Coupé se vypořádá i s těmi nejnáročnějšími silnicemi s působivou lehkostí.

PŘEDSTAVENÍ PLNÉ VÝKONU.Jízdní dynamika & Hospodárnost BMW řady 6 Gran Coupé.

Pocit naprosté kontroly – díky perfektní souhře mezi podvozkem, přesným řízením a špičkovými technologiemi. BMW řady 6 Gran Coupé se vypořádá i s těmi nejnáročnějšími silnicemi s působivou lehkostí.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

BMW EFFICIENTDYNAMICS.

Ať už je naším cílem dosažení maximálního výkonu nebo minimální spotřeby paliva, vždy děláme vše pro to, abyste si mohli vychutnat nezaměnitelnou radost z jízdy, jaké se Vám dostane jen ve voze BMW. BMW EfficientDynamics je strategie vyvinutá značkou BMW s cílem minimalizovat spotřebu paliva a emisí výfukových plynů na straně jedné a zároveň o zvýšit jízdní dynamiku a radost z jízdy. Jde o soubor technologií, který obnáší řešení pohonné jednotky, řízení spotřeby energie a koncepci BMW EfficientLightweight – dohromady utváří moderní přístup, který se dnes stal standardem ve všech vozech BMW.

Dnešní, nová generace zážehových a vznětových motorů řady BMW TwinPower Turbo se tak stala ztělesněním principů zdokonaleného výkonu a nižší spotřeby vozů BMW. K větší hospodárnosti dále přispívá také optimalizovaná aerodynamika vozů.

SPORTOVNÍ VÝFUK.

Jadrný zvuk sportovního výfukového systému perfektně doplňuje celkově atletický charakter tohoto vozu. Zvuk výfuku lze upravovat pomocí zabudované klapky ve výfukovém systému, která je ovládána voličem jízdních režimů Driving Experience Control. Jízdní režimy SPORT a SPORT+ jsou zvýrazněny vzrušujícím, ještě výraznějším zvukem výfuku, zatímco více komfortně orientované režimy doprovází diskrétnější zvukový projev, který se lépe hodí na dlouhé cesty a přispívá k luxusním zážitkům z jízdy.

8STUPŇOVÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

8stupňová převodovka Steptronic Sport se přizpůsobí vašemu individuálnímu jízdnímu stylu. Dokonale se hodí na komfortní popojíždění, ale také na velmi dynamickou jízdu. Kromě automatického řazení je kdykoliv možné volit rychlostní stupně manuálně. Řadit lze přes dynamicky tvarovaný volič rychlostních stupňů nebo pomocí řadicích páček na volantu.

Ve sportovním režimu se řazení zaměřuje na maximální možnou dynamiku. Obzvláště pečlivé nastavení rychlostních stupňů optimalizuje proces zrychlování a motor je po celou dobu udržován v otáčkách, které zaručují ultimativní výkon a hospodárnost. Rovněž zlepšuje pružné zrychlení, například při předjíždění jiného vozu.

Při jízdě vysokými rychlostmi snižuje osmý převodový stupeň otáčky motoru, a tím i spotřebu paliva a hlučnost motoru. Zde také přichází ke slovu nově vyvinutý hydrodynamický měnič. 8stupňová převodovka Steptronic Sport nabízí nejvyšší komfort řazení a nejlepší možnou hospodárnost.

 • Jízdní dynamika

  Funkce Launch Control je součástí 8stupňové sportovní převodovky Steptronic a umožňuje maximální možné zrychlení při rozjezdu z nulové rychlosti. K využití této funkce je třeba aktivovat krátkým stisknutím tlačítka DSC funkci DTC (Dynamic Traction Control), přesunout volič převodovky do polohy „S“, pevně stisknout brzdu a sešlápnout plynový pedál až na podlahu. Po uvolnění brzdy automobil začne maximálně zrychlovat do doby, než se sundá noha z plynového pedálu. To je vlastnost, která je určena pro radost z jízdy řidičům s dynamickými a sportovními ambicemi.

JÍZDNÍ DYNAMIKA.

Pocit naprosté kontroly – díky perfektní souhře mezi podvozkem, přesným řízením a špičkovými technologiemi. Pocit naprosté kontroly – díky perfektní souhře mezi podvozkem, přesným řízením a špičkovými technologiemi. BMW řady 6 Gran Coupé se vypořádá i s těmi nejnáročnějšími silnicemi s působivou lehkostí. Volič jízdních režimů Driving Experience Control dává na výběr mezi sportovně přímým kontaktem s vozovkou a pohodlným a uvolněným svezením.

 • Podvozek

  BMW řady 6 Gran Coupé nabízí díky špičkovým technologiím nejvyšší možnou kvalitu jízdy, precizní ovládání a mimořádnou směrovou stabilitu. Technologický základ poskytuje podvozek. Zaručuje optimální kontakt s povrchem vozovky a dokonalou přilnavost ve všech situacích – výsledek perfektního sladění techniky, dokonale propojených inteligentních systémů odpružení a dobře vyváženého rozložení hmotnosti. Tímto způsobem si lze vychutnat maximální bezpečnost i při sportovní jízdě. A také si užít maximum radosti z jízdy.

 • Integrální aktivní řízení

  Integrální aktivní řízení pro vozy s pohonem zadních kol kombinuje natáčení kol zadní nápravy s variabilním převodem řízení předních kol. Do rychlosti 60 km/h se zadní kola natáčejí opačným směrem ke kolům přední nápravy. Tím se de facto zmenší rozvor kol, což zlepšuje ovladatelnost a agilitu. V rychlostech nad 60 km/h se zadní kola natáčejí stejně jako kola přední nápravy. Rozvor vozu se tak jeví jako delší, což zlepšuje stabilitu a rovněž zvyšuje komfort – obzvláště ve chvíli, kdy náhle změníte jízdní pruh.

 • Volič jízdních režimů Driving Experience Control včetně režimu ECO PRO

  Volič jízdních režimů Driving Experience Control nabízí řidiči volbu mezi jízdním režimem COMFORT pro standardní nastavení motoru a převodovky, ECO PRO, který je zaměřený směrem k lepší hospodárnosti motoru, a režimem SPORT, který je navržen pro sportovnější jízdu. Režim ECO PRO přizpůsobuje charakteristiku plynového pedálu a převodovky, stejně jako klimatizace/topení pro co možná nejmenší spotřebu energie.

  Režim ECO PRO snižuje spotřebu paliva až o 20 %. Další snížení spotřeby paliva je možné díky funkci jízdy setrvačností a výpočtu trasy ECO PRO Route. 

  Trasy ECO PRO Route pomáhají efektivněji využívat palivo tím, že doporučí nejhospodárnější trasu k cíli a berou v úvahu hustotu provozu, individuální jízdní styl řidiče a místní podmínky. Funkce jízdy setrvačností umožňuje jet bez motoru až do rychlosti 160 km/h ve chvíli, kdy řidič sundá nohu z plynového pedálu a nesešlápne brzdový pedál. V režimu SPORT vůz reaguje daleko příměji, což má za následek dynamičtější jízdní zážitky.

BMW xDrive.

BMW xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive se dokonale přizpůsobí i těm nejnáročnějším podmínkám a povrchu vozovky, takže za všech okolností zajišťuje optimální trakci. Systém xDrive a kontrola jízdní stability (DSC) zajišťují, že vozidlo BMW bude stále bezpečné a stabilní. Systém xDrive ovládaný systémem snímačů DSC flexibilně a rychle rozděluje hnací sílu mezi nápravy, aby v zatáčkách zabránil přetáčivosti nebo nedotáčivosti. Zajišťuje tak mimořádnou směrovou stabilitu. Navíc zaručuje rychlé a bezpečné zrychlení i na kluzkých nebo strmých úsecích. Za kritických podmínek na silnici nemusí systém DSC tolik zasahovat. Pohon BMW xDrive tedy kombinuje všechny výhody pohonu všech kol – trakci, směrovou stabilitu a bezpečnost jízdy – s pověstnou agilitou BMW.

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ TOKŮ ENERGIÍ.

Inteligentní řízení toků energií v BMW řady 6 Gran Coupé zahrnuje technologie BMW EfficientDynamics, mezi které standardně patří režim ECO PRO, funkce Auto Start Stop a systém rekuperace kinetické energie. Vzájemná souhra těchto technologií zaručuje udržitelnou mobilitu a maximální hospodárnost.

 • Režim ECO PRO

  Režim ECO PRO pomáhá řidičům snížit spotřebu paliva až o 20 % v závislosti na jejich jízdním stylu – podle interní studie BMW o spotřebě paliva. Funkce jízdy setrvačností a režim ECO PRO ušetří dalších pět procent. Funkce jízdy setrvačností odpojí převodovku a kola od motoru, takže vůz jede vlastní setrvačností bez přísunu výkonu. Dojde k tomu v rychlostech od 50 až do 160 km/h, jakmile řidič uvolní plynový pedál a nezačne brzdit. 

  Funkce ECO PRO Route vypočítává nejhospodárnější trasu do cíle cesty v závislosti na dopravní situaci, jízdním stylu a hustotě dopravy. Palubní počítač ukazuje, kolik procent paliva je možné díky zvolení trasy ECO PRO Route v daný okamžik ušetřit.

 • Funkce Auto Start Stop

  Funkce Auto Start Stop zajišťuje, že palivo se spotřebovává pouze v případě, když se automobil pohybuje. Když vozidlo zastaví, například na semaforech nebo v koloně, funkce Auto Start Stop šetří palivo vypnutím motoru v okamžiku, kdy už běží na volnoběh a noha je pryč ze spojky (u manuální převodovky), nebo když se zabrzdí do úplného zastavení a drží se noha na pedálu brzdy (u převodovky Steptronic).

  Na informačním displeji se v tomto okamžiku zobrazí, zda je funkce Auto Start Stop aktivní. Jakmile řidič pustí brzdový pedál, motor automaticky naskočí.

  Funkce Auto Start Stop nikdy nedělá kompromisy v oblasti komfortu a bezpečnosti, což znamená, že zůstane neaktivní, dokud motor nedosáhne ideální provozní teploty, interiér není dostatečně vytopen/vychlazen a také pokud je baterie málo nabitá anebo se pohybuje volantem. Centrální řídicí jednotka nastartuje motor v případě, že je to potřeba, i v situaci, kdy automobil stojí – třeba v případě, že se přední okno začne mlžit. Funkci Auto Start Stop lze kdykoliv manuálně deaktivovat pouhým stiskem tlačítka.

 • Rekuperace kinetické energie

  Rekuperace kinetické energie: pokaždé, když brzdíte, zaniká kinetická energie. Až donedávna tato energie mizela nevyužita v podobě tepla. Systém rekuperace kinetické energie tento dlouho přehlížený potenciál využívá v situaci, kdy řidič sundá nohu z plynového pedálu, k výrobě elektrické energie
  Tato elektřina se následně využívá k dobíjení baterie. Systém chytrého řízení toků energií umožňuje, že alternátor nemusí běžet trvale, což snižuje zatížení motoru při akceleraci. Výsledkem je snížení spotřeby paliva a zvýšení výkonu – typické pro BMW EfficientDynamics