BUĎTE VE VEDENÍ. A NECHTE CELÝ SVĚT VÁS NÁSLEDOVAT.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive v BMW řady 6 Coupé.

Komunikace, informace a zábava – BMW ConnectedDrive Services & Aplikace vám dají zakusit zcela nový zážitek z mobility.*
* Některé Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro funkce BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání GoogleTM a také k praktickým kancelářským funkcím. K dispozici jsou rovněž informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích, které jsou přístupné přímo z vozu prostřednictvím menu ConnectedDrive.

Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services toho nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

ConnectedDrive Services

  • Aplikace

    Aplikace BMW je platforma, která umožňuje pohodlné používání vybraných aplikací pro chytré mobilní telefony ve vozech BMW. Aby řidiči vždy měli k dispozici širokou nabídku nejrůznějších služeb, BMW rozvíjí nejen své vlastní aplikace, jako například BMW Connected či M Laptimer, ale také úzce spolupracuje s partnery, jako je Napster, Deezer, Spotify, GoPro a Audible, takže tyto aplikace lze bezpečně používat také ve vozidle.

    Jednoduše připojte chytrý telefon do snap-in adaptéru nebo pomocí USB kabelu k vozidlu a spusťte aplikaci (nutné pouze v případě Apple iPhone). Všechny funkce aplikací pak můžete pohodlně ovládat přes ovladač iDrive. Díky úzké vazbě mezi BMW a mnoha různými dodavateli se výběr aplikací pro použití v automobilu neustále rozšiřuje.

  • Příprava pro Apple CarPlay®

    Díky přípravě pro Apple CarPlay® může řidič komfortně, bezpečně a bezdrátově používat kompatibilní telefony iPhone® i na cestách. Mnoho funkcí telefonu, jako je přehrávání hudby, textové zprávy, telefonování, Siri nebo vybrané aplikace třetích stran, lze zobrazovat a ovládat obvyklým způsobem prostřednictvím uživatelského rozhraní vozidla. Funkce související s přípravou pro Apple CarPlay je možné v závislosti na výbavě obsluhovat pomocí dotykového displeje, ovladače iDrive nebo hlasových povelů.

CONCIERGE SERVICES.

Pro všechny, kteří vždy chtěli vědět, jaké je mít svého vlastního asistenta, nyní existuje řešení: s informační službou Concierge Services z repertoáru BMW ConnectedDrive. Řidič je stiskem tlačítka spojen s operátorem v telefonním středisku BMW, který plní roli „osobního asistenta“ na silnici. Ať už hledáte konkrétní restauraci, nejbližší bankomat nebo otevřenou lékárnu – operátor v telefonním centru BMW vám vše zjistí a na přání odešle všechny potřebné údaje přímo do vašeho navigačního systému. Může vám také rezervovat místo v restauraci nebo objednat hotelový pokoj. Informační služba Concierge Services pracuje nezávisle na vašem mobilním telefonu a je k dispozici ve vaší zemi i v zahraničí – po celý den, sedm dní v týdnu a bez poplatků.

Concierge Services.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobní asistent, který usnadňuje mobilitu každodenního života a pomáhá dojet na místo určení včas a bez zbytečných stresů. Všechny relevantní informace jsou také neustále k dispozici na telefonu iPhone a hodinkách Apple Watch.

Destinace nalezené na internetu nebo prostřednictvím aplikací Yelp, Apple Maps či Google Maps lze snadno importovat do aplikace BMW Connected a následně je zcela plynule stiskem jediného tlačítka přenést do navigačního systému automobilu. Do agendy aplikace BMW Connected se automaticky importují záznamy kalendáře v telefonu, a to včetně adres a odpovídajících časů konání. Na základě informací o poloze a aktuální dopravní situace BMW Connected vypočítá ideální čas odjezdu, s předstihem na něj uživatele upozorní a následně jej dovede od zaparkovaného vozu přímo na adresu konání schůzky. V případě zpoždění zaviněného dopravní situací nebo absencí vhodného parkovacího místa v blízkosti schůzky lze prostřednictvím aplikace BMW Connected poslat účastníkům setkání textovou zprávu o předpokládaném času příchodu bez toho, aby bylo fyzicky nutné použít telefon. BMW Connected se navíc učí rozpoznávat často používané cíle cest a automaticky je přidává do svých kalkulací.

Aplikaci BMW Connected lze stáhnout z Apple App Store.

REMOTE SERVICES.

Služby Remote Services v aplikaci BMW Connected (k dispozici v Apple App Store) umožňují různé funkce vozu, jako je zamykání a odemykání dveří, ovládat dálkově.

Stejně jako zákaznický portál BMW ConnectedDrive, také aplikace nabízí možnost přistupovat k informacím o vozidle, jako je dojezd nebo stav oken a dveří. Díky tomu je řidič vždy plně informován o stavu vozidla, a to i na dálku. Všechny informace jsou navíc pohodlně sdruženy na jednom místě.

Tento balíček informací je završen zobrazením současné polohy vozu. Pro využití této funkce stačí zákazníkům jednoduše aktivovat funkce Remote Services v zákaznickém portálu BMW ConnectedDrive na www.bmw-connectedrive.com.

Remote Services.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION (RTTI).

Dopravní informace v reálném čase (RTTI) vždy přinášejí ty nejaktuálnější informace o dopravním provozu. Přesné údaje o době a trvání dopravních kolon nabízejí téměř okamžitý přehled o tom, co se děje na dálnicích, okresních silnicích a vnitrostátních dopravních tepnách, stejně jako na silnicích lokálního významu. Inteligentní doporučení alternativních objízdných tras řidiči napomáhá dojet na místo určení co možná nejefektivněji. Data o hustotě dopravy využívají informace o pohybech telefonů v sítích mobilních operátorů, sbírají se GPS data velkých fleetů vozidel, stejně tak jako z aplikací v chytrých telefonech nebo zpráv od policie. V potaz se berou také zaběhnuté dopravní zvyklosti, jako je například čas, kdy se dopravní zácpy vyskytují nejčastěji. Prezentace informací je velmi přehledná, stupně intenzity dopravy se zobrazují zeleně, žlutě, oranžově a červeně.

Real Time Traffic Information.

EMERGENCY CALL.

Systém inteligentního tísňového volání Emergency call nabízí rychlou, individualizovanou službu nepřetržité asistence a také podporu vyškolených pracovníků – ve vašem jazyce, a to dokonce i v zahraničí. V případě vážné nehody, kdy dojde k aktivaci airbagu nebo předpínačů bezpečnostních pásů, je automaticky uskutečněno tísňové volání Emergency call. Důležité informace, jako je přesná poloha vozidla, závažnost nehody a možné riziko poranění cestujících, jsou odeslány do zákaznického centra BMW pomocí integrované SIM karty, která je nezávislá na soukromém mobilním telefonu. Zákaznické centrum BMW informuje záchranné složky a do jejich příjezdu zajistí asistenci po telefonu. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně. To se může hodit například v případě, když pomoc vyžadují i další účastníci provozu.

Emergency call.