ŽÁDNÉ KOMPROMISY. VŠE PRO MAXIMÁLNÍ RADOST Z JÍZDY S NULOVÝMI EMISEMI.

Trvalá udržitelnost u nového BMW i3 a nového BMW i3s.

ŽÁDNÉ KOMPROMISY. VŠE PRO MAXIMÁLNÍ RADOST Z JÍZDY S NULOVÝMI EMISEMI.

Trvalá udržitelnost u nového BMW i3 a nového BMW i3s.

ŽÁDNÉ KOMPROMISY. VŠE PRO MAXIMÁLNÍ RADOST Z JÍZDY S NULOVÝMI EMISEMI.Trvalá udržitelnost u nového BMW i3 a nového BMW i3s.

BMW i3 představuje zcela nové pojetí mobility. Ta je založena na jednotném přístupu, který se prolíná všemi životními fázemi BMW i3, včetně vývoje, výroby a recyklace. Mnoho materiálů je vyrobeno z obnovitelných zdrojů – a stejně tak BMW i3 se vyrábí 100% prostřednictvím energií z obnovitelných zdrojů. Radost z jízdy nemůže být lepší.

Více informací
BMW i

SKRZ NASKRZ PROMYŠLENÁ TRVALÁ UDRŽITELNOST.

NEKONEČNÁ PŘIDANÁ HODNOTA.

Trvalá udržitelnost je pro BMW i více než pouhé slovo. Je to nejvyšší vedoucí princip. Proto je kompletní životní cyklus BMW i3 vystaven okolo principu maximální šetrnosti k použitým zdrojům a trvalé udržitelnosti.
Více informací

VÝVOJ.

Celý koncept vozu byl od počátku vyvíjen s ohledem na elektromobilitu. Inovativní aerodynamika snižuje odpor vzduchu, čímž minimalizuje spotřebu energie, obnovitelné a recyklované materiály pomáhají chránit životní prostředí a nahrazují běžné materiály, jako jsou plasty.
Více informací

VÝROBA.

Více než trvale udržitelné: uhlíková vlákna použitá na BMW i3 jsou 100% vyráběna z energie získávané ve vodních elektrárnách. Výroba BMW i3 v německém Lipsku je ze 100 % zásobena energií z větrných elektráren. A ve srovnání s ostatními modely BMW se energie potřebná k výrobě se snížila o polovinu.
Více informací

VYUŽITÍ.

S BMW i3 jezdíte bez emisí, hluku nebo zápachu. Snižuje tak stupeň znečištění ve městech. Ještě důležitější je, že vůz lze jednoduše nabíjet „zelenou energií“, nebo si pomocí solárních panelů vyrobit energii vlastní. A jízda v režimu ECO PRO sníží vaši spotřebu energie a prodlouží dojezd.

Více informací

RECYKLACE.

BMW i3 je z 95 % recyklovatelné. Například vysokonapěťový akumulátor lze opět využít k uložení solární energie. A díly z uhlíkových kompozitů je možné opětovně použít v sériové výrobě.
Více informací

MATERIÁLY S BUDOUCNOSTÍ.

PRVKY VYROBENÉ Z PŘÍRODNÍCH VLÁKEN.

Trvale udržitelné i na pohled: použití vláken bombajského konopí pro větší plochy v interiéru umožňuje nahradit plastové materiály na bázi ropy a snížit celkovou hmotnost BMW i3, protože tato vlákna jsou až o 30 % lehčí než konvenční materiály. Materiál je získáván z ibišku konopovitého (bombajské konopí), který během svého růstu přeměňuje nadprůměrné množství CO₂ na kyslík.

Více informací

SEDADLA SE 40% PODÍLEM ČISTÉ VLNY.

Dalším obnovitelným materiálem, který nabízí vysokou úroveň komfortu, je certifikovaná čistá vlna. V interiérovém designovém paketu Lodge tvoří 40 % látky použité na čalounění sedadel. Vlna je prodyšná a pomáhá regulovat teplotu mezi čalouněním sedadla a tělem cestujícího. Sedadlo tak ve výsledku zůstává příjemně chladné, dokonce i v horkých dnech.

Více informací

LIŠTY Z EUKALYPTOVÉHO DŘEVA.

Eukalyptus má přirozeně hladké dřevo a přirozenou strukturu, a proto vyžaduje přibližně o 90 % méně finálních úprav než tradiční druhy dřev. Veškeré dřevo použité na obložení interiéru pochází z certifikovaného odpovědného lesního hospodářství Forest Stewardship Council (FCS®), což je zárukou trvalé udržitelnosti.

Více informací

100% PŘÍRODNĚ ČINĚNÁ KŮŽE.

Kůže použitá v interiéru BMW i3 je vyčiněná přírodní tříslovinou získanou z olivových listů. Samotný proces činění kůže je v souladu s přírodou a v neposlední řadě zachovává vlastní lesk kůže a její přirozenou schopnost regulovat teplotu. Kromě toho jsou olivové listy vedlejším produktem olivové plantáže, což z nich dělá dobře využitelnou surovinu.

Více informací

ZELENÁ ENERGIE.

S BMW i3 se trvalá udržitelnost jednoduše stane součástí vašeho života. Při jízdě nevypouští do vzduchu žádné emise. Nulové emise znamenají menší znečistění vzduchu v městských oblastech a více čerstvého vzduchu pro vaše plíce. Pokud budete vozidlo nabíjet „zelenou energií“, nebo si pomocí solárních panelů budete vyrábět energii vlastní, můžete jezdit zcela bez emisí. A jízda v režimu ECO PRO sníží vaši spotřebu energie a prodlouží dojezd.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Spotřeba elektrické energie a emise CO2 u BMW i3 (94 Ah) se systémem Range Extender (2):
  Emise CO2 v g/km
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6

  Spotřeba elektrické energie a emise CO2 u BMW i3s (94 Ah) se systémem Range Extender (2):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
  Emise CO2 v g/km (kombinované)14
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná):
  Dojezd na elektrický pohon v km (kombinovaný): 220
  Celkový reálný dojezd na elektrický pohon v km: až 330

  Hodnoty u vozidel označených číslicí (2) jsou předběžné.