RELAXACE. NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI.

Atmosféra & Komfort v BMW řady 7.

RELAXACE. NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI.

Atmosféra & Komfort v BMW řady 7.

BMW řady 7 rozšiřuje pro BMW typickou radost z jízdy o nově získanou radost ze svezení. Cestující na zadních sedadlech hýčká velkorysý vnitřní prostor. Zatímco technologie aktivního podvozku Executive Drive Pro nabízí zážitek z jízdy v neomezeném komfortu, kombinovaný s mimořádnou jízdní dynamikou za všech okolností, designové nepřímé osvětlení a inovativní komfortní a zábavní funkce zaručují nejvyšší úroveň radosti z cestování.

RELAXACE. NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI.Atmosféra & Komfort v BMW řady 7.

BMW řady 7 rozšiřuje pro BMW typickou radost z jízdy o nově získanou radost ze svezení. Cestující na zadních sedadlech hýčká velkorysý vnitřní prostor. Zatímco technologie aktivního podvozku Executive Drive Pro nabízí zážitek z jízdy v neomezeném komfortu, kombinovaný s mimořádnou jízdní dynamikou za všech okolností, designové nepřímé osvětlení a inovativní komfortní a zábavní funkce zaručují nejvyšší úroveň radosti z cestování.

Read more

AUDIOSYSTÉM BOWERS & WILKINS DIAMOND SURROUND SOUND.

Prostorový audiosystém Bowers & Wilkins Diamond surround sound nabízí vynikající zvuk studiové kvality. Pečlivé rozmístění reproduktorů zaručuje, že řidič a jeho spolujezdci si bez ohledu na to, kde právě sedí, užívají nejlepší možnou kvalitu zvuku. Fascinující zvukový zážitek zprostředkovává šestnáct reproduktorů s celkovým výkonem 1400 wattů. Inovativní materiály, použité při výrobě reproduktorů, přinášejí dokonalou rovnováhu mezi kvalitou zvuku a hmotností vozu. Výškové reproduktory audiosystému Bowers & Wilkins Diamond surround sound jsou vyrobené z čistého syntetického diamantu. Tento lehký a extrémně pevný materiál se dokonale hodí pro reprodukci vysokofrekvenčních vln. Mezi další přednosti patří technologie NautilusTM, která potlačuje nežádoucí zvuky a umožňuje vznik trojrozměrného zvuku, stejně jako dva středové reproduktory s technologií Kevlar® a dva centrální subwoofery s technologií Rohacell®. Kryty z nerezové oceli se vyznačují exkluzivním designovým vzorem Fibonacciho spirály. Je-li systém zapnutý, jsou reproduktory mírně podsvícené, takže působí estetičtějším dojmem a ještě více upozorňují na strhující kvalitu produkovaného zvuku.

EXECUTIVE LOUNGE.

Na vašich cestách jen stěží najdete lepší místo na odpočinek, než je sedadlo Executive Lounge v BMW řady 7. Pasažérům sedícím v zadní části vozu vpravo poskytuje díky širokým možnostem nastavení maximální komfort. V kombinaci s programem Vitality nabízí volitelnou funkci masírování a podnožku pro obzvláště pohodlnou relaxační polohu. Kromě toho, sedadlo spolujezdce vpředu lze pro co největší prostor pro nohy posunout maximálně vpřed a opěradlo i s opěrkou hlavy sklopit. BMW řady 7, jakožto místo odpočinku, skvěle doplňuje sklápěcí stoleček a zábavní systém Experience pro zadní sedadla.

 • Sedadla Executive Lounge

  Sedadlo Executive Lounge nabízí cestujícím vzadu vpravo vysoký stupeň komfortu díky maximalizovanému prostoru pro nohy. Pro pohodlnou relaxační pozici lze individuálně nastavit úhel sedáku a opěradla. Úroveň komfortu ještě více zvyšuje elektricky sklopná podnožka na zadní straně spolujezdcova opěradla.

  Pro ještě větší prostor v zadní části vozu lze sedadlo spolujezdce posunout o 90 mm vpřed a sklopit jeho opěrku hlavy. Vznikne tak ničím nenarušovaný výhled dopředu.

 • Zadní konzole Executive Lounge

  Zadní konzole Executive Lounge nabízí množství funkcí pro co nejvyšší úroveň komfortu na zadních sedadlech. Pomocí tabletu BMW Touch Command se 7palcovým dotykovým displejem umožňuje pohodlné ovládání komfortních a zábavních funkcí.
  Zadní konzole Executive Lounge nabízí společně se sklopným stolkem, který lze vertikálně naklonit a horizontálně rozložit, rovněž dva integrované držáky nápojů, úložný prostor a schránku pod loketní opěrkou.
  Navíc, zadní konzole Executive Lounge zahrnuje snap-in dobíjecí držák pro tablet BMW Touch Command a exkluzivní rohože s vysokým vlasem. Zadní konzole Executive Lounge dovoluje přepravu čtyř osob.

 • Program Vitality

  Cestujte v pohodě a na místo určení doražte svěží a plní energie. Program BMW Vitality nabízí v kombinaci se zadním masážním sedadlem a výbavou Experience pro zadní sedadla cestujícím vzadu řadu možností, jak zlepšit jejich psychické rozpoložení.
  K mobilizaci zádového svalstva a ramen slouží osm masážních programů, které jsou interaktivně zobrazovány na monitoru zábavního systému zadních sedadel. Senzory integrované do zadního sedadla svou zpětnou vazbou zaručují, že masáže jsou prováděny tím nejoptimálnějším způsobem.

 • Masážní funkce zadních sedadel

  Cestující na zadních sedadlech mohou vybírat z osmi různých masážních programů opěradla a sedáku s cílem stimulovat nebo uvolnit zatuhlé svalstvo, což vede ke snížení tlaku na spinální disky páteře. Tyto masážní programy lze nastavit na jednu ze tří úrovní intenzity.

  Osm masážních programů je rozděleno do kategorií mobilizace, relaxace a vitalizace. Funkce mobilizace nemasíruje pouze jednotlivé části těla, jako je pánev nebo horní část zad, ale také celé tělo. Pomocí aktivních cvičení je uvolňována rovněž páteř. Funkce relaxace jemně masíruje záda, ramena a oblast beder. Funkce vitalizace vede k citelnému uvolnění celého těla, což je příjemné zejména na dlouhých cestách. Na zábavním monitoru zadních sedadel se v interakci s masážními strojky zobrazuje animační tréninkový program (program Vitality). Všechny programy a funkce lze ovládat pomocí tabletu BMW Touch Command.

DESIGN NEPŘÍMÉHO OSVĚTLENÍ.

Světlo vytváří světy – v přírodě, v umění a v BMW řady 7. Různé přímé a nepřímé světelné zdroje propůjčují interiéru BMW řady 7 charakter módního salónku. Světelný koncept dokonalým způsobem završuje prosklená panoramatická střecha Sky Lounge, kde přírodní zdroje světla a barevné odstíny nepřímého osvětlení vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

 • Panoramatická prosklená střecha Sky Lounge

  Panoramatická skleněná střecha Sky Lounge poskytuje spolujezdcům skvělý výhled na oblohu ve dne i v noci a přitom vytváří dojem velkorysého a otevřeného prostoru. Světlem naplněný interiér působí mimořádně luxusním dojmem. Elektrické roletové sluneční clony pro přední a zadní část vozu jsou nastavovány samostatně a umožňují příjemné zastínění přímého slunečního svitu.

  Za tmy je atmosféra vytvořena speciálním osvětlením vytvořeným z více než 15 000 světelných prvků. Ambientní osvětlení nabízí šestici různých barev.

  Přední část lze odsunout nebo přizvednout a nabízí tak další možnosti ventilace interiéru. Integrovaná větrná clona s automatickým vysouváním chrání spolujezdce před průvanem, i když jedete s otevřenou střechou.

 • Nepřímé osvětlení

  Je-li venku tma, nepřímé osvětlení interiéru vytváří příjemnou a útulnou atmosféru. Světelný uvítací koberec, který je součástí výbavy nepřímého osvětlení, osvětluje venkovní prostor před dveřmi vozu ve chvíli, kdy cestující do vozu nastupuje nebo z něj vystupuje.
  Tato výbava kromě bílého světelného koberce obsahuje šest barevných osvětlení s volitelnou intenzitou – bílé, modré, oranžové, bronzové, fialové a zelené.
  Tato výbava navíc zahrnuje: světlo v prostoru pro nohy cestujících vpředu, v přihrádce před spolujezdcem, v přední loketní opěrce a v loketní opěrce zadních sedadel, osvětlení zadních stran opěradel sedadel vpředu, čtecí lampičky vpředu i vzadu, osvětlení víka zavazadelníku, osvětlení obložení interiéru, osvětlení zpětných zrcátek, osvětlení prostoru pro nohy, stejně jako osvětlení pod dveřmi při vystupování.

PAKET VŮNÍ AMBIENT AIR.

Paket vůní Ambient Air provoní stisknutím jediného tlačítka celý interiér lehkou a příjemnou vůní. Na výběr je z osmi vůní, rozdělených do čtyř kategorií. Všechny tyto vůně byly speciálně namíchány pro BMW řady 7. Použít lze dvě vůně najednou, přičemž jejich intenzita může být nastavena ve třech úrovních. Tuto funkci je možné aktivovat prostřednictvím ovladače iDrive a menu iDrive, nebo přímo tlačítkem na panelu klimatizace. Tato funkce se zobrazuje na kontrolním displeji.

V průběhu uvolňování vůně do interiéru vozu je nasávaný venkovní vzduch čištěn a filtrován. Kvalitu vzduchu rovněž výrazně zlepšuje ionizace kyslíku. Osm vůní je rozděleno do čtyř kategorií: „Blue Suite“ s vůní čerstvé vody, „Green Suite“ s vůní čerstvých rostlin, „Golden Suite“ s vlahými, bohatými vůněmi a „Authentic Suite“ s vysoce kvalitními přírodními vůněmi. Vůně při běžném používání vydrží v průměru šest měsíců a lze je objednat jako Originální příslušenství BMW.

ZÁBAVA NA ZADNÍCH SEDADLECH.

Zábavní systém pro zadní sedadla Experience zaručuje skvělou zábavu pro cestující na zadních sedadlech. Zábavní systém pro zadní sedadla Experience se ovládá pomocí tabletu BMW Touch Command. Skládá se ze dvou 10palcových obrazovek umístěných na zadní straně hlavových opěrek předních sedadel. Zahrnuje také přehrávač Blu-Ray disků, připojení HDMI pro mobilní zařízení, stejně jako několik přípojek pro MP3 přehrávače, herní konzole, atd. Prostřednictvím integrovaného bezdrátového rozhraní lze k zábavnímu systému připojit až trojici sluchátek. V kombinaci s masážním sedadlem je možné se zábavním systémem pro zadní sedadla Experience používat také program Vitality.

EXECUTIVE DRIVE PRO.

Systém regulace podvozku Executive Drive Pro zajišťuje mimořádné pohodlí jízdy a nabízí špičkovou jízdní dynamiku vozu. Vzduchové odpružení s variabilními tlumiči na obou nápravách se již v základu vyznačuje mimořádným pohodlím. Rozšíření v podobě Executive Drive Pro s elektromechanickou stabilizací náklonů karoserie však navíc minimalizuje naklánění karoserie v zatáčkách a na nerovných silnicích. Systém využívá aktivní stabilizátory na přední a zadní nápravě a během jízdy nepřetržitě reguluje odpružení. Jízdní pohodlí a dynamika dosahují nejvyšších úrovní díky integraci doplňujících informací z navigačního systému, analýze stylu jízdy a údajů o provozu před Vámi shromažďovanými prostřednictvím kamery.

 • Spotřeba paliva a emisí CO2 pro modely BMW řady 7 se vznětovým nebo zážehovým motorem*.
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 12,6* až 4,4
  Kombinované emise CO2 (g /km): 294* až 116

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro modely BMW řady 7 iPerformance**:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 2.3 až 2.1
  Kombinované emise CO2 (g /km): 53 až 49
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh / 100 km): 13,9 až 12,5

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW 750Li xDrive:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 8.5 až 8.3
  Kombinované emise CO2 (g /km): 197 až 192

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW M760Li xDrive a BMW M760Li xDrive Model V12 Excellence*:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km): 12.6
  Kombinované emise CO2 (g /km): 299

  Fuel consumption and CO2 emissions for the BMW 730d:
  Fuel consumption in l/100 km (combined): 4.9 až 4.5
  CO2 emissions in g/km (combined): 129 až 119

  Spotřeba paliva a emisí CO2 pro BMW 740Le iPerformance:
  Kombinovaná spotřeba paliva (l / 100 km):2.1
  Kombinované emise CO2 (g /km): 49
  Kombinovaná spotřeba elektrické energie (kWh / 100 km): 12.5

  * Předbězné údaje
  ** Předbězné údaje

  Modely BMW iPerformance 740e, 740Le a 740Le xDrive budou dostupné během roku 2016.

  Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Hodnoty spotřeby paliva, emisí CO2 a spotřeby elektrické energie závisejí na rozměrech použitých kol a pneumatik.
  Další informace o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v „Příručce o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů“, kterou získáte zdarma u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.