CÍL VE VAŠEM DOSAHU. SPOUSTA ENERGIE V ZÁSOBĚ.

BMW i

Ideální pro každodenní použití – dojezd a nabíjení BMW i3.

BMW i

CÍL VE VAŠEM DOSAHU. SPOUSTA ENERGIE V ZÁSOBĚ.

Ideální pro každodenní použití – dojezd a nabíjení BMW i3.

CÍL VE VAŠEM DOSAHU. SPOUSTA ENERGIE V ZÁSOBĚ.Ideální pro každodenní použití – dojezd a nabíjení BMW i3.

BMW i systematicky podporuje vývoj dlouhodobě udržitelné elektromobility a ještě více ji přizpůsobuje praktickému využití v každodenním životě. Kromě již zavedeného BMW i3 s 60 Ah akumulátorem je nově v nabídce druhý model s delším dojezdem, který je vybaven akumulátorem s kapacitou 94 Ah. Zatímco BMW i3 (60 Ah) poskytuje v běžném provozu dojezd až 130 kilometrů (v oficiálním měřicím cyklu NEDC: 190 km), BMW i3 (94 Ah) dojede na jedno nabití do vzdálenosti 200 km (NEDC: 300 km). To z BMW i3 vytváří nejen spolehlivého společníka pro jízdu ve městě, ale také to představuje skvělé řešení individuální dopravy pro každodenní dojíždění mezi domovem a kanceláří – včetně občasné objížďky.

Pokud je úroveň nabití akumulátoru nízká, o nabíjení se BMW i3 postará automaticky. Využijete dobu, kdy máte vůz zaparkovaný doma, k jeho pohodlnému nabití během několika hodin pomocí standardního nabíjecího kabelu (režim 2), nebo prostřednictvím nabíječek BMW i Wallbox.

BMW i

JÍZDNÍ PROFILY.

BMW i3 je nyní v nabídce ve dvou provedeních: etablované BMW i3 (60 Ah) s dojezdem až 130 km v každodenním provozu (oficiální měřicí cyklus NEDC: 190 km) a BMW i3 (94 Ah) s dojezdem až 200 km (NEDC: 300 km).

Dva jízdní profily – City a Commuter – představují dvě typická využití BMW i3 (60 Ah) a BMW i3 (94 Ah), a to jak v létě, tak i v zimě. Profil City je určen pro cesty v okolí města a je ovlivněn častými fázemi rekuperace energie a zastávkami. Společně s častým brzděním je pro tento profil typická rychlost v rozmezí 0 až 60 km/h. Profil Commuter tvoří z jedné třetiny provoz v hustém provozu, z jedné třetiny jízda na okresních silnicích a z jedné třetiny jízda na dálnici. V závislosti na zvoleném profilu se dojezd BMW i3 se zařízením na prodloužení dojezdu Range Extender může lišit až o 10 kilometrů.

DOJEZD.

Většina lidí ujede méně, než si myslí: v průměru absolvujeme autem denně mezi 35 a 50 kilometry. BMW i3 je nyní v nabídce ve dvou provedeních: etablované BMW i3 (60 Ah) s dojezdem až 130 km v každodenním provozu (oficiální měřicí cyklus NEDC: 190 km) a BMW i3 (94 Ah) s dojezdem až 200 km (NEDC: 300 km). Dojezd obou modelů je třikrát až čtyřikrát větší než průměrná denně ujetá vzdálenost. I tak ale nenecháváme nic náhodě. Spolehlivý program analyzuje všechny faktory, které jsou klíčové pro přesný výpočet dojezdu vozu. Patří mezi ně jízdní styl, topografie trasy, teplota, zvolený jízdní režim, plánování trasy, stejně tak jako klimatizování a vyhřívání vozu. To znamená, že vždy máte k dispozici přesné informace o aktuálním dojezdu a cílové destinace dosáhnete pohodlně a bezpečně.

Akční rádius vozu lze v případě potřeby zvětšit pomocí zařízení pro prodloužení dojezdu: malý a tichý dvouválcový motor pohání generátor, který v případě potřeby udržuje vysokonapěťový akumulátor nabitý na konstantní úrovni.

NABÍJENÍ DOMA.

Elektrizující radost z jízdy v podstatě začíná už v průběhu procesu nabíjení. Je-li nabití vašeho vysokonapěťového akumulátoru nízké, lze vůz pohodlně nabít doma. Jednoduše připojte BMW i3 standardním nabíjecím kabelem do běžné domácí 230V zásuvky a jeho vysokonapěťový akumulátor se na 80 % své kapacity nabije za méně než 8 hodin.

S nabíjecími stanicemi BMW i Wallbox, které vám s potěšením namontuje naše instalační služba, je nabíjení ještě rychlejší a pohodlnější. V závislosti na modelu bude možné vaše BMW i3 nabít na 80 % kapacity za méně než tři hodiny. To je možné díky obzvláště vysokému nabíjecímu výkonu nové nabíječky BMW i Wallbox s výkonem zvětšeným na 11 kW přímo pro BMW i3 (94 Ah).

Tato domácí nabíjecí stanice současně umožňuje používat zelenou elektřinu a elektřinu z vlastních solárních panelů. Tím je nabíjení rychlejší a ještě odpovědnější k životnímu prostředí.

BMW i WALLBOX.

Rychlé. Bezpečné. Hospodárné.

DESIGN.

Nová nabíjecí stanice BMW i Wallbox udivuje svěžím designem a vysoce kvalitními materiály.

Při každodenním využívání se domácí nabíjecí stanice vyznačují výjimečnou praktičností. Jejich kompaktní rozměry, funkční design a dlouhý kabel usnadňují obsluhu a proces nabíjení.

PROCES NABÍJENÍ.

Zastrčit nabíjecí kabel, to je vše, co je potřeba – proces nabíjení začne automaticky.

Příkon nabíjení dosahuje v jednofázovém režimu 7,4 kW a až 11 kW ve třífázovém. To znamená, že vysokonapěťový akumulátor BMW i3 lze nabít na 80 % kapacity za méně než 8 hodin. Proto je proces nabíjení rychlejší a pohodlnější než v případě nabíjení standardně dodávaným nabíjecím kabelem.

Interiér vozu lze během procesu nabíjení vyhřát nebo vychladit. Energie potřebná k těmto úkonům není čerpána z akumulátoru, což maximalizuje výsledný dojezd vozu.

INSTALACE.

Využijte instalační služby BMW i eInstallation.

Služba vám poskytne odborné poradenství a montáž nabíjecí stanice u vás doma nebo v garáži.

Během poradenství zkontroluje odborně vyškolený pracovník možné připojení nabíjecí stanice Wallbox. Po jeho montáži vám sdělí pokyny, jak Wallbox používat. Bezpečný provoz je zajištěn prostřednictvím 24měsíční záruky.

BMW i WALLBOX PRO.

Chytré. Trvale udržitelné. Multifunkční.

DESIGN.

Lepší sazby za odběr a inteligentní propojení se systémy energetického managementu Smart Home – nabíječka BMW i Wallbox Pro kombinuje špičkový design s maximální praktičností.

Nabíječka BMW i Wallbox Pro se ovládá prostřednictvím 7palcového dotykového displeje, který umožňuje kontrolovat nabíjecí proces a také nabízí dokonalý přehled o spotřebované energii. PIN kód nabíjecí stanici chrání před neoprávněnou manipulací cizími osobami. Díky vysoko umístěné zásuvce je nabíjení vozu stejně jednoduché jako tankování u standardní čerpací stanice. Ideální délka nabíjecího kabelu BMW i Wallbox Pro zamezuje nechtěnému kontaktu kabelu se zemí a minimalizuje šanci, že o něj zakopnete. Atraktivní LED optické proužky znázorňují aktuální stav nabití akumulátoru.

OVLÁDÁNÍ.

Integrovaný 7palcový displej je hlavním ovládacím prvkem nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro, který umožňuje zvolit vlastní individuální nastavení. Obsluha je možná ve venkovním prostředí, za všech povětrnostních podmínek a také ve chvíli, kdy máte na rukách nasazené rukavice. Jakmile se k Wallboxu přiblížíte, proximity senzor automaticky zareaguje a displej se zaktivuje.

Monitor zobrazuje aktuální údaje o spotřebě elektrické energie a také informace o předchozích nabíjecích cyklech.

Pokud chcete integrovat svou nabíjecí stanici BMW i Wallbox Pro do své domácí elektrické sítě, aplikace BMW i Wallbox Remote vám umožní na dálku ovládat všechny její funkce přes chytrý telefon nebo tablet.

PROCES NABÍJENÍ.

Jednoduše zapojte nabíjecí kabel a proces nabíjení se v souladu s vašimi osobními preferencemi automaticky spustí.

Nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro s příkonem 7,4 kW umožňuje velmi rychlé nabíjení elektrických nebo plug-in hybridních automobilů. Vysokonapěťový akumulátor BMW i3 lze nabít na 80 % jeho kapacity za méně než tři hodiny.

Sami se rozhodněte, jakým typem elektrické energie budete váš vůz nabíjet. Inteligentní nabíjecí funkce stanice BMW i Wallbox Pro s měřákem energie umožňuje využívat doma vyrobenou elektrickou energii – například z domácích solárních panelů. Pokud není k dispozici žádná vlastní elektrická energie, nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro namísto toho využije energii z elektrické sítě.

DOMA VYROBENÁ ELEKTŘINA.

Volitelný elektroměr nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro umožňuje integraci vašich solárních panelů do procesu nabíjení. Nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro optimalizuje proces nabíjení v souladu s dostupnou solární energií, čímž zaručuje maximální možnou bezemisní elektromobilitu.

SPRÁVA UŽIVATELE.

Správa uživatelů v nabíječce BMW i Wallbox Pro zajistí, že spotřebu elektrické energie máte neustále pod dohledem.

Pokud používáte své vozidlo k podnikání, integrované funkce umožňují samostatné zaznamenávání spotřeby této energie, což je ideální pro vaše účetní záznamy.

Údaje o spotřebě energie pro konkrétní uživatelský účet lze také přímo posílat e-mailem z nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro.

MANAGEMENT NABÍJENÍ.

Díky integrovanému řídicímu systému rozpozná nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro, kolik elektrické energie vaše domácnost spotřebuje, a tomu automaticky přizpůsobí nabíjení vozu.

Tím zaručuje maximální efektivitu nabíjení v souladu se všemi spotřebiči ve vaší domácnosti.

Přesné hodnoty zobrazované na dotykovém displeji ukazují, kolik energie je čerpáno z domácí elektrické sítě.

SYSTÉM SMART HOME.

Pomocí volitelného propojení se systémem chytrých domů Smart Home, jako je například myGEKKO a Loxone, lze nabíjecí stanici BMW i Wallbox Pro perfektně integrovat do vaší domácnosti.

Pak můžete vybrané domácí funkce chytrého domu ovládat přímo prostřednictvím nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro. Před tím, než vyrazíte na cestu, vám nabíjecí stanice BMW i Wallbox Pro dokonce zobrazí aktuální informace o počasí.

INSTALACE.

Využijte instalační služby BMW i eInstallation.

Služba vám poskytne odborné poradenství a montáž nabíjecí stanice u vás doma nebo v garáži.

V průběhu kontroly prověří vyškolený pracovník možné připojení stanice Wallbox. Po jeho montáži vám sdělí pokyny, jak stanici BMW i Wallbox Pro používat, a společně s vaším instalačním partnerem si rovnou můžete nastavit svůj uživatelský účet. Bezpečný provoz garantuje 24měsíční záruka.

ZELENÁ ENERGIE.

Bezemisní jízda je ještě více odpovědná k životnímu prostředí ve chvíli, kdy energii potřebnou k nabití akumulátoru vašeho vozu získáte z obnovitelných zdrojů. Například smlouva na odběr zelené energie od společnosti, jako je Nano Energies, zaručuje, že odebíráte pouze energii, která ze 100 % pochází z větrných a vodních elektráren. Takže v ryze elektrickém jízdním režimu cestujete absolutně bez emisí. A samozřejmě naše instalační služba vám nabíjecí stanici Wallbox nainstaluje a vše zprovozní.

S BMW i3 se každá elektrická zásuvka stává nabíjecí stanicí.

S BMW i3 se každá elektrická zásuvka stává nabíjecí stanicí.

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.

Existuje mnoho důvodů, proč se s vaším BMW i3 vydat na cestu – a existuje ještě více možností, jak v průběhu cesty nabít jeho akumulátor. Praktická stránka věci: s BMW i3 můžete využívat veřejné nabíjecí stanice jak se střídavým, tak stejnosměrným elektrickým proudem. To neznamená pouze vaši větší flexibilitu, ale také to umožňuje co nejrychlejší proces nabití akumulátoru. Protože u veřejných nabíjecích stanic se stejnosměrným proudem je energie s konstantním napětím přenášena přímo do vysokonapěťového akumulátoru, lze ho na 80 % nabít už za 30 minut. Není-li k dispozici stanice se stejnosměrným proudem, můžete nabít vaše BMW i3 u stanice se střídavým proudem, kde akumulátor na 80 % nabijete za méně než tři hodiny. Veřejné nabíjecí stanice se střídavým proudem jsou obzvláště vhodné pro efektivní nabíjení přes noc, nebo pokud je vozidlo delší dobu zaparkováno.

 • ChargeNow: Elektrizující radost z jízdy se zvyšuje

  Díky intuitivním ovladačům a mobilní službě ChargeNow se do této sítě připojíte velice snadno, protože ChargeNow spojuje nabíjecí stanice různých poskytovatelů do jedné obrovské sítě. Díky tomu je přesné vyhledávání nabíjecích stanic a nabíjení vozu jednodušší a rychlejší. BMW i ConnectedDrive zobrazuje všechny neobsazené nabíjecí stanice ve vaší blízkosti nejen na displeji navigačního systému vozu, ale také na vašem mobilním telefonu a na internetové stránce ChargeNow.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i3 (60 Ah):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 12,9

  Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 12,6/13,1*

  Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i3 (60 Ah) s prodlouženým dojezdem:
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 13
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 13,5
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  Spotřeba paliva a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah) s prodlouženým dojezdem:
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 12
  Spotřeba energie v kWh/100 km: 11,3/11,9**
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  * Kola 2: 20palcová Styling 431
  ** Kola 2: 20palcová se zimními pneumatikami

  Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 závisejí na rozměrech použitých kol a pneumatik.
  Dojezd vozu závisí na mnoha faktorech, zejména na jízdním stylu řidiče, zvolené trase, počasí, využití klimatizace/vyhřívání a používání nezávislého topení.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů, které zdarma získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.