ESTETIKA. PRO VIZIONÁŘE.

Design BMW řady 7.

ESTETIKA. PRO VIZIONÁŘE.

Design BMW řady 7.

„Nové BMW řady 7 je ztělesněním našeho pojetí moderního luxusu. Technické inovace a mimořádnou kvalitu všech detailů považujeme za stejně nepostradatelné, jako emotivní ztvárnění designového jazyka a pocit pohodlí uvnitř vozu. Během procesu navrhování tohoto vozu jsme pracovali s myšlenkou ,technologické poezie‘ – dokonalé interakce mezi progresivními technologiemi a jejich prolnutím do designu.“

 

Karim Habib, šéfdesignér automobilů BMW

ESTETIKA. PRO VIZIONÁŘE.Design BMW řady 7.

„Nové BMW řady 7 je ztělesněním našeho pojetí moderního luxusu. Technické inovace a mimořádnou kvalitu všech detailů považujeme za stejně nepostradatelné, jako emotivní ztvárnění designového jazyka a pocit pohodlí uvnitř vozu. Během procesu navrhování tohoto vozu jsme pracovali s myšlenkou ,technologické poezie‘ – dokonalé interakce mezi progresivními technologiemi a jejich prolnutím do designu.“

 

Karim Habib, šéfdesignér automobilů BMW

Read more

DESIGN EXTERIÉRU.

Dynamické proporce, čisté linie a tvarované plochy: BMW řady 7 představuje typický design BMW v jeho nejelegantnější podobě. Ať už se jedná o směrem vpřed se svažující přední část, protažené boky nebo mohutnou zadní část, z BMW řady 7 vyzařuje přirozený a autoritativní vzhled ze všech úhlů.

 • Sebejistá přední část

  V přední části vynikají široké rámečky velkých a vzpřímených ledvinek tvořících masku chladiče, které BMW řady 7 propůjčují dynamický charakter. Spodní nasávací otvor, opticky rozdělený na tři části, se táhne po celé délce předního nárazníku a automobilu dodává výjimečně autoritativní a osobitý vzhled. Standardem jsou LED světlomety; volitelné Adaptivní LED světlomety mají vnitřní světelné trubice, jež je propojují s maskou chladiče. Osvětlovací technologií, posouvající BMW řady 7 doslova o světelné roky vpřed, jsou laserové světlomety BMW Laserlight, které prozrazují modré horizontální světelné proužky uprostřed světlometů.

 • Elegentní boční partie

  Jemně se svažující linie střechy vytváří při pohledu z boku obzvláště elegantní siluetu. Boční chromové lišty oken hladce přecházejí do Hofmeisterova záhybu. Dvojitý prolis s integrovanými madly dveří se ve dvou rovnoběžných linkách táhne z přední části až do zadních svítilen. Tyto dvě linky mezi sebou vytvářejí úzkou plochu, jevící se díky souhře světla a stínů jako jednolitý pruh světla, zdůrazňující délku i boční výšku BMW řady 7. Vyvážený vzhled a opticky nízko položené těžiště tohoto sedanu jsou podpořeny chromovou lištou vedoucí ze vzduchových průduchů Air Breather po celé délce vozu.

 • Mohutná zadní část

  Horizontální uspořádání všech zadních prvků zvýrazňuje šířku a autoritu BMW řady 7. Horizontální pochromovaná lišta se směle táhne napříč celou šířkou vozidla a vytváří optické propojení mezi svítilnami. Zadní svítilny ve tvaru písmene L vůbec poprvé pokračují ve „skleněné“ geometrii, která jim dodává ještě nápadnější vzhled. Koncovky výfuku jsou zakončeny výrazným chromovým rámečkem. V kombinaci s širokým rozchodem zadních kol a zvýrazněnými blatníky opticky snižují těžiště a BMW řady 7 propůjčují unikátní vzhled také při pohledu zezadu.

PŘEDNÍ MASKA CHLADIČE ACTIVE AIR STREAM.

Jedním ze skutečně unikátních designových prvků přední části BMW řady 7 je maska chladiče s aktivními klapkami Active Air Stream. Nasávací otvory s chromovými lamelami jsou viditelné a aktivně usměrňují proudící vzduch. Pokud se nároky na chlazení motoru zvýší, nasávací otvory se otevřou. Jsou-li uzavřené, zlepšují aerodynamiku vozu a díky chromovým vertikálním lamelám přispívají k mimořádně atraktivnímu vzhledu.

DESIGN INTERIÉRU

Ať už v BMW řady 7 sedíte kdekoliv, pokrokovou atmosféru luxusního prostředí doslova cítíte. Virtuózní kompozice materiálů, tvarů, barev a inovativních technologií doprovází ty, kteří se chtějí posouvat kupředu – ať už ze zadního sedadla, nebo ze sedadla řidiče.

Atmosféra & Komfort.

Nová éra jízdního komfortu v BMW řady 7.

 • Pro cestující vzadu

  Na zadních sedadlech je vše zaměřeno na cestování v luxusním prostředí. Cestující si dopřávají prostorný komfort a řadu exkluzivních zábavních výbavových prvků. Odnímatelný tablet Touch Command nabízí plně integrované ovládání komfortních a zábavních funkcí.
  Se speciální výbavou „Executive Lounge“ si pasažér sedící vpravo vzadu může cestu užívat v obzvláště pohodlné pozici. Stolek zabudovaný do středové loketní opěrky je potažený černou kůží Nappa a je kvalitní na pohled i na dotek. Kromě toho prosklená panoramatická střecha Sky Lounge v prodloužené verzi BMW řady 7 vytváří prostornou a prosvětlenou atmosféru a podle potřeby ji lze barevně osvítit pomocí nepřímého osvětlení z volitelné výbavy. To je skvělá atmosféra pro poslech mimořádně kvalitní prostorové audioaparatury Bowers & Wilkins Diamond surround sound s výkonem 1400 wattů.

 • Pro řidiče a spolujezdce

  Směrem k řidiči natočený středový panel BMW řady 7 se stává jevištěm technologických inovací. BMW je prvním výrobcem nabízejícím možnost ovládání gesty, takže základní příkazy mohou být prováděny pohybem ruky. Podobně promyšlená je pokročilá funkce hlasového ovládání, dotykový ovladač iDrive Touch nebo alternativně i dotykový displej, který lze ve spojení s navigačním systémem Professional ovládat přímo prostřednictvím 10,25palcového barevného LCD displeje.
  Displeje přístrojového štítu za koženým volantem jsou v závislosti na zvoleném jízdním režimu propojené s různými grafickými symboly. Na dotyk příjemná multifunkční tlačítka jsou rozmístěna trojrozměrně a zasazena do leštěného chromu. Elegantní uskupení s horizontálními plochami přitahuje pozornost a je umocněno vizuálními akcenty nepřímého vnitřního osvětlení.

DOKONALOST V DETAILECH.

BMW řady 7 zosobňuje precizní a kvalitní zpracování nejvyšší úrovně. Důkazem je design „plovoucích“ zpětných zrcátek. Boční zpětná zrcátka jako by organicky rostla ze spodní lišty bočních oken. Kromě toho, že vypadají moderně a elegantně, zlepšují aerodynamiku vozu. Dalšími příklady skutečně vytříbených designových detailů je přední maska chladiče s aktivními klapkami Active Air Stream s chromovými vertikálními lamelami, osobitě ztvárněná kola z lehkých slitin a jemně začleněný Hofmeisterův záhyb.

Harmonickou kombinaci uvnitř vozu vytvářejí vysoce kvalitní materiály, jako je chrom, šedé dřevěné obložení interiéru Poplar Grain Grey a exkluzivní kožené čalounění sedadel Nappa v bílém provedení Ivory White. Vysoká úroveň ruční práce je patrná i na přístrojové desce s prvky, jež jsou individuálně sladěné již během výrobního procesu a vytvářejí ničím nenarušený celkový obraz.

BMW Individual Collection s exkluzivními kombinacemi materiálů a barev nabízí pestré možnosti individuálního přizpůsobení BMW řady 7. Mezi ně patří celokožené čalounění BMW Individual Merino v hnědé barvě Mediterranean Brown Tartufo s ručně zhotovenými detaily, jako je imitace prošívání v pleteném vzoru, ručně pletené lemování a barevné kontrastní prošívání.

 • M Driver’s paket.

  M Driver’s paket zvyšuje maximální rychlost ze standardních 250 km/h na 305 km/h. M Driver’s paket lze objednat přímo při pořizování nového vozidla, nebo ho je možné snadno přidat do výbavy až později. Jakmile je nainstalován, všechna ostatní technická data zůstávají nezměněna. Paket obsahuje voucher na intenzivní trénink BMW M, který je součástí programu BMW Driving Experience. Pokud je paket objednán vícekrát, trénink v podobě Driving Experience lze vyměnit za odlišný druh tréninku, tentokrát však s dalším poplatkem.

Speciální edice „Montblanc for BMW“.

Speciálně vybírané materiály, propracovaný design a prvotřídní funkčnost – dokonalý luxus má mnoho aspektů. Speciální edice „Montblanc for BMW“ je oslavou nadšení, které obě společnosti sdílejí v otázkách nekompromisní kvality a zpracování. Právě v tomto duchu Montblanc vyvinul kolekci vybraného příslušenství exkluzivně pro BMW řady 7.
Kožené výrobky a psací potřeby tvoří dokonalý pár, a to jak pro každodenní život, tak pro cesty na dlouhé vzdálenosti v luxusním prostředí. Všechny objekty na sobě mají embosované prvky ve stylu BMW řady 7 a současně nesou hrdý nápis „Montblanc for BMW“. Od jara 2016 bude tato exkluzivní série k dispozici jako součást doplňků BMW Lifestyle u vybraných BMW dealerů.

 • Spotřeba paliva a emisí CO2 pro modely BMW řady 7 se vznětovým nebo zážehovým motorem*.
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 12,6* až 4,4
  Kombinované emise CO2 (g /km): 294* až 116

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro modely BMW řady 7 iPerformance**:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 2.3 až 2.1
  Kombinované emise CO2 (g /km): 53 až 49
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh / 100 km): 13,9 až 12,5

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW 750Li xDrive:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 8.5 až 8.3
  Kombinované emise CO2 (g /km): 197 až 192

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW M760Li xDrive a BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence*:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 12.6
  Kombinované emise CO2 (g /km): 299

  Fuel consumption and CO2 emissions for the BMW 730d:
  Fuel consumption in l/100 km (combined): 4.9 až 4.5
  CO2 emissions in g/km (combined): 129 až 119

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW 740Le iPerformance:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km):2.1
  Kombinované emise CO2 (g /km): 49
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh / 100 km): 12.5

  * Předbězné údaje
  ** Předbězné údaje

  Modely BMW iPerformance 740e, 740Le a 740Le xDrive budou dostupné během roku 2016.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a spotřeby elektrické energie závisejí na rozměrech použitých kol a pneumatik.
  Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.