PRŮKOPNÍK. S CELÝM SVĚTEM NA PALUBĚ.

Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive v BMW řady 7.

Komunikace, informace a zábava – BMW ConnectedDrive Služby & aplikace vám dají zakusit zcela nový zážitek z mobility. Například můžete v předstihu a na dálku nastavit teplotu klimatizace uvnitř vašeho BMW řady 7, nebo využít služeb Concierge Services jako vašeho osobního průvodce na cestách.*
* Některé Služby & Aplikace BMW ConnectedDrive nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

Read more

CONNECTEDDRIVE SERVICES.

Výbava ConnectedDrive Services tvoří základ pro používání osobního digitálního asistenta mobility BMW Connected ve vozidle a zároveň zajišťuje přístup k funkcím BMW ConnectedDrive, které řidiči na jeho cestách poskytují široké spektrum informací, zábavy a služeb.

Jejich součástí je přístup k aktuálním a lokalizovaným informacím v podobě počasí, zpráv, online vyhledávání GoogleTM a také k praktickým kancelářským funkcím. K dispozici jsou rovněž informace o cenách pohonných hmot či parkovacích místech, stejně tak jako průvodce po hotelích, které jsou přístupné přímo z vozu bez nutnosti použití chytrého telefonu prostřednictvím menu ConnectedDrive.

Součástí je také pohodlný, bezpečný a neomezený přístup k vybraným aplikacím v chytrých telefonech. Služby ConnectedDrive Services rovněž umožňují přístup do obchodu BMW ConnectedDrive Store, kde lze kdykoliv objednat a prodloužit funkce podle individuálních potřeb zákazníka. Výbava ConnectedDrive Services toho nabízí ještě mnohem více a z každé cesty ve voze BMW učiní nezapomenutelný zážitek.

 • Aplikace

  Prvek výbavy Apps je platforma umožňující pohodlné používání vybraných aplikací pro chytré telefony ve vozidlech BMW. Kromě toho, že společnost BMW vyvíjí vlastní aplikace, např. aplikaci BMW Connected a aplikaci BMW M Laptimer, také úzce spolupracuje s partnery, jako jsou Spotify, Napster, GoPro, Deezer a Audible, aby mohli zákazníci ve vozech bezpečně využívat také další aplikace třetích stran.

  Kompatibilní chytrý telefon lze k vozidlu jednoduše připojit pomocí Snap-In adaptéru, USB kabelu nebo bezdrátově. Všechny funkce aplikací lze pohodlně ovládat pomocí ovladače iDrive. Výběr aplikací, které lze používat ve vozidle, se neustále rozšiřuje díky úzkému partnerství mezi společností BMW a různými dodavateli. Další informace naleznete na www.bmw.com/apps.

 • Zákaznický portál BMW ConnectedDrive

  Na zákaznickém portálu BMW ConnectedDrive lze spravovat osobní informace a nastavení vozidla, které je nezbytné nebo užitečné při používání funkcí BMW ConnectedDrive ve vozidle, v různých aplikacích nebo call centru BMW ConnectedDrive. Služby a aplikace vhodné pro konkrétní vozidla lze na základě individuálních potřeb zakoupit z obchodu BMW ConnectedDrive Store. Zákazník může zjišťovat užitečné informace o aktuálním stavu svého BMW, a to z nejrůznějších oblastí. Například může zjistit stav ujetých kilometrů, dojezd vozu, stav zavření dveří, víka zavazadlového prostoru a oken, případně může zkontrolovat zprávy ohledně údržby nebo kontrolní zprávy Check Control. K dispozici jsou také informace o aktuální poloze vozidla, o počasí a technické údaje o vozidle. Služby Remote Services lze aktivovat a ovládat prostřednictvím zákaznického portálu. Vozidlo lze předehřát nebo vychladit na konkrétní čas odjezdu, lze jej odemknout nebo zamknout, lze aktivovat klakson nebo zablikat světly. Aktuální poloha vozidla se zobrazuje na mapě spolu s aktuální dopravní situací. Lze vyhledávat body zájmu a zasílat je do vozidla. K ovládání slouží hlavní displej vozidla a aplikace BMW ConnectedDrive, jejíž rozhraní je optimalizováno pro použití na chytrých telefonech či tabletech.

 • Příprava pro Apple CarPlay®

  Díky přípravě pro Apple CarPlay® může řidič komfortně, bezpečně a bezdrátově používat kompatibilní telefony iPhone® i na cestách. Mnoho funkcí telefonu, jako je přehrávání hudby, textové zprávy, telefonování, Siri nebo vybrané aplikace třetích stran, je možné zobrazovat a ovládat obvyklým způsobem prostřednictvím uživatelského rozhraní vozidla. Funkce související s přípravou pro Apple CarPlay lze obsluhovat pomocí dotykového displeje, ovladače iDrive nebo hlasových povelů.

BMW CONNECTED.

BMW Connected je osobní asistent, který usnadňuje mobilitu každodenního života a pomáhá dojet na místo určení včas a bez zbytečných stresů. Všechny relevantní informace jsou také neustále k dispozici na telefonu iPhone a hodinkách Apple Watch.

Destinace nalezené na internetu nebo prostřednictvím aplikací Yelp, Apple Maps či Google Maps lze snadno importovat do aplikace BMW Connected a následně je zcela plynule stiskem jediného tlačítka přenést do navigačního systému automobilu. Do agendy aplikace BMW Connected se automaticky importují záznamy kalendáře v telefonu, a to včetně adres a odpovídajících časů konání. Na základě informací o poloze a aktuální dopravní situace aplikace BMW Connected vypočítá ideální čas odjezdu, s předstihem na něj uživatele upozorní a následně jej dovede od zaparkovaného vozu přímo na adresu konání schůzky. V případě zpoždění zaviněného dopravní situací nebo absencí vhodného parkovacího místa v blízkosti schůzky lze prostřednictvím aplikace BMW Connected poslat účastníkům setkání textovou zprávu o předpokládaném času příchodu bez toho, aby bylo fyzicky nutné použít telefon. BMW Connected se navíc učí rozpoznávat často používané cíle cest a automaticky je přidává do svých kalkulací.

Aplikaci BMW Connected lze stáhnout z Apple App Store.

CONCIERGE SERVICE.

Pokud jste chtěli vědět, jaké to je, mít svého osobního asistenta, teď máte příležitost to zjistit: s informační službou Concierge Service od BMW ConnectedDrive. Stisk tlačítka vás spojí se zaměstnancem telefonického centra BMW, který vám je na cestách k dispozici jako váš „osobní asistent“. Ať už hledáte konkrétní restauraci, nejbližší bankomat nebo otevřenou lékárnu – zaměstnanec telefonického centra BMW pro vás vyhledá veškeré informace a na žádost vám je zašle přímo do navigačního systému. Informační služba Concierge Service funguje nezávisle na operátorovi vašeho mobilního telefonu a je vám bezplatně k dispozici 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a to jak v domovské zemi, tak i v zahraničí – bez nutnosti cokoliv platit.

REAL TIME TRAFFIC INFORMATION (RTTI).

Služba Real Time Traffic Information přináší vždy ty nejaktuálnější informace o dopravním provozu. Přesné informace o době a trvání dopravních kolon nabízejí téměř okamžitý přehled o tom, co se děje na dálnicích, okresních silnicích a vnitrostátních dopravních tepnách, stejně jako na silnicích lokálního významu či ve městě. Inteligentní doporučení alternativních objízdných tras řidiči napomáhá dojet na místo určení co možná nejefektivněji. Data o hustotě dopravy využívají informace o pohybech telefonů v sítích mobilních operátorů, sbírají se GPS data velkých fleetů vozidel, stejně tak jako z aplikací v chytrých telefonech nebo zpráv od policie. V potaz se berou také zaběhnuté dopravní zvyklosti, jako jsou například časy, kdy se dopravní zácpy vyskytují nejčastěji. Díky funkci Hazard Preview jsou od ostatních vozů BMW shromažďována upozornění na další možná nebezpečí a poté zasílána přímo do vozidla.

Vizualizace dopravních informací je optimalizovaná díky zobrazování silnic v zelené, žluté, oranžové a červené barvě. A navíc, volitelná výbava Real Time Traffic Information obsahuje i službu On-Street Parking Information pro specifické a efektivní vyhledávání parkovacích míst.

EMERGENCY CALL.

Systém inteligentního tísňového volání Emergency call nabízí rychlou, individualizovanou službu nepřetržité asistence a také podporu vyškolených pracovníků – ve vašem jazyce, a to dokonce i v zahraničí. Pokud dojde v případě nehody k aktivaci airbagu nebo například předpínačů bezpečnostních pásů, systém Emergency call se spojí s tísňovou linkou. Důležité informace, jako je přesná poloha vozidla, závažnost nehody a možné riziko poranění cestujících, jsou odeslány do zákaznického centra BMW pomocí integrované SIM karty, která je nezávislá na soukromém mobilním telefonu. Zákaznické centrum BMW informuje záchranné složky a do jejich příjezdu zajistí asistenci po telefonu. Tísňové volání může být aktivováno také manuálně. To se může hodit například v případě, když pomoc vyžadují i další účastníci provozu.


Inteligentní tísňové volání je dostupné jen na ConnectedDrive trzích mimo ČR a Dánsko.

TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ BMW TELESERVICE.

Rychlejší, jednodušší, pohodlnější: inovativní tísňové volání BMW nabízí profesionální pomoc při nehodách v nízkých rychlostech. Vaše BMW díky senzorům rozpozná nehody v nízkých rychlostech, automaticky zobrazí varovné upozornění na displeji iDrive a nabídne řidiči přímé spojení s asistenční službou BMW. Stačí jedno kliknutí na ovladači iDrive a řidič je automaticky spojen se specialisty z asistenční služby BMW, kteří poskytnou profesionální podporu a pomoc díky relevantním informacím o nehodě, které získají přímo z vysílání vozidla.

REMOTE SERVICES.

Služby Remote Services v aplikaci BMW Connected (k dispozici v Apple App Store) umožňují různé funkce vozu, jako je zamykání a odemykání dveří, ovládat dálkově.

Stejně jako zákaznický portál BMW ConnectedDrive, také aplikace nabízí možnost přistupovat k informacím o vozidle, jako je dojezd nebo stav oken a dveří. Díky tomu je řidič vždy plně informován o stavu vozidla, a to i na dálku. Všechny informace jsou navíc pohodlně sdruženy na jednom místě.

Tento balíček informací je završen zobrazením současné polohy vozu. Pro využití této funkce stačí zákazníkům jednoduše aktivovat funkce Remote Services v zákaznickém portálu BMW ConnectedDrive na www.bmw-connectedrive.com.

 • Spotřeba paliva a emisí CO2 pro modely BMW řady 7 se vznětovým nebo zážehovým motorem*.
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 12,6* až 4,4
  Kombinované emise CO2 (g /km): 294* až 116

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro modely BMW řady 7 iPerformance**:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 2.3 až 2.1
  Kombinované emise CO2 (g /km): 53 až 49
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh / 100 km): 13,9 až 12,5

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW 750Li xDrive:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 8.5 až 8.3
  Kombinované emise CO2 (g /km): 197 až 192

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW M760Li xDrive a BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence*:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 12.6
  Kombinované emise CO2 (g /km): 299

  Fuel consumption and CO2 emissions for the BMW 730d:
  Fuel consumption in l/100 km (combined): 4.9 až 4.5
  CO2 emissions in g/km (combined): 129 až 119

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW 740Le iPerformance:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km):2.1
  Kombinované emise CO2 (g /km): 49
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh / 100 km): 12.5

  * Předbězné údaje
  ** Předbězné údaje

  Modely BMW iPerformance 740e, 740Le a 740Le xDrive budou dostupné během roku 2016.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a spotřeby elektrické energie závisejí na rozměrech použitých kol a pneumatik.
  Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.