INOVACE, KTERÉ PŘEDBĚHLY DOBU.

Inovativní funkce BMW řady 7.

INOVACE, KTERÉ PŘEDBĚHLY DOBU.

Inovativní funkce BMW řady 7.

Hledání průkopnických inovací je hnací silou inženýrů BMW. Inovativní funkce BMW řady 7, jako je ovládání gesty BMW Gesture Control, laserové světlomety BMW Laserlight nebo dálkově ovládané parkování, stanovují další standardy pro budoucnost. Kromě toho, s funkcí BMW Touch Control se do vozu BMW poprvé dostává tablet ovládající vybrané funkce vozu.

INOVACE, KTERÉ PŘEDBĚHLY DOBU.Inovativní funkce BMW řady 7.

Hledání průkopnických inovací je hnací silou inženýrů BMW. Inovativní funkce BMW řady 7, jako je ovládání gesty BMW Gesture Control, laserové světlomety BMW Laserlight nebo dálkově ovládané parkování, stanovují další standardy pro budoucnost. Kromě toho, s funkcí BMW Touch Control se do vozu BMW poprvé dostává tablet ovládající vybrané funkce vozu.

Read more

LASEROVÉ SVĚTLOMETY BMW LASERLIGHT.

Laserové světlomety BMW Laserlight mají v režimu dálkových světel dosah až 600 metrů, což je téměř dvojnásobná vzdálenost než u běžných světlometů. Laserové světlomety BMW Laserlight zvyšují bezpečnost a zlepšují viditelnost v nočních hodinách. Laserové světlomety BMW Laserlight obsahují LED potkávací světlomety a LED dálkové světlomety s laserovým modulem. Extrémně jasné laserové světlomety BMW Laserlight dosahují ve srovnání s konvenčními světlomety podstatně vyšší světelné intenzity. Světlomety s laserovými moduly se vyznačují modrými designovými proužky a nápisem „BMW Laserlight“, které je vizuálně odlišují. Laserové světlomety BMW Laserlight obsahují také LED obrysová světla, LED světla pro denní svícení, LED směrové ukazatele, LED odbočovací světla, adaptivní světlomety a BMW Selective Beam (neoslňující asistent dálkových světel).

BMW TOUCH COMMAND.

BMW Touch Command je tablet se 7ʺ displejem integrovaným do středové loketní opěrky vzadu. Je spojen se systémy vozidla a nabízí komplexní možnosti ovládání a nastavování různých funkcí.

Pomocí tabletu lze například nastavit zadní sedadla či přední sedadlo spolujezdce. Ovládat je možné mnoho dalších funkcí, mezi které patří klimatizace, topení a vyhřívání sedadel vzadu. Měnit lze i nastavení ambientního osvětlení interiéru, zatmavení skleněného střešního okna a roletek proti oslnění. Navíc je možné ovládat například vybraná média (třeba přehrávání filmu) na displejích pro cestující vzadu.

Přenosný systém BMW Touch Command lze jednoduše nabíjet pomocí snap-in adaptéru.

OVLÁDÁNÍ GESTY BMW GESTURE CONTROL.

S funkcí BMW Gesture Control lze prostřednictvím předem definovaných pohybů ruky ovládat vybrané funkce. Jednoduchá gesta, jako například „ukazování“ či „máchnutí“, jsou identifikována v oblasti nad středovou konzolí a spustí funkce, jako jsou například přijetí nebo odmítnutí příchozího telefonního hovoru, aktivace či zrušení navigování nebo zahájení a ukončení hlasového nahrávání. Hlasitost audiosystému lze ovládat krouživými pohyby ukazováčku. Ovládání gesty doplňuje již existující ovládací systémy, jako je dotykový ovladač iDrive Touch.

Aktivní dostupná gesta se zobrazují na kontrolním displeji a řidiči nebo spolujezdci pomáhají v jejich používání. Kromě toho systém na gesta okamžitě zvukově a vizuálně zareaguje.

Atmosféra & Komfort.

Nová éra jízdního komfortu v BMW řady 7.

 • Navigační systém Professional s dotykovým displejem

  Navigační systém Professional se vyznačuje elegantním designem a vynikající škálou nabízených služeb. Tento přehledný integrovaný navigační systém se obsluhuje prostřednictvím systému iDrive, dotykového ovladače iDrive Touch a dotykového displeje. Systém se skládá z hlasového ovládání, rádia BMW Professional s jednotkou pro přehrávání DVD, stejně jako z 20GB pevného disku pro ukládání hudebních souborů. Rovněž je přizpůsoben pro použití služby RTTI. Vestavěný 10,25palcový barevný LCD displej s funkcí rozdělení (hlavní a doplňková část) je navržen pro optimální čitelnost a přehlednost.
  Ovládání umožňuje plynulé přepínání mezi jednotlivými formami zadávání pokynů prostřednictvím dotykového ovladače iDrive, jehož na dotyk citlivý povrch umožňuje zadávání cílových destinací do navigačního systému pohybem prstu, prostřednictvím dotykového displeje, gesty nebo hlasovým ovládáním, stejně jako prostřednictvím sedmi záložek.
  Systém ve vybraných evropských zemích až čtyřikrát do roka, a to po dobu tří let, automaticky aktualizuje mapové podklady

DÁLKOVĚ OVLÁDANÉ PARKOVÁNÍ.

Funkce dálkově ovládaného parkování řidiči umožňuje pohodlně vystoupit z vozu dřív, než ho pomocí dálkového ovládání pohybem vpřed zaparkuje do úzkého parkovacího místa nebo garáže, případně pohybem vzad s vozem z těchto míst vycouvá. Funkci dálkově ovládaného parkování řidič aktivuje mimo vozidlo pomocí BMW klíče s displejem.

Celý proces parkování monitoruje systém PDC, parkovací asistent a také kamery Surround View. Aby řidič mohl funkce dálkového ovládaného parkování využít, musí vozidlo k parkovacímu místu nebo garáži stát rovně a čelně. V případě potřeby může řidič vozidlo během procesu parkování kdykoliv zastavit.

Jakmile je vůz zaparkován, motor lze vypnout klíčkem. Když nastane čas opět vyrazit, motor je možné pomocí klíčku také nastartovat. Při dálkově řízeném vyjíždění z parkovacího místa vůz automaticky couvá v přímém směru.

KLÍČ S DISPLEJEM BMW.

Klíč s displejem BMW zobrazuje nejrůznější informace o stavu vozu a umožňuje ovládání vybraných funkcí přes integrovaný dotykový displej. Klíč zobrazuje čas, informace o stavu palivové nádrže, dojezd, servisní upomínky, stejně jako momentální stav centrálního zamykání, oken a prosklené střechy. Kromě toho lze přes klíč s displejem BMW ovládat tuto výbavu: dálkově ovládané parkování a nezávislé topení. Klíč s displejem BMW je možné nabíjet bezdrátově nebo kabelem USB, který je součástí výbavy.

BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ TELEFONU.

Bezdrátové nabíjení telefonu zahrnuje bezdrátový nabíjecí dok a integrovaný varovný systém pro případ zapomenutí telefonu ve voze. Kromě toho je k dispozici dvojice funkčních USB zdířek, každá až se dvěma ampéry nabíjecího proudu pro rychlé nabíjení mobilních zařízení. Technická připravenost pro WiFi hotspot umožňuje použití placeného internetu dle standardu LTE.

Střešní anténa zaručuje lepší příjem signálu a druhý mikrofon se postará o lepší kvalitu hands-free hovoru pro řidiče a cestujícího vpředu. Druhý mikrofon navíc efektivně odstraní všechny ruchy z oblasti pro cestující vpředu.

Pomocí Bluetooth rozhraní mohou být současně připojeny dva mobilní telefony a jeden přenosný audio přehrávač. Paket bezdrátového nabíjení telefonu zahrnuje funkci Bluetooth Office s přístupem ke kalendáři, a pro kompatibilní chytré telefony funkce SMS a e-mailu.


REŽIM ADAPTIVE MODE.

REŽIM ADAPTIVE MODE.

Adaptivní režim je inteligentní a interaktivní funkce voliče jízdních režimů Driving Experience Control. Adaptivní režim ovlivňuje chování dynamické kontroly tlumičů, řízení a převodovky Steptronic a nepřetržitě upravuje nastavení tak, aby vyhovovalo aktuální jízdní situaci. V adaptivním režimu systém zohledňuje řadu ukazatelů, jako aktivace plného plynu, pohyby volantu, systém pro udržení rychlosti a individuální styl řízení daného řidiče. Kromě toho systém spoléhá na interakci s navigací v reálném čase a připravuje podvozek na nadcházející zatáčky. Kromě adaptivního režimu si může řidič rovněž vybrat režim SPORT, COMFORT nebo ECO PRO.

 • Spotřeba paliva a emisí CO2 pro modely BMW řady 7 se vznětovým nebo zážehovým motorem*.
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 12,6* až 4,4
  Kombinované emise CO2 (g /km): 294* až 116

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro modely BMW řady 7 iPerformance**:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 2.3 až 2.1
  Kombinované emise CO2 (g /km): 53 až 49
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh / 100 km): 13,9 až 12,5

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW 750Li xDrive:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 8.5 až 8.3
  Kombinované emise CO2 (g /km): 197 až 192

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW M760Li xDrive a BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence*:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 12.6
  Kombinované emise CO2 (g /km): 299

  Fuel consumption and CO2 emissions for the BMW 730d:
  Fuel consumption in l/100 km (combined): 4.9 až 4.5
  CO2 emissions in g/km (combined): 129 až 119

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW 740Le iPerformance:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km):2.1
  Kombinované emise CO2 (g /km): 49
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh / 100 km): 12.5

  * Předbězné údaje
  ** Předbězné údaje

  Modely BMW iPerformance 740e, 740Le a 740Le xDrive budou dostupné během roku 2016.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a spotřeby elektrické energie závisejí na rozměrech použitých kol a pneumatik.
  Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.