PŮSOBIVĚ INOVATIVNÍ.

BMW i

Design BMW i3.

BMW i

PŮSOBIVĚ INOVATIVNÍ.

Design BMW i3.

PŮSOBIVĚ INOVATIVNÍ.Design BMW i3.

Vše začalo čistým papírem. Abychom se mohli podívat dál, než bývalo zvykem, museli jsme ještě důkladněji než dřív přehodnotit samotný koncept automobilu. To nám otevřelo nové možnosti. A vzhledem k tomu, že u automobilu závisí každý kousek skládačky na všech ostatních, elektrická mobilita na sebe vzala zcela nové podoby – takové, které reflektují zcela nové pojetí života ve městě. Zatímco BMW i3 je okamžitě rozpoznatelné jako pravé BMW, bližší pohled na jeho exteriér vám ukáže, jak jeho úžasný design mění náš pohled na mobilitu.

Progresivní a zároveň neobyčejně odpovědný přístup ke konstrukci BMW i3 vyhrál několik ocenění. Mezinárodní ceny zahrnují například iF gold product design award, World Green Car award a World Car Design of the Year.

BMW i

KONCEPT DESIGNU.

polečně se svým týmem vývojářů stvořil vedoucí oddělení designu Benoît Jacob vozidlo, které je absolutně oddáno udržitelné elektromobilitě. Pomocí modulu LifeDrive byla vyvinuta zcela nová architektura vozidla, složená ze dvou nezávislých prvků: cestovního modulu, který zahrnuje prostor pro cestující vyrobený z uhlíkových vláken, a hliníkového hnacího modulu s prvky karoserie a hnací soustavy, a také s vysokonapěťovým akumulátorem. Současně se jedinečný charakter vozidla projevil také v interiéru: inovativní a udržitelné materiály jako jsou uhlíková vlákna a dřevo nejsou použity jen tak, ale byly patřičně zdůrazněny. Tak tvoří BMW i3 nové hodnoty, které nejsou patrné jen na pohled, ale i na dotek.

ZA HRANICE SOUDOBÉHO MYŠLENÍ: EXTERIÉR BMW i3.

HOSPODÁRNOST.

Elektromobilita je vítězné řešení – pokud je systematicky navrhována od samého počátku. Například umístění relativně kompaktního elektromotoru v zadní části vytváří vpředu prostor pro kola, která se tak mohou více vytočit, díku čemuž je vůz obratnější a lépe se s ním parkuje. Dalším prvkem definujícím trvalou udržitelnost BMW i3 jsou velké, avšak úzké pneumatiky a aerodynamická kola z lehkých slitin. Kromě snížení valivého odporu perfektně přenášejí výkon BMW i3 na silnici.

KARBONOVÁ KONSTRUKCE.

Dalším příkladem je použití karbonu, který umožnil navrhnout vzdušnější a otevřenější prostor pro cestující. Karbonová konstrukce umožňuje integraci B-sloupku do dveří. Takže když se proti sobě otevíratelné dveře otevřou, umožňují neomezený přístup do interiéru. Díky mírně zvýšené pozici sedadel a unikátnímu designu BMW se vzájemně do sebe přecházejícími okny si můžete užívat skvělý výhled do všech stran.

LED PŘEDNÍ SVĚTLOMETY.

Zprostředkovat dokonalou viditelnost v noci je úkolem LED světlometů ve tvaru písmene U. Tyto světlomety byly speciálně navrženy pro BMW i3 a přední části vozu propůjčují charakteristický vzhled.

ČERNÝ PRUH.

Jedním z obzvláště typických rysů BMW i3 je černý pruh, který se táhne od kapoty přes střechu do zadní části vozu. Podtrhuje tak inovativní architekturu LifeDrive a dodává prostoru pro cestující ještě větší dojem lehkosti.

LEDVINKY BMW i.

Také elektromotory potřebují chlazení, ale protože nároky na chlazení jsou daleko menší než u spalovacích motorů, charakteristické ledvinky BMW mají uzavřený design. Posilují tak moderní charakter BMW i3.

DESIGN INTERIÉRU.

Mezi řidičem a jeho spolujezdcem není žádný středový tunel. Mezi protisměrně se otevírajícími dveřmi nebrání nastupování středový B-sloupek.

Uvnitř BMW i3 můžete zažít trvalou udržitelnost z první ruky, protože velká část použitých materiálů pochází z obnovitelných zdrojů a recyklovaných surovin. Současně podtrhují propracovanost a prostornost interiéru, dávají vyniknout elegantní atmosféře podobné loftu a posouvají celkovou udržitelnost na zcela novou úroveň.

Trvale udržitelné. Funkční. Unikátní.

Objevte design interiéru BMW i3.

DESIGN INTERIÉRU.

  

 • ATELIER

  Standardní výbava ATELIER nabízí autentický prožitek, založený na vysoce kvalitních materiálech. Originální a jasné kontrasty jednotlivých materiálů vyzdvihují živý dojem tohoto provedení vnitřního prostoru. Kombinace materiálů „Neutronic“ v barvě „Aragaz Grey“ klade důraz na modernost interiéru.

 • LOFT

  Interiér LOFT působí dojmem stylové vyrovnanosti a vyváženosti. Přirozeně působící části z bombajského konopí a lehké materiály vytvářejí příjemnou a klidnou atmosféru. Specificky rozmístěné kontrasty v modré barvě „BMW i Blue“ zdůrazňují puristický vzhled tohoto interiéru. Světlou palubní desku se zrnitou kresbou BMW i doplňuje světlý kožený volant – společně vytvářejí moderní designové akcenty.

 • LODGE

  Provedení LODGE kombinuje mimořádnou kvalitu s přirozenou estetikou. Kombinace vlny a pravé kůže „Solaric Cassia“ vytváří v interiéru příjemnou atmosféru. Akcentní prvky na koženém volantu jsou stříbrné. Černé eukalyptové dřevo s otevřenými póry, pocházející z certifikovaného udržitelného lesního hospodářství, přináší do interiéru něco zcela nového.

 • SUITE

  Pravá, přírodně činěná kůže „Stellaric Dalbergia Brown“, která je použita na přístrojové desce a sedadlech, podtrhuje prémiový vzhled interiéru SUITE. Černé eukalyptové dřevo s otevřenými póry, pocházející z certifikovaného udržitelného lesního hospodářství, charakterizuje udržitelný špičkový charakter BMW i3. Matně chromované kontrastní prvky v celém interiéru završují sofistikovanost tohoto provedení.

Spotreba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i3 (60 Ah):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 12,9

  Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 12,6/13,1*

  Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i3 (60 Ah) s prodlouženým dojezdem:
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 13
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 13,5
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah) s prodlouženým dojezdem:
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 12
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 11,3/11,9**
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  * Kola 2: 20palcová Styling 431
  ** Kola 2: 20palcová se zimními pneumatikami

  Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 závisejí na rozměrech použitých kol a pneumatik.
  Dojezd vozu závisí na mnoha faktorech, zejména na jízdním stylu řidiče, zvolené trase, počasí, využití klimatizace/vyhřívání a používání nezávislého topení.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů, které zdarma získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.